Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sibugol, Diablo, Zagórski i jakiś chyba Ecosiberian to wszystko to będzie to samo...

 

Dlatego że rusek? To tam jedną kopalnię mają i na cały świat sprzedają a tylko importerzy w różne worki pakują? :confused: :jawdrop:

 

Idąc tym tokiem myślenia trzeba zamknąć temat bo zostanie nam Polak, Rusek i Niemiec (Czech) jak w kawałach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe to węgle syberyjskie - czyli słabe, mało popiołu, fajnie się spala.

 

Z Zagłębia Kuźnieckiego będzie Czarna Perła, Stabek (czyli suszona perła), Ekobran i pewnie inne - takie odpowiedniki Retopala.

 

W zależności od obszaru będą się minimalnie różnić - dlatego dana partia spieka troche mniej / bardziej - ale to nie jest duża różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 worki Diablo kupione na składzie w Łodzi - nie mogłem się oprzeć , bo chcę zobaczyć ten popiół jak z papierosa , beż żadnych spieków żużlowych i jego bardzo małą ilość (2%) itp... trwałość worków to jakiś dramat - przy przenoszenie każdy się porozrywał... węgiel ma podejrzaną lekką brązową poświatę, na plus że w miarę suchy - jak przepalę to dam znać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim.

długo przeglądam ten temat, byłem pewien, że mam tu konto, ale widocznie jest ono na innym tego typu forum..

 

odkąd mam kocioł na eko (3 lata), nie było chyba miesiąca żebym był z niego zadowolony... sam montaż pozostawia chyba wiele do życzenia...

 

ale co do ekogroszku to próbowałem już prawie wszystkiego (do ceny 900 bo nie kupię wspomnianego za 1300).

 

Najgorzej paliła się u mnie czarna perła. kupiłem ją dwa razy. dwa lata temu i pod koniec zeszłego roku. kupiłem drugi raz dlatego, że zapomniałem, że miałem już jej nie kupować :)

na plus czarnej perły jest to, że z wszystkich miała chyba najmocniejsze worki, była prawie sucha, a worki z zewnątrz były bardzo czyste - poza estetyką spalanie u mnie okropne... więcej wyciągałem z pieca jak wkładałem...

 

paliłem też peletem i było całkiem nieźle, ale najlepszym rozwiązaniem u mnie okazało się varmo. przy spalaniu prawie żadnych problemów, bardzo energetyczne i do tego suche więc od razu można ładować do kotła. główny problem jest w postaci dużo większego zapylenia zarówno kotła w środku jak i całej piwnicy podczas zasypywania. trzeba też mieć sporą ilość miejsca do jego składowania, bo tona varmo zajmuje jakieś 40% więcej miejsca jak groszek, a może nawet więcej...

 

jeśli chodzi o ekogroszki to najmilej wspominam energo extra. kiedyś kupiłem go w workach jutowych i to był najlepszy zakup. szkoda że teraz tylko w folii sprzedają.

 

w przyszłym tygodniu sprawdzę mieszankę 50/50 varmo z peletem drzewnym.

 

zastanawiam się czy nie dokupić jeszcze jednej tony... właśnie nie wiem czego... albo zachwalane diablo albo wspomniany przeze mnie energo extra - cena ta sama. który byście wybrali?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim.

długo przeglądam ten temat, byłem pewien, że mam tu konto, ale widocznie jest ono na innym tego typu forum..

 

odkąd mam kocioł na eko (3 lata), nie było chyba miesiąca żebym był z niego zadowolony... sam montaż pozostawia chyba wiele do życzenia...

 

ale co do ekogroszku to próbowałem już prawie wszystkiego (do ceny 900 bo nie kupię wspomnianego za 1300).

 

Najgorzej paliła się u mnie czarna perła. kupiłem ją dwa razy. dwa lata temu i pod koniec zeszłego roku. kupiłem drugi raz dlatego, że zapomniałem, że miałem już jej nie kupować :)

na plus czarnej perły jest to, że z wszystkich miała chyba najmocniejsze worki, była prawie sucha, a worki z zewnątrz były bardzo czyste - poza estetyką spalanie u mnie okropne... więcej wyciągałem z pieca jak wkładałem...

 

paliłem też peletem i było całkiem nieźle, ale najlepszym rozwiązaniem u mnie okazało się varmo. przy spalaniu prawie żadnych problemów, bardzo energetyczne i do tego suche więc od razu można ładować do kotła. główny problem jest w postaci dużo większego zapylenia zarówno kotła w środku jak i całej piwnicy podczas zasypywania. trzeba też mieć sporą ilość miejsca do jego składowania, bo tona varmo zajmuje jakieś 40% więcej miejsca jak groszek, a może nawet więcej...

 

jeśli chodzi o ekogroszki to najmilej wspominam energo extra. kiedyś kupiłem go w workach jutowych i to był najlepszy zakup. szkoda że teraz tylko w folii sprzedają.

 

w przyszłym tygodniu sprawdzę mieszankę 50/50 varmo z peletem drzewnym.

 

zastanawiam się czy nie dokupić jeszcze jednej tony... właśnie nie wiem czego... albo zachwalane diablo albo wspomniany przeze mnie energo extra - cena ta sama. który byście wybrali?

 

pozdrawiam

 

Co do CzP to aktualnie mam ja zasypaną i wychodzi na to że popiołu jest na takim samym poziomie co Retopala z PGG, zauważyłem trochę więcej sadzy w kotle ale i tak czyszczę piec raz na tydzień zawsze w sobotę nawet jak jest mało sadzy na ściankach pieca. Zajmuje mi to chwile więc nie stanowi to większego problemu. Cenowo CzP wychodzi taniej niż Retopal więc po co przepłacać. Albo miałeś źle ustawiony piec albo Twój piec nie trawił po prostu CzP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...