Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tylko cena z kosmosu. Zastanawiam się dlaczego czymś takim ludzie palą lepiej wziąć jakiegoś kacapa. Jak do takiej ceny dojdzie rusek to przeproszę się z czechem lub w ogóle porzucę węgiel.

 

Jak węgiel będzie nadal drożał to za to co za niego wydasz stać Cie będzie pojechać do ciepłych krajów na aby przeczekać okres zimowy i jak bociany wrócić na wiosnę i lato :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo znowu podrożał - przed paru dniami był poniżej tysiaka - myślę do 1200zł szybko doleci

 

Czyli dochodzimy do granicy ...

 

ekoret:

 

PLN za kg : 1,0332PLN

MJ z kg : 26

 

Sprawność 50% -> 0,2861PLN/kWh

 

Sprawność 60% -> 0,2384PLN/kWh

 

Sprawność 80% -> 0,1788PLN/kWh

 

 

Kto osiąga w domowych warunkach sprawność >= 80% , nie chwilową, tylko sezonową , ten się może bawić węglem w domu.

 

Dobrze że tani miał jeszcze jest ale jak braknie to grzała i bufor albo PC jak dotacja dojdzie do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dochodzimy do granicy ...

 

ekoret:

 

PLN za kg : 1,0332PLN

MJ z kg : 26

 

Sprawność 50% -> 0,2861PLN/kWh

 

Sprawność 60% -> 0,2384PLN/kWh

 

Sprawność 80% -> 0,1788PLN/kWh

 

 

Kto osiąga w domowych warunkach sprawność >= 80% , nie chwilową, tylko sezonową , ten się może bawić węglem w domu.

 

Dobrze że tani miał jeszcze jest ale jak braknie to grzała i bufor albo PC jak dotacja dojdzie do skutku.

 

80%, hm, to jak z Yeti, wszyscy slyszeli ale nieliczni widzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają powiedz ci ci palą w smieciuchach węglem po 850-950 za tonę do tego codzienne rozpalanie?

 

Jak najlepej bez ciepłomierza wyliczyć sprawność kotła? Da się?

W sobote uruchomiłem piec, wsypałem Sztygara Ultra. MNie nie ma od niedzieli bo na wyjeżdzie, ale zona nie narzeka. Ustawiłem na 45st i skreciłem podłogówkę i grzejniki. Zobaczyy jakie zuzycie bedzie i jak się spala...

Edytowane przez Akrimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...