Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

..... w zasadzie to mnie dziwi dlaczego teraz ludzie żucają się na zakupy a nie mają już dawno zrobionych zapasów.

 

ja mam w kotłowni jakieś 200 kg ekogroszku. Trzeba będzie zacząć grzać to kupię i mi przywiozą.

Nie widzę sensu "zamrażania" kasy w groszku, skoro mogę go kupić w około 12 składach (w tym np. w Obi Silvera) w promieniu 15 km od mojego miejsca zamieszkania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja mam w kotłowni jakieś 200 kg ekogroszku. Trzeba będzie zacząć grzać to kupię i mi przywiozą.

Nie widzę sensu "zamrażania" kasy w groszku, skoro mogę go kupić w około 12 składach (w tym np. w Obi Silvera) w promieniu 15 km od mojego miejsca zamieszkania :)

 

Tylko latem masz suchszy i tańszy wiec nie wiem o jakim zamrażaniu mówisz. W stosunku do tego co mówisz to raczej lokata i to pewnie na 20% w skali roku. Chociaż przyznaję obi jakoś teraz robi promocje jednka bartex to jak dlamnie szału niema.

 

A taka w ogóle to grzejecie już??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę. Mój kocioł może spalać frakcję od 0-32mm (palnik to obrotowy Ardeo Eco-burn czyli chyba mogę) a groszek z Bogdanki ma od 16 do 31,5mm a wartość opałowa to 26-28. http://www.lw.com.pl/pl,1,s21,cennik_wegla.html

 

Z ciekawości zakupię coś na dniach :)

 

Coś mi świta gdy podczas rozmowy z infolinią " Grupy trust" sprzedawca mówił iż węgiel z Bogdanki ma wysoką spiekalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętnie ocieplony dom jednorodzinny zbudowany w latach 90-tych, o powierzchni 160 m2, z zapotrzebowaniem na energię wynoszącym do 130 kWh/m2 rocznie.

 

 

Koszty prawidłowo policzone ale ceny poszczególnych paliw wahają się jedne mocniej inne prawie nie rosną.

 

To kup teraz latem był dołek i cena zbliżyła się do ziemnego, ceny ziemnego tak nie latają.

Weź się nie ośmieszaj! Piszesz że koszty gazu ziemnego zbliżyły się do propanu, a chwile wyżej że porównanie cen paliw jest prawidłowe, gdzie propan jest dwa razy droższy niż gaz ziemny. Dołek jest zawsze latem i wtedy trzeba kupować. W zeszłym roku w czerwcu propan był po 1,15zł/l czyli sporo taniej niż gaz ziemny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko latem masz suchszy i tańszy wiec nie wiem o jakim zamrażaniu mówisz. W stosunku do tego co mówisz to raczej lokata i to pewnie na 20% w skali roku. Chociaż przyznaję obi jakoś teraz robi promocje jednka bartex to jak dlamnie szału niema.

 

A taka w ogóle to grzejecie już??

 

kilka razy przepaliłem w kozie, troche drzewa i kilka szufelek groszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś z Was już palił tym "nowym" Jaretem Plus prosto z Taurona?

Ja ogólnie w zeszłym roku przepaliłem Ekomiałem Rokita ale teraz mam problem z dostępnością i zastanawiam się czy iść w inne ekomiały typu MYKS lub Sovillo ?

Też dobra oferta jest na tego właśnie Jareta Plus no i prosto z Taurona, czyli "powinna być jakość" :)

Edytowane przez kloczkowski84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem 3 tony Jaret Plusa. Na lokalnych składach - pierwsza tona w sierpniu sucha jak pieprz, kolejne 2 trochę taniej na drugim składzie lekko wilgotne, ale worki jutowe, więc jeszcze doschnie. Jak to się będzie spalać ciężko powiedzieć, póki co grzeje bojler 300L podłogówkę w łazience i kilka grzejników jeśli temp. spadnie. Pierwsze wrażenia - ogólnie spieki ale póki co to testy ustawień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1-go października PGG i Tauron podniosą ceny węgli - mówi się o 3 dyszkach netto. Nie wiem na razie czy to tylko klasyczne węgle opałowe, czy ekogroszki też obejmie. To jedna nowina. A Jaret Plus z Taurona jeżeli rzeczywiście jest robiony z pomieszania Brzeszcz z Sobieskim lub Janką, to będzie syf. Będzie się spiekał w koks i w żużel jednocześnie, bo to i RI ma blisko 20 i temp. spiekania popiołu niewiele ponad 800 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka w ogóle to grzejecie już??

 

Dziś pewnie zapalę drewnem na na ciepłą wodę bo słonca raczej nie zobaczę - 3 raz od kwietnia solary nie nagrzeją wody. To był bardzo dobry rok.

 

A co do ogrzewania to temperatura w domu osiagnęła 21.0 st C i dla mnie jest ok, ale wczoraj zona już w ciepłej bluzie chodziła. Tak że ustawie priorytet CWU a jak zagrzeje wodę to wtedy przełączy sie na CO... czyli drabinki w łazienkach i podłogówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1-go października PGG i Tauron podniosą ceny węgli - mówi się o 3 dyszkach netto. Nie wiem na razie czy to tylko klasyczne węgle opałowe, czy ekogroszki też obejmie. To jedna nowina. A Jaret Plus z Taurona jeżeli rzeczywiście jest robiony z pomieszania Brzeszcz z Sobieskim lub Janką, to będzie syf. Będzie się spiekał w koks i w żużel jednocześnie, bo to i RI ma blisko 20 i temp. spiekania popiołu niewiele ponad 800 stopni.

 

Ktoś na tym forum nie tak dawno prorokował że na jesieni ceny opału mogą spaść w dół.:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź się nie ośmieszaj! Piszesz że koszty gazu ziemnego zbliżyły się do propanu, a chwile wyżej że porównanie cen paliw jest prawidłowe, gdzie propan jest dwa razy droższy niż gaz ziemny. Dołek jest zawsze latem i wtedy trzeba kupować. W zeszłym roku w czerwcu propan był po 1,15zł/l czyli sporo taniej niż gaz ziemny

 

Nie podniecaj się tak, sam zbiornik kosztuje z 6 tysiaka, porównaj sobie ceny z 5 lat gazu i propanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...