Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

nie zgodzę się, kupowałem w OBI Silver z bartexu, brałem z sali sklepowej, worki były .... ciepłe podejrzewam że nagrzały się od oświetlenia sklepowego, w domu otworzyłem worki z ciekawości i też żeby reszta wilgoci odparowała i węgiel może nie był idealni suchy jak pieprz ale na pewno się z worków nic nie wylewało i w aucie podłoga była sucha i czysta więc nie ma mowy o jakiejś wodzie z workach.

 

To zależy jak się trafi. Jeżeli węgiel leży dość długi czas w sklepie to ta woda zdąży spłynąć ale jeżeli ludzie wykupija worki na bieżąco to przy deszczowej pogodzie jest mokro w workach sam trafiłem jedna partie czeskiego i worki w środku były mega mokre ale wtedy jak brałem była promocja na ten groch i ludzie wykupywali na pniu obsługa nie nadążyła dowozić groszku z planu a przecież tam właśnie stoi groszek w workach - pod chmurką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ma takiej mozliwości. Komin nie czyszczony 3 lata i zadnej smoły nie zaobserwowałem.

Ostatnio ciepło wiec musiałem wyłaczyć w sobote ogrzewanie jak wróciłem bo za ciepło się zrobiło i bez sensu trzymać piec głównie w podtrzymaniu.

 

Warto się bawić w takie rozpalanie to i tak wygaszenie na chwilę a nie na całe lato?? Ja osobiście bardzo nie lubię kotła rozpalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudów ni ma, jak kocioł pracuje to rura nie może byc zimna, chyba że rzeczywiście non stop w podtrzymaniu. Albo to węglowy kociol kondensacyjny.

 

Dlaczego kondensacyjny?? Przecież jeśli ktoś kotła nie wygasza na lato to wtedy jet praktycznie ciągle w podtrzymaniu i jakiejś kondensacji niema. Co innego zimą w czasie jazdy spaliny powinny mieć te min!! 95-100*C. W podtrzymaniu to nieistotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kondensacyjnym kotłem węglowym to był żart. Takie odniesienie do gazowych. Nie ogrzewam cwu w lecie kotłem ale przecież od czasu do czasu kocioł musi popracować. Wtedy nieizolowany czopuch musi być wyraźnie ciepły, gorący. Jak zaczynałem "karierę" palacza to starałem sie wycisnąć maksimum ze spalin. Kończyło sie to oczywiście tzw. wędzeniem i produkcją smoły. To tyle, piszmy o ekogroszkach, cenach itp., bo ktos nas opiórkuje, że gadamy nie na temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie tylko palnik i butla propanobutanu. Najważniejsze to usunąć pozostałości, niedopałki i popiól, ma być czysty węgiel. Trochę drobnego drewna i wegla drzewnego na wierzch i dmuchawa na 100%.

 

Ja tak samo :) stosik malutki z suchego drewna i jazda palnikiem ;) dmuchawa na większej mocy.

Ja rozpalam piec we Wrześniu i nie wygaszam go do końca sezonu a w tym roku chyba i w lato wodę będę grzał - zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dawaj adres tego składu i co to za węgiel.

Jedziemy tam wszyscy ;)

 

Niestety nie ma po co. Wykupiłem wszystko co było z tej partii. Postanowiłem zainwestować w węgiel za radą forumowiczów i teraz albo będę palił kilka lat, albo odsprzedam część z tego co mam. Swoją drogą jakby ktoś chciał to proszę o info PW z ilością jaką jest zainteresowany. Cena to 900zł, węgiel suchutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel mogę porównać do Carbona z Castoramy 26, niby też mam teraz 26 tylko piec zachowuje się idealnie jak na dawnej Wesołej. Na Carbonie o wiele dłużej zajmowało mu dojście do zadanej.

A gdzie trzymam? Akurat magazynów mi nie brakuje.

 

Ja w zeszłym roku paliłem ruskim, też miał w granicach 26 i wypalał się super i miał dobrą kaloryczność i na początku nie chciałem nic innego (płaciłem około 730zł/t) tylko trafiły się dwa razy kamienie takie że zerwało zawleczkę i musiałem cały zasobnik wywalać na ziemie i demontować ślimaka (opisywałem co w moim RBR-ęże się dzieje po zerwaniu zawleczki) i trochę radość z zakupu mi ustąpiła i tego węgla już nigdy nie zakupię, także może za wcześnie się cieszysz z zakupu zanim nie wypalisz z kilka ton? Też kupiłem w zeszłym roku na lokalnym składzie kilka worków na spróbowanie (ręcznie pakowane) i kaloryczność jak i wypalanie super, tylko gdy zaglądałem do kosza gdy zasyp się kończył a tam blacha o wymiarach ok. 10x15cm i jakbym zajrzał później to bym kolejną zawleczkę wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...