Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Palił już ktoś ekogroszkiem tym z reklamy leroymerlin ? że rzekomo kamienny no i po niecałe 650zł/t

 

Kup worek, sprawdź i daj znać - w końcu sam wszystkich ekogroszków na rynku nie przetestuję - no chyba, że będę je dostawał za darmo po 2 worki ;)

 

Obawiam się jednak, że może to być ten "cudowny ekogroszek" z Bogatyni - znajomy kupił taki rok temu chyba w Castoramie i na początku [jesienią] był ok, ale zimą nie nadążał wsypywać do zasobnika tak schodził :rolleyes:

Węgiel brunatny z Bogatyni ma 8-9 MJ/kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W zeszłym roku kupiłem w CASTORAMIE na próbę kilka worków i rzeczywiście to był brunatny tyle że nie pisało że to brunatny :eek: A teraz w reklamie leroymerlin mówią że KAMIENNY jak zacznę palić to przetestuję i napiszę.

Pisałem w tamtym roku o tym z Casto, była nawet fotka worka. Pisało "Polski węgiel kamienny" kal. 25MJ/kg a w środku czeski brunatny z firmy ze Zgorzelca z ich adresem w rogu. Kupę aukcji wystawili na alledrogo.

Bardzo cieniutki kalorycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w tamtym roku o tym z Casto, była nawet fotka worka. Pisało "Polski węgiel kamienny" kal. 25MJ/kg a w środku czeski brunatny z firmy ze Zgorzelca z ich adresem w rogu. Kupę aukcji wystawili na alledrogo.

Bardzo cieniutki kalorycznie.

 

Ten z Leroya akurat na prawdę jest kamienny.Byłem dwa dni temu i stał wysypany do "wanienki". Na innej palecie dziura w worku, więc potwierdzam.Szkoda, że ja już zaopatrzony na zimę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z Leroya akurat na prawdę jest kamienny.Byłem dwa dni temu i stał wysypany do "wanienki". Na innej palecie dziura w worku, więc potwierdzam.Szkoda, że ja już zaopatrzony na zimę...

 

Nie wiem czy jest czego tak do końca żałować :)

Tu masz opinie o nim:

http://www.leroymerlin.pl/ogrzewanie/akcesoria-do-piecow/paliwo-do-kotlow-c-o/paliwo-do-kotlow-ekogroszek-barter,p178863,l1019.html#!oceny

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z Was miała do czynienia z ekogroszkiem "MIAMI" aktualnie w ofercie OBI

na stronie firmy niewiele można przeczytać

cena kusząca, trochę się obawiam po tym co tu na forum przeczytałam

proszę o informacje :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z Was miała do czynienia z ekogroszkiem "MIAMI" aktualnie w ofercie OBI

na stronie firmy niewiele można przeczytać

cena kusząca, trochę się obawiam po tym co tu na forum przeczytałam

proszę o informacje :) pozdrawiam

 

Dizadostwo mieszane z brunatnym. POjechałem reklamować, sprzedawca się tylko uśmiechnął i stwierdził że za te pieniądze nie mogłem się czegoś innego spodziewać. Nie mogłem ustawić pieca tak żeby nie wygasał. Musiałem rozpalać piec codziennie. Miałem już opał z 9 różnych źródeł i ten był najgorszy. Kupiłem na cwu opał z brico M (najtańszy produkowany dla tauron) i o dziwo naprawdę spoko się pali, nie ma śladu brunatnego. Trochę miału, kaloryczności nie mogę stwierdzić, ale na cwu wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnia z ostatnich 8 dni to około 3 kg/dobę węgla czeskiego z Ledvic.

 

SVERS* = 5,25 MJ/kg, czyli jeśli węgiel miał jak to podaje kopalnia 17,6 MJ/kg to sprawność kotła wyniosła ok. 30%

 

*SVERS to Suspenser's Ver's Energy Rate Summer - po polsku - ekwiwalent kaloryczności węgla przy 100% sprawności układu obliczony przez podzielenie ilości ciepła odebranej przez instalację [wskazanie ciepłomierza] przez wagę węgla z którego została uzyskana, summer oznacza pracę w trybie lato.

 

Za 2 dni ruszam z kolejnym węglem - Komorany - obecnie zasypałem węgiel "przejściowy" tj. Pieklorza - używam go pomiędzy czeskimi dzięki czemu wiem kiedy na palniku pojawia się czeski a kiedy się kończy [gdy się pojawia to przy nastawach na Pieklorza wypala się dziura i kocioł wygasa a gdy się kończy następuje błyskawiczne przewęglenie palnika bo nastawy są na czeski a na palniku pojawia się Pieklorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem delikatną nadzieje, że na retorcie będzie trochę lepiej niż w tłoku, ale niestety lato rządzi się swoimi prawami

 

Powinno być lepiej na Pieklorzu, bo czeski słabo trzyma żar i maksymalny czas przerwy w podtrzymaniu to 70 minut przez co kocioł zamiast "czuwać" w temp. ok. 40 st to ma często ponad 60 i stąd większe straty postojowe.

Przy Pieklorzu przerwa w podtrzymaniu to 120 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsypałem dzisiaj węgiel z Komoran i już jest ciekawie tzn. po kupieniu worka 25 kg zważyłem go w domu i wyszło 24,1 kg po czym położyłem worek w kotłowni do wyschnięcia [jest tam niezła cyrkulacja powietrza gdy kocioł pracuje i wszystko pięknie dosycha - właśnie schną grzyby z soboty :-)]. Dzisiaj przed wsypaniem zważyłem go ponownie i wyszło 23,3 kg, ale był suchy jak pieprz - zakurzyło jak diabli pomimo wrzucenia otwartego worka do zasobnika. Tak więc już na początku mam 7% mniej niż powinno być - teraz zobaczymy jaki SVERS osiągnie to co wsypałem. Optycznie ten z Komoran wygląda inaczej - jest bardziej brunatny od Ledvickiego i zdecydowanie bardziej kurzy przy wsypywaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...