Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Lublin, Castorama, ekogroszek Carbon RN , 25 kg, 19,98 zl.

Kupiłem tego gów... 4 worki - on jakby oblany był olejem - cały piec mi się w środku świeci jak psu jajka i doskrobać tego nie idzie, nie wspomnę o zużyciu które z 5~6 kg podskoczyło do 11 kg a piec długo nie mógł się rozpalić . Mieszam to teraz z lepszym groszkiem byleby tylko wypalić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

może troszkę nie w temacie, ale liczę że ktoś coś pomoże

Mam piec defro duo 15kw z 2010r i sterwonik defro ag.

Domek mały około 120metrów , dobrze ocieplony , ekogroszki próbowałem już chyba wszystkich:)

ale problem z ustawieniami mam non stop.

nadmuch 40% ( przy niższym mi się dusi, retorta była uszczelniana, nie wiem co może być przyczyną)

mam problem z wentylatorem, nie wiem jak ustawić ten dzyndzel z nakrętką, co powinien się podnosić przy pracy wentyaltora jak 100% to na maksa w górę a u mnie stoi ciągle w miejscu nie ważne jaka siła ndamuchu jest myślę że tu jest problem i za mało powietrza daje. Nie wiem jak to ustawić.

Zaden wegiel nie spalił mi się na popiół, zawsze żużel.

podawałenie mam 7s/50s

podtrzymanie 10s/8min

wentylator w podtrzymaniu 30s/8min

piec długo dochodzi do wymaganej temp, i krótko utrzymuje się w stanie podtrzymania, niezależnie jaki ekogroszek jest palony

w lato do grzania wody jest ok ale ustawienia muszę zmienić bo przesypuje mam 5s podawamie przerwa 90s

a podtrzymanie 20s na 20minut

prosze o jakoś pomoc z ustawieniami, info na priv, a może ktoś jest z okolic Wyszkowa i potrafi pomóc ( oczywiście nie za darmo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z wentylatorem, nie wiem jak ustawić ten dzyndzel z nakrętką, co powinien się podnosić przy pracy wentyaltora jak 100% to na maksa w górę a u mnie stoi ciągle w miejscu nie ważne jaka siła ndamuchu jest myślę że tu jest problem i za mało powietrza daje. Nie wiem

Bo to ma stać w miejscu - to rodzaj przesłony dla wentylatora jak dużo ma wciągać powietrza - a ustawia się to eksperymentalnie tak by płomień był wysoki , koloru żółtego i spokojnie się palił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to ma stać w miejscu - to rodzaj przesłony dla wentylatora jak dużo ma wciągać powietrza - a ustawia się to eksperymentalnie tak by płomień był wysoki , koloru żółtego i spokojnie się palił.

 

A to tego nie wiedzialem.

Jak dzwonilem do defro to kazali ta sruba regulowac podnoszenie i opuszczanie.

Czyli co zostawic to w spokoju? Ale jesli jest teraz zasloniete tam w srodku to nawet jak nadmuch 60 % to sie nie podniesie i co wtedy nie ma doplywu powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tego nie wiedzialem.

Jak dzwonilem do defro to kazali ta sruba regulowac podnoszenie i opuszczanie.

Czyli co zostawic to w spokoju? Ale jesli jest teraz zasloniete tam w srodku to nawet jak nadmuch 60 % to sie nie podniesie i co wtedy nie ma doplywu powietrza

Ta klapka od wentylatora nie zacięła się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta klapka od wentylatora nie zacięła się?

 

Nie, nie zacięła rozkręcałem i wszytsko działa manulanie jak podnoszę, pytanie tylko czy ta sruba z dzyndzelkiem ma zmieniać swoje położenie przy wiekszym lub mneijszym nadmuchu w defro mówią że tak, jeden tu kolega że nie, ale jeśli nie zmieni położenia to nie otworzy tej małej przesłony w środku wentylatora moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego gów... 4 worki - on jakby oblany był olejem - cały piec mi się w środku świeci jak psu jajka i doskrobać tego nie idzie, nie wspomnę o zużyciu które z 5~6 kg podskoczyło do 11 kg a piec długo nie mógł się rozpalić . Mieszam to teraz z lepszym groszkiem byleby tylko wypalić ...

 

Wypaliłem tego kilka worków pod koniec tamtego sezonu, mokry miał z ekogroszkiem ale palił się nieźle.

Widać, że teraz mieszają to z jakimś badziewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zacięła rozkręcałem i wszytsko działa manulanie jak podnoszę, pytanie tylko czy ta sruba z dzyndzelkiem ma zmieniać swoje położenie przy wiekszym lub mneijszym nadmuchu w defro mówią że tak, jeden tu kolega że nie, ale jeśli nie zmieni położenia to nie otworzy tej małej przesłony w środku wentylatora moim zdaniem

 

Bo tamten kolega ma przesłonę, gdzie reguluje się na sztywno.

A tu wątek o innych przesłonach na wentylatorach, może bedzie pomocny.

https://forum.budujemydom.pl/topic/25251-jakie-ustawienia-ecomax800-z-lazar-hks/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nadmuch 40% ( przy niższym mi się dusi, retorta była uszczelniana, nie wiem co może być przyczyną)

mam problem z wentylatorem, nie wiem jak ustawić ten dzyndzel z nakrętką, co powinien się podnosić przy pracy wentyaltora jak 100% to na maksa w górę a u mnie stoi ciągle w miejscu nie ważne jaka siła ndamuchu jest myślę że tu jest problem i za mało powietrza daje. Nie wiem jak to ustawić.

A może wentylator słabuje?

Kolega "śruba" pisał ostatnio o wymianie kondensatora rozruchowego. Do tego dobrze by było wyczyścic wentylator, kanał powietrzny i sprawdzić drożność otworów nadmuchowych. Uszczelnienie korony palnika też nie jest wieczne i trzeba to wg mnie ze 2x w sezonie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłoną machasz wtedy jak ciąg kominowy daje w d...e. Ja też mam mocny problem z ustawieniami - zawdzięczam to dużej zmienności ciągu.

Patrz jak węgiel na retorcie siedzi w podtrzymaniu. Jeśli nie dmuchasz w podtrzymaniu wcale a żar jest mocny i kopiec się zapada dookoła to znaczy że za mocny ciąg powoduje nadmierne palenie węgla w podtrzymaniu - wtedy przesłonę trzeba przymknąć i spalanie regulować mocą dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się najważniejsze brać ze sprawdzonego źródła. W zeszłym sezonie na próbę zamówiłem 1 t Ekogroszku kolumbijskiego Sztygar Ultra. Pierwszy raz zdecydowałem się zamówić przez internet. Z transportem nie było problemów towar dojechał tak jak zapewniali na stronie. Mogę śmiało polecić tą stronkę świat opału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej mozliwości. Komin nie czyszczony 3 lata i zadnej smoły nie zaobserwowałem.

Ostatnio ciepło wiec musiałem wyłaczyć w sobote ogrzewanie jak wróciłem bo za ciepło się zrobiło i bez sensu trzymać piec głównie w podtrzymaniu.

Narazie cały czas przepalam popołudniamina ruszcie wodnym drewnem bo chę się go pozbyć.

 

Nie wiem jaki wpływ ma węgiel a na ile sposób palenia a na ile konstrukcja pieca i wylot spalin (u mnie góry i jeszcze 1m rury metalowej w kotłowni bo wejscie pod samym sufitem) ale z komina po 3 latach wyciągnąłem 2/3 10 litrowego wiadra sadzy w tym sporo było z samej rury 160. A paliłem od Ekoreta, przez miał i węgiel z zamknietych za oszustwa składów węgla, coś z Węglopexu , czarna perła i Gold z bartexu. O paletach deskach z budowy, krokwach i innym drewnie nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelność to jedno, ale trzeba pamiętać o czyszczeniu retorty. Część drobnego popiołu dostaje się do środka i przepływ powietrza się zmienia. U mnie objawia się to tym, że po stronie przytkanej nie dopala groszku. Najczęściej od strony przeciwnej podajnika. Nie wiem - wada konstrukcyjna - jakaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelność to jedno, ale trzeba pamiętać o czyszczeniu retorty. Część drobnego popiołu dostaje się do środka i przepływ powietrza się zmienia. U mnie objawia się to tym, że po stronie przytkanej nie dopala groszku. Najczęściej od strony przeciwnej podajnika. Nie wiem - wada konstrukcyjna - jakaś?

Z niedopalaniem to standard, stąd cegły na palniku i podobne wynalazki. Można kombinować z częsciowym zalepianiem otworów i nacięć od strony podajnika ale u mnie skutkowalo to powstawaniem sporych żużlowych kalafiorów. Wrociłem do fabrycznych otworów i nacięć i jest prawie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...