Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Miały to się nadają do palenia w elektrowniach a nie w domach.

Przez 7 lat paliłem w piecu miałowym (zasypowym). Tragedia. Jak była niewłaściwa wilgotność miału to albo wybuchało w piecu, albo kopciło.

Nawet jak zmieniłem kocioł na podajnikowy to miał potrafił sie zawiesić w podajniku i wygasić piec, albo ciąg kominowy wysysał pył miałowy do komina. Cuda panie. W czasie 7 lat palenia miałem wymieniałem 2x wkład kominowy - ciągle rdzewiał, robiły sie dziury, jak wybuchały gazy to aż wyczystka strzelała.

W kotle na eko 1 na tydzień ładuję zasobnik i wynoszę popiół. Nic mnie nie interesuje więcej. Nie zrywa zawleczek, nic sie nie zawiesza, nic nie wybucha.

Nadal to jest jednak brudny węgiel, choć obsługa nieporównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miałem paliłem 2 lata. Brałem opał z okalnego składu (ekogroszek) to byłem z niego bardzo zadowolony i stwierdziłem że spróbuję miał , bo jednak 200zł taniej. Przez cały sezon sie męczyłem , bo trafił mi się miał spiekający , fatalny w spalaniu a niny miał być "prosty" w spalaniu Piast ...

Drugoi sezon jeszcze raz spóbowałem i miałem powtórkę , dobrze że na nastepny sezon wziąłem mniej i reszta to już był ekogroszek ...

 

Jak ktoś ma dostęp do pewnego miału , który się nie spieka ani koksuje to czemu nie , ja nie miałem i wróciłem do ekogroszku.

Może i drożej ale kocioł czystszy , mniej popiołu , mniej czyszczenia a i opał starczał na dłużej ...

 

Dodatlkowo miał MUSI być idealnie suchy , inaczej "zawiesza" się w podajniku ...

Miałem sytuację że kocioł mi wygasł a podajnik pełny ...

Okazało się że zrobił się "skleił" i nie podawał podajnik opału ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na przestrzeni palenia ekogroszkiem 12 lat najlepszy jest Ekoret - tylko ta cena...... nie wali na oślep koksowymi i żużlowym kalafiorami lub kapiszonami, a ma dobrą kaloryczność w okolicy 27-27MJ i w miarę niską zawartość popiołu... raz tez trafiłem na lokalnym składzie dobry opał i był to groszek 8-31mm ale nie wiem z jakieś kopalni (może wesoła z okresy jak była najlepszym opałem?) - miał mega moc w okolicy 30MJ, a spalał się prawie na proszek - czegoś takiego w życiu nie widziałem - widocznie jakiś dobry pokład się trafił w kopalni....niestety w następnym sezonie zakupiony niby ten sam groszek wywalał z retorty 40cm kalafiora koksowego (zawartość popielnika to była 80% samego koksu) i trza było opał oddać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na przestrzeni palenia ekogroszkiem 12 lat najlepszy jest Ekoret - tylko ta cena..........

 

Na takim węglu ostatnie badania robiliśmy, zgodnie z zapisami normy powinno to być paliwo handlowe

W labo mieli to z firmy Konzbi

 

podrzucam linka

http://konzbi.pl/pl/_sp/31/ekoret_-_ekogroszek_kop__kazimierz_juliusz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na przestrzeni palenia ekogroszkiem 12 lat najlepszy jest Ekoret - tylko ta cena...... nie wali na oślep koksowymi i żużlowym kalafiorami lub kapiszonami, a ma dobrą kaloryczność w okolicy 27-27MJ i w miarę niską zawartość popiołu... raz tez trafiłem na lokalnym składzie dobry opał i był to groszek 8-31mm ale nie wiem z jakieś kopalni (może wesoła z okresy jak była najlepszym opałem?) - miał mega moc w okolicy 30MJ, a spalał się prawie na proszek - czegoś takiego w życiu nie widziałem - widocznie jakiś dobry pokład się trafił w kopalni....niestety w następnym sezonie zakupiony niby ten sam groszek wywalał z retorty 40cm kalafiora koksowego (zawartość popielnika to była 80% samego koksu) i trza było opał oddać....

 

No cena Ekoreta niska nie jest. Miałem Ekoreta z lokalnego składu w oryginalnych workach i płaciłem 22,5 zł za worek i to było pod koniec kwietna tego roku jak zaczęło mi opału brakować. Nie powiem bo paliło się to dobrze ale cena zniechęca do zakupu teraz jest chyba po 25 zł za worek.

W Konzbi tez maja Ekoreta ale chyba sami pakują w swoje worki ale nie jestem pewien miałem kupic do testów bo mam po drodze z pracy do domu ale jakoś nie mogę się do tego zebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.kwsa.pl/_podwitryny/sprzedaz-wegla/oferta_szczegolowa.php

 

wg KW S.A. węgiel Pieklorz z Chwałowic ma min.26MJ, czy może mieć 29 - nie wiem, ma mieć min.26MJ

jak się pali? - zależy na jaką dostawę trafisz, może być poprawnie jak umiesz nieco w sterze grzebnąć a może być mniej kolorowo.

można jednak go okiełznać jak się dobrą dostawę trafi

 

Już to wymieniałem wcześniej a ostatnio na innym forum, ja na ten sezon nie chciałbym:

Pakowanego w różowe worki groszku z tauronu opisanego jako 26MJ z podanym RI na poziomie 18

pojawił się też Jaret Plus z tauronu w żółtych workach z różowymi dodatkami i ten ma niby 25MJ i 17 RI, jakoś mnie to optymizmem nie napawa a sporo już telefonów w tym roku odebrałem z kłopotami z tym opałem. Wcześniej sam nim paliłem i polecałem, gdy był robiony przez autoryzowanych

 

dalej uważam,że sporo problematyczny będzie Skarbek z Bobrka, unikałbym

dalej twierdzę,że mając pecha kichowato być może przy Wesołej, to dla fachowców i na domy, gdzie w ten węgiel nie trzeba mocno dmuchać.

 

Co zatem na ten sezon, w moich oczach wygląda to tak (kolejność przypadkowa): - kopiuję z innego miejsca, bo mi się pisać nie chce od nowa

Retopal z PGG ewentualnie Iskra Czerwona z Kareny

Silver z Bartexu

Anmag z Imex-piechota, dla wprawionych Anmag-Gold

Skarbek z Piekar

Pieklorz Z Chwałowic (z lampka kontrolną, dla fachowców) zamiennie Iskra Żółta z Kareny

 

badałem też w labo na węglu z firmy Konzbi, bardzo dobrze się to wypalało, linka podam do wyglądu worka:

http://konzbi.pl/pl/_sp/31/ekoret_-_ekogroszek_kop__kazimierz_juliusz/

 

a jak komuś się fuksnie i ma dostęp to ekogroszek kolumbijski wypada bardzo fajnie, mało popiołu, nie spieka się i ładnie wypala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eko kolumbijski zamówiłem ma przyjechać 12 października, ale na "większe mrozy" zawsze brałem tonę czegoś mocniejszego - w tamtym roku z Bartexu golda ale w tym roku trochę cena odstrasza :no:

 

Gdzie można zamówić tego Kolumbijczyka ??

 

Groszku z Bartexu szukaj w OBI maja w dobrych cenach w mojej okolicy OBI Kielce od dłuższego czasu ceny na groszek otrzymują się na dobrym poziomie biorąc pod uwagę konkurencję, i tak Rubin jest za 19,99 zł, Silver 20,99 zł a Gold 22,99 zł jakbym miał jeszcze kasę na 1 tone to zakupiłbym Silvera bo jest naprawdę w dobrej cenie a pali się ładnie i co najważniejsze daje ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...