Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Palił ktoś tym w piecu ??

https://aleo.com/pl/produkt/88703-ekogroszek-workowany-silesia

Po drodze do domu mam skład gdzie to sprzedają 17 zł za worek 20 kg i zastanawiam się czy nie wziąć na probe do mojego pieca tylko może ktoś już miał z tym odczynienia i nie warto próbować ??

 

Jakieś dwa lata temu kupiłem chyba ze cztery tony tego groszku bezpośrednio od producent czyli z kopalni "Silesia" w Czechowicach. Trzeba przyznać, że opał nawet dość kaloryczny (dostałem nawet certyfikat) ale za to ogromna ilość popiołu i strasznie syfił piec. Czyszczenie obowiązkowe minimum raz w tygodniu. Dla mnie to były argumenty, które zaważyły o tym , że więcej już go nie kupiłem. Nie mniej jednak na twoim kupiłbym kilka worków miejscu spróbowałbym z tym groszkiem . Może tobie nie będzie przeszkadzać (jeżeli jest to ten sam ekogroszek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dwa lata temu kupiłem chyba ze cztery tony tego groszku bezpośrednio od producent czyli z kopalni "Silesia" w Czechowicach. Trzeba przyznać, że opał nawet dość kaloryczny (dostałem nawet certyfikat) ale za to ogromna ilość popiołu i strasznie syfił piec. Czyszczenie obowiązkowe minimum raz w tygodniu. Dla mnie to były argumenty, które zaważyły o tym , że więcej już go nie kupiłem. Nie mniej jednak na twoim kupiłbym kilka worków miejscu spróbowałbym z tym groszkiem . Może tobie nie będzie przeszkadzać (jeżeli jest to ten sam ekogroszek)

 

Tylko groszek, o który pyta kolega zloty_66, to nie węgiel z Czechowickiej kopalni Silesia. Cytat ze strony:

 

"SILESIA nie oznacza, że ekogroszek jest z kopalni Silesia. SILESIA to cały nasz region, mieszanka różnorodnych elementów kulturowych i historycznych. Dla nas, z racji branży to również różnorodność dostępnego węgla".

 

Jak chodzi o groszek z kopalni SIlesia to rzeczywiście jest kaloryczny (kopalnia podaje 27-28 MJ), ale trochę się spieka. Fajnie pali się w mieszance z Jaretem (50/50)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przed chwilą trafiłem na ten oto wątek: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209486-Ekogroszek-testy-i-ranking-wg-SUSPENSER i dopiero zgłupiałem.

 

Nie ma tam zupełnie polecanego Retopalu.

 

Pieklorz też niby polecany, a nisko w rankingu.

 

A groszek z kopalni Wesoła to jaki? Jestem z Podlasia i kompletnie nie znam nazw czy lokalizacji kopalni.

Edytowane przez flush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To który ekogroszek do 1000 opłaca się kupować ? Aktualnie zastanawiam się nad:

Sztygar Ultra 28MJ/kg(970zł)

Skarbek Pieklorz(1050z/tł)

ISKRA Orzech 28MJ/kg (980zł/t+130transport)

ISKRA Wesoła 28MJ/kg(999zł/t +130transport)

Czarna perła(779zł/t)

 

Przed chwila znalezione na stronie slaskiecentrumweglowe.pl :

Ekogroszek KWK Wesoła 28-28,9MJ/KG (870zł/t)

EKOGROSZEK CRYSTAL 29,5-30MJ/kg (920zł/t)

 

Ostatnią zimę paliłem na początku ekogroszekiem ISKRA Seledynowa(w moim odczuciu palił się minimalnie lepiej od czarnej perły z 2015) + w drugiej połowie zimy mieszanką czarna perła 2016 z ekogroszkiem kupionym w lokalnym składzie. Czarna perła strasznie słabo się paliła w porównaniu tą którą otrzymałem w 2015.

Edytowane przez arek_pl94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko groszek, o który pyta kolega zloty_66, to nie węgiel z Czechowickiej kopalni Silesia. Cytat ze strony:

 

"SILESIA nie oznacza, że ekogroszek jest z kopalni Silesia. SILESIA to cały nasz region, mieszanka różnorodnych elementów kulturowych i historycznych. Dla nas, z racji branży to również różnorodność dostępnego węgla".

 

Jak chodzi o groszek z kopalni SIlesia to rzeczywiście jest kaloryczny (kopalnia podaje 27-28 MJ), ale trochę się spieka. Fajnie pali się w mieszance z Jaretem (50/50)

 

Z racji że pogoda jest bezdeszczowa to przesiadłem się na rower :) jak tylko się zepsuje to nie omieszkam kupić i sprawdzić jak to się będzie u mnie palić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj sami piecowi wyjadacze, więc nikt by się nie nabrał, ale tak dla przestrogi. Już kilka razy dzwoniła do mnie pewna duża firma handlująca ekogroszkiem.

Rozmowa wygląda mniej więcej tak:

- Mamy super promocję dla pana z okazji wietrzenia magazynów (tak sobie myślę jakie k. wietrzenie, przecież brakuje węgla i stąd wysokie ceny)

- Następnie pada propozycja kupienia super ekogroszku w cenie o 100 wyższej niż u mnie lokalnie czeski.

- Na to ja pytam się czy to jest może czeski ekogroszek.

- Odpowiedź brzmi: "my handlujemy tylko i wyłącznie polskim węglem)

- Pytam się o kaloryczność, Pani mówi, że około 21.

- Więc ja mówię, że to jest czeski, Pani po raz kolejny upiera się, że to polski, bo oni maja tylko polski.

- Pytam się czy ma kolor czarny czy brązowy. Pani na to, że lekko brązowy.

- Pytam się czy to brunatny, Pani mówi, że kamienny.

Powiedziałem, jej tylko, że w Polskich kopalniach takiego węgla nie mamy i zakończyłem ta rozmowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję rozeznać rynek produktów na lato Bo na ten sezon kupiłem tonę perły za 730 ale na 2/3 zimy mam jeszcze zapas za 700. Grochy pod 800 to już dużo jak dla mnie. To na czym tanim lub bardzo tanim warto by się skupić? Najlepiej przez neta? Najwyżej przeproszę się z "niedźwiedziem" z castoramy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie polecić jakiś węgiel dostępny na necie tańszy od czarnej perły? Byle nie czech.

 

Raczej ciężko będzie kupić coś tańszego od CzP. Pomijając brunatne coś tam może być w marketach np. w OBI masz Black Power z Bartexu ale pali się to nie najlepiej a do tego sporo popiołu jest też Czarny Diament ale z tym nie miałem odczynienia więc nie wiem czy warto to brać na temat groszków z Casto się nie wypowiadam bo nie paliłem gdyż Castorama jest mi nie po drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, poszukuje jakiegoś wungla na wiosnę. To co mam może się skończyć końcem lutego / w marcu a wtedy mogę nie dojechać pod dom większym autem :/

 

Pasuje dopaść coś o niskiej spiekalności - nie musi być kaloryczne co w razie czego zostanie na sezon letni na CWU.

Wymaganie tylko, żeby było w miare suche bo na mrozach na zewnątrz to mi nie podeschnie.

 

1. Testował ktoś wungiel z Tesco? To jest czech?

2. W miarę najtaniej wypada Czarna Perła - jak z wilgotnością?

3. Czy warto dołożyć pare złotych do STABKA? To czarna perła tylko lepiej przesiana i pytanie czy bardziej sucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...