Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie tak średnio ile teraz opału wciągają Wam kotły?

 

Ja zacząłem palić na początku września bo sie zimno u mnie zrobiło w nocy 9 stopni i brak słonca. Paliłem w kratkę raz samo CWU i na noc CO. od 1 wrzesnia do 22 wrzesnia poszło mi 105kg Jareta zwykłego >21

 

Teraz wrzuciłem kolejną porcję ale cieplo sie zrobiło i grzeje samo CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani z Bartexu dzwoniła, że niestety ekogroszek komorany będzie wilgotny przez warunki atmosferyczne. Fajnie z ich strony. Zmieniłem więc zamówienie i wzięłem RUBINa zobaczymy jak będzie się palił.

 

Rubin dotarł - suchutki. Dawno nie widziałem suchego opału bo paliłem głównie czechem a on zawsze wilgotny był :)

Wczoraj zasypałem 100kg. Zobaczymy jak będzie się paliło.

 

 

Co do ilości spalanego węgla.

Przepalałem we wrześniu Czechem i czy bym grzał grzejniki czy samą wodę na c.o to piec poniżej 20kg nie schodził.

W zimę jak temperatury poniżej zera i wilgotno to piec zjadal ok. 40kg.

Fakt, że mam starą instalację, tylko grzejniki nowe.

Ogrzewane ok. 100m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości spalanego węgla.

Przepalałem we wrześniu Czechem i czy bym grzał grzejniki czy samą wodę na c.o to piec poniżej 20kg nie schodził.

W zimę jak temperatury poniżej zera i wilgotno to piec zjadal ok. 40kg.

Przy takim spalaniu pomyślałbym że coś nie tak jest z piecem lub instalacją - a jaki masz sterownik ? może wystarczyłoby go zmienić na coś nowszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim spalaniu pomyślałbym że coś nie tak jest z piecem lub instalacją - a jaki masz sterownik ? może wystarczyłoby go zmienić na coś nowszego?

 

Instalacja jest stara stalowa - wszystko śmiga na grawitacji ale wstawiłem też pompkę. Grzejniki nowe.

Teraz ogrzewam wodę 120l + 3 grzejniki 100x60, dwie drabinki i jeden grzejnik 40x60.

Schodzi 20 kg czecha przy tym. Temperatura ustawiona na 40 stopni. Jak pozakręcamy grzejniki to i tak coś koło tego spala piec - tak zaobserwowałem, ale przyjrzę się temu dokładniej.

 

Kocioł to Heitz Mini 12kw i wstawiony do niego podajnik Ardeo o mocy 15kw. Sterownik Ognik Plus pid.

 

Film jak chodzi na Czeskim Bartexie:

 

Edytowane przez bt9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palił ktoś z Was możne ekogroszkiem kolumbijskim, ponieważ u mnie na lokalnym składzie mają po 700zł za tonę - luz , niby ma ok 26-27 MJ oraz popiół 5 % oraz bardzo mało spiekalność. Kupiłem dzisiaj na testy worek ale jak grzeje tylko wodę to wyniki będą trochę nie realne.

 

Polityka to ścierwo - przez nią głównie bardziej opłaca się sprowadzać ekogroszek z dalekiej Kolumbii i taki ekogroszek jest tańszy niż ten na miejscu.

Gdyby działał barter...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palił ktoś z Was możne ekogroszkiem kolumbijskim, ponieważ u mnie na lokalnym składzie mają po 700zł za tonę - luz , niby ma ok 26-27 MJ oraz popiół 5 % oraz bardzo mało spiekalność. Kupiłem dzisiaj na testy worek ale jak grzeje tylko wodę to wyniki będą trochę nie realne.

 

Spaliłem tego kolumbijskiego eko w zeszłym roku ok. 300 kg.

Tu opisywałem testy : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek&p=7429022&viewfull=1#post7429022

Powiem szczerze, że gdybym mógł go dostać w workach to paliłbym tylko takim.

Polecam. Najlepszy jaki do tej pory miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest stara stalowa - wszystko śmiga na grawitacji ale wstawiłem też pompkę. Grzejniki nowe.

Teraz ogrzewam wodę 120l + 3 grzejniki 100x60, dwie drabinki i jeden grzejnik 40x60.

Schodzi 20 kg czecha przy tym. Temperatura ustawiona na 40 stopni. Jak pozakręcamy grzejniki to i tak coś koło tego spala piec - tak zaobserwowałem, ale przyjrzę się temu dokładniej.

 

Kocioł to Heitz Mini 12kw i wstawiony do niego podajnik Ardeo o mocy 15kw. Sterownik Ognik Plus pid.

 

Film jak chodzi na Czeskim Bartexie:

 

 

Coś jest nie tak z ustawieniami, nie powinenien tyle palić chyba że takie są straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...