Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Drugi sezon palę ekogroszkiem Pieklorzem z kwk Julian z Piekar Śląskich. Przewoźnik przywozi mi go prosto z kopalni luzem. Trochę zawsze go podsuszam na dworze i sam workuje w worki polipropylenowe po czym składam całość w kotłowni. Ekogroszek pali się dobrze - robi się trochę spieków ale b. mało. Miału ma tylko śladowe ilości.

Jestem zadowolony z tego paliwa - płaciłem w tym roku po 607 zł za tonę plus koszty transportu. Cena jak widać na stronach Kompanii Węglowe S.A jest nadal taka sama.

Być może w przyszłym roku spróbuję jeszcze ekogroszku z Bytomia (oczywiście też kupię prosto na kopalni) bo podobno jest najczystszy ale z drugiej strony ma najwyższą kaloryczność to może bardziej się spiekać. Na razie obstaje za swoim ekogroszkiem z Juliana i jest ok.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drugi sezon palę ekogroszkiem Pieklorzem z kwk Julian z Piekar Śląskich. Przewoźnik przywozi mi go prosto z kopalni luzem. Trochę zawsze go podsuszam na dworze i sam workuje w worki polipropylenowe po czym składam całość w kotłowni. Ekogroszek pali się dobrze - robi się trochę spieków ale b. mało. Miału ma tylko śladowe ilości.

Jestem zadowolony z tego paliwa - płaciłem w tym roku po 607 zł za tonę plus koszty transportu. Cena jak widać na stronach Kompanii Węglowe S.A jest nadal taka sama.

Być może w przyszłym roku spróbuję jeszcze ekogroszku z Bytomia (oczywiście też kupię prosto na kopalni) bo podobno jest najczystszy ale z drugiej strony ma najwyższą kaloryczność to może bardziej się spiekać. Na razie obstaje za swoim ekogroszkiem z Juliana i jest ok.

 

 

pozdrawiam

 

Jesteś w tej komfortowej sytuacji że masz prawie wszystko jak to się mówi pod nosem. Po za workowaniu i przewiezieniu groszku nawet o jakieś 200 do 300 km od śląska cena robi się niestety już mniej optymistyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w tej komfortowej sytuacji że masz prawie wszystko jak to się mówi pod nosem. Po za workowaniu i przewiezieniu groszku nawet o jakieś 200 do 300 km od śląska cena robi się niestety już mniej optymistyczna.

 

To fakt - na śląsku mam bliżej do kopalń i ekogroszku niż dalej w kraju. Duże składy opałowe z kraju mają na kopalniach jakieś większe upusty a skoro tak i biorąc pod uwagę, że cena wagonowa ekogroszku jest niższa o 20 zł niż w transporcie samochodowym to cena ostateczna dla indywidualnego odbiorcy nie powinna być aż o tyle wyższa. No ale niestety widocznie rynek rządzi się tutaj swoimi prawami i skoro ekogroszek jest bardzo popularny to drożeje ponad miarę bo każdy chce na tym zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po przeczytaniu informacji z tego wątku zakupiłem ekogroszek z firmy Resover – 4 tony Ekores Vip

Mam nadzieję że to dobry wybór – węgiel po 2 tygodniach przyjechał kurierem.

Fakt jest trochę wilgotny, ale worki foliowe mają otwory wentylacyjne więc za dużo wody w nich nie było.

Palę goszkiem dopiero drugi sezon – nie mam doświadczenia z innymi groszkami poza czeskim, którego spaliłem 7 ton przez 12 miesięcy (sroga zima + ciepła woda cały rok)

Dom ocieplony – 140 m2

Ekores’em zacznę palić dopiero od listopada bo zostało mi około tony czeskiego(kupiłem 8 ton).

Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze – bo do tej pory mogę tylko chwalić firmę Resover

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi sezon palę ekogroszkiem Pieklorzem z kwk Julian z Piekar Śląskich. Przewoźnik przywozi mi go prosto z kopalni luzem. Trochę zawsze go podsuszam na dworze i sam workuje w worki polipropylenowe po czym składam całość w kotłowni.

Możesz zdradzić jak to organizujesz? Masz gostka z ciężarówką co jeździ do kopalni, czy jedziesz na miejsce i wyrywasz tam kogoś, a może jeszcze inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Na razie przerzuciłem dwie palety do garażu i czekają na wypalenie się starych zapasów.

Póki co mogę powiedzieć, że worki dość wytrzymałe. Nic się nie porwało podczas przekładania - a z innymi różnie to bywało.

 

Węgiel już chyba nie taki suchy jak kilka tygodni temu. Lekko brudzi ręce. Ale worki dziurkowane, więc doschnie przed wrzuceniem do zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolorado

 

Dzwonię do przewoźnika a on staje w kolejce na kopalni - ładuje na składzie i przywozi ekogroszek do domu.

Trzeba się wcześniej umawiać bo nieraz przewoźnik ma dłuuugie kolejki czyli dużo chętnych.

(przewoźnik sprawdzony i tylko u tego jednego zamawiam)

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info ze strony resover.eu

"Uprzejmie informujemy szanownych Klientów, iż możliwości produkcyjne kluczowych kopalń„ i Zakładów Przeróbczych produkujących węgiel ekogroszek są na poziomie nie spotykanym od lat:

KWK Bobrek - nie produkuje już ekogroszku

KWK Chwałowice - nie produkuje już ekogroszku

ZG Piekary - wydobycie na bardzo niskim poziomie

KWK Kazimierz Juliusz - praktycznie nie produkuje nic

ZP Juliusz - brak produkcji,

KWK Wesoła - wydobycie na bardzo niskim poziomie

Zapasy kopalń„ - stany zerowe."

Czy ktoś może potwierdzić tą informację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info ze strony resover.eu

"Uprzejmie informujemy szanownych Klientów, iż możliwości produkcyjne kluczowych kopalń„ i Zakładów Przeróbczych produkujących węgiel ekogroszek są na poziomie nie spotykanym od lat:

KWK Bobrek - nie produkuje już ekogroszku

KWK Chwałowice - nie produkuje już ekogroszku

ZG Piekary - wydobycie na bardzo niskim poziomie

KWK Kazimierz Juliusz - praktycznie nie produkuje nic

ZP Juliusz - brak produkcji,

KWK Wesoła - wydobycie na bardzo niskim poziomie

Zapasy kopalń„ - stany zerowe."

Czy ktoś może potwierdzić tą informację?

 

Istotnie nawet w prasie było juz pisane,że w obecnym sezonie sa problemy z dostawami ekogroszku

 

Z tego tez powodu polecam wybór kotłów:

a) tłokowych, ze względu na możliwośc przejścia na miał czy ekogroszek czeski

b) z palnikami obrotowymi Pancerpol PPSM czy ARDEO do spalania miału i groszku

c) z całkowicie żeliwnym palnikami II-ej generacji Ekoenergia/Brucer na miał-groszek 0-31,5mm

d) z nowym paleniskiem klepsydrowym model SZTOKER na ekogroszek czy miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie wojna :) wungla nima.....:p:P eee tam w ostatecznosci bedziemy kupować ekogroszek z chin ;) że co? nie maja??? dadza radę coś wymyslą :)

 

Jest jeszcze z Czech także ekogroszek kamiennego a nie brunatnego - jest droższy, ale JEST.

 

W Angorze we Wrocławiu też mają pustki - termin oczekiwania na dostawę Pieklorza to min. 2 tygodnie.

 

Ceny już rosną i może o to chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie wojna :) wungla nima.....:p:P eee tam w ostatecznosci bedziemy kupować ekogroszek z chin ;) że co? nie maja??? dadza radę coś wymyslą :)

 

Bobek widzę że żartowniś z ciebie, poczucie humoru cię nie opuszcza a niektórym płakać się chce bo tyle kasy wyłożyli a tu palić nie ma czym. Może jutro będzie lepiej ?

Potwierdzam już kilka dni temu otrzymałem info od swojego drugiego szefa że wungla brakuje. Jak decyzje decydentów się nie zmienią to będzie krucho. Wiem też z pewnego źródła że są to zamierzone działania tylko jeszcze nie wiem co mają na celu ale to wyjdzie jak to się mówi w praniu. Kopalnie mają wręcz zakaz większego wydobycia, Wprowadzono ograniczenia już około miesiąca temu.

Wpiszcie w wyszuliwarce: braki węgla a zobaczycie że to nie plotki. Wprowadzono już jak za komuny w niektórych składach komitety kolejkowe, a nikt nie wie kiedy będzie jakaś dostawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra odpaliłem kocioł pale sobie tym ekoresem z resovera, pałi się ładnie spala do końca, ale jest problem ze sklejaniem sie ekogroszku, po spaleniu ekogroszek się skleja i jest problem ze spadnieciem tego z retorty...w zeszłym roku miałem eko który się niedopalał do konca,ten się spala ale powstaja dosć duże spieki,

 

Spróbuj pokombinować z nawiewem. Paliłem wszystkimi tymi groszkami oprócz VIPa na razie i powiem że nie da rady wsypać inny i żeby się obeszło bez małych korekt na sterowniku. Czasami wystarczy na nawet o 10% zwiększyć lub zmniejszyć siłę nadmuchu i jest ok. Jest to dowód na to że w tych workach jest to co się kupuje a nie we wszystkich ten sam węgiel tylko inna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potwierdzam fakt, ze z ekogroszkiem (i ogolnie z weglem) moze byc w tym roku spory problem ...niestety.

Palimy ekogroszkiem juz 3 sezon .

Na poczatku mielismy eko z chwalowic....super ...polecam, pozniej przywiezlismy Eko z Juliana (chwalowice wstrzymali wydobycie ze wzgledu na duza spiekalnosc) takze nie ma wiekszej roznicy. W Julianie jest jakby troszeczke mialu ale ogolnie dobrze sie pali.

Napisze tylko tyle, ze mamy skad opalu od dlugich lat i nigdy nie bylo takiej sytuacji jaka jest obecnie. nigdzie nie mozna dostac wegla. przynajmniej nie tam gdzie zawsze kupowalismy (dobry i sprawdzony w I gat.)

Ekogroszek zaczelismy sprowadzafc jak wybudowalismy dom i zaczelismy sami nim palic. Chcialam miec dobry i sprawdzony wegiel. Czytalam na muratorze opinie ludzi i min. na tej podstawie (no nie tylko tej) kupowalismy z kopalnii eko.

Niestety w chwili obecnej nawet nie ma w czym wybierac. my mamy zapasu wegla moze z 1,5 tony....na skladzie pustki (na szczescie sprzedaz opalu nie jest nasza glowna dzialalnoscia) Z tego co sie orientuje Bobrek odkrywa nowa sciane i za jakis czas ma ruszyc sprzedaz......nie wiem czy wogole jest sens brac z tej kopalnii , wczesniej mielismy tylko z Chwalowic i Juliana ...no a teraz nie mamy chyba wyjscia ?

Czy Ktos z Panstwa pali Bobrkiem i jest zadowolony? Czy moze polecacie jeszcze jakies inne kopalnie?

 

Chcialam jeszcze zapytac sie SUSPENSER dlaczego twierdzisz , ze eko z mialem jest oszukany? Tzn. kto wedlug Ciebie oszukuje?

Ja osobiscie chcialabym sprzedawac super dobry wegiel ..niestety na naszych kopalniach jeszcze duzo musi sie zmienic....nie obrazajac nikogo tam panuje wielki balagan...Mamy poklady wegla a musimy sprowadzac z innych krajow...paranoja!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ana ekogroszku z bobrka nie ma już w sprzedaży od wiosny, wstrzymano produkcję ze względu na złą jakość ( spiekalność) tak jak i nie ma z chwałowic. Obecnie są problemy ze wszystkimi groszkami (małe wydobycie) a kotłów coraz więcej. Ostatnio w sobotę wstąpiłem do dużego składu ( sieć na opolszczyźnie) ale nazwy nie chcę wymieniać, zaproponowano mi eko z chwałowic. Mówię że czytałem że chwałowickiego nie ma od dłuższego czasu w sprzedaży ale gościu zburzył się od razu że to tylko małe składy nie mają a oni cały czas mają. Może kruszą orzecha z chwałowic i sprzedają jako eko. Podejrzewam że gdybym za 5 minut wysłał syna żeby zapytał czy mają pieklorza piekarskiego to byłby na tej samej kupce.

Jeśli jesteś zainteresowana dobrym groszkiem to napisz na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje Bobrek odkrywa nowa sciane i za jakis czas ma ruszyc sprzedaz......nie wiem czy wogole jest sens brac z tej kopalnii , wczesniej mielismy tylko z Chwalowic i Juliana ...no a teraz nie mamy chyba wyjscia ?

Czy Ktos z Panstwa pali Bobrkiem i jest zadowolony? Czy moze polecacie jeszcze jakies inne kopalnie?

 

Chcialam jeszcze zapytac sie SUSPENSER dlaczego twierdzisz , ze eko z mialem jest oszukany? Tzn. kto wedlug Ciebie oszukuje?

Ja osobiscie chcialabym sprzedawac super dobry wegiel ..niestety na naszych kopalniach jeszcze duzo musi sie zmienic....nie obrazajac nikogo tam panuje wielki balagan...Mamy poklady wegla a musimy sprowadzac z innych krajow...paranoja!!!

 

Kilka miesięcy temu testowałem Pieklorza z Bobrka i był bardzo dobry.

 

Kto oszukuje sprzedając wodę z miałem jako ekogroszek - nie wiem - może firma "workująca" go.

Twierdzę, że mokry miał w worku z ekogroszkiem powyżej pewnego minimum wskazuje na to, że jest oszukany, bo porównywałem różne ekogroszki i wiem jak wygląda porządny.

 

Najczęściej dużo "mieszanki" jest w workach bez napisów - wtedy nie wiadomo kto i gdzie pakował ani co jest w środku.

 

Z miałem też są niezłe numery - w tym wątku ciekawie napisał swego czasu Janusz_21:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?97075-Sk%C5%82ady-opa%C5%82u-a-pochodzenie-ekogroszku&p=2036593#post2036593

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to Chwalowice sprzedaja wczesniejszy ekogroszek jako groszek , wlasnie ze wzgledu na gorsze parametry.

Tak wlasnie bywa na kopalni, czasami opal opalowi nie jest rowny. Pomimo tego, ze jest to sprawdzony wegiel , kupowany w tej samej kopalni od lat to z wlasnego doswiadczenia wiem, ze jak maja nowa odkrywke to juz ta nowa ściana" w tej samej kopalni moze miec gorsze parametry"

Kiedys nawet probowalismy reklamowac wegiel(z ktorym nigdy wczesniej nie bylo problemow) ....ale niestety z kampania weglowa ciezko jest dochodzic swoich roszeczen.....szkoda nerwow.

Pytalam sie o mial w eko wlasnie dlatego. ze jak przywiezlismy Juliana to w nim bylo troszeczke mialu....i tak sobie myslalam, ze moze to nie sklady oszukuja tylko kopalnia. Nie wiem.....ja osobiscie nie wyobrazam sobie aby mieszac wegiel z mialem czy sprzedawac inny opal niz jest w rzeczywistości.......klient zawsze moze zrobic sobie proby laboratoryjne i sprawdzic..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...