Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Sibugol, Diablo, Zagórski i jakiś chyba Ecosiberian to wszystko to będzie to samo...

 

To jest wsio węgiel brunatny- nawet na stronie kopalnio tym piszą :

http://sibugol.com/index.php/ru/

 

Parametry tego węgla :

http://sibugol.com/images/lic/sertu.pdf

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Info dla zainteresowanych. Dziś przyjechała do mnie czarna perła zamówiona w zeszłym tygodniu.

Paleta bardzo dobrze zapakowana. Towar w środku prawie suchy. Mam dosuszanie więc nie ma problemu :)

 

No tak jak i u mnie :) dodam jeszcze że lepsza granulacja niż Retopala z PGG fajne duże kawałki a nie jakieś podziarnie przypominające miał a z workach z PGG się sporo takiego znajdowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszek Diablo od Zagórskiego (młody syberyjski) przetestowany :

 

- Zużyte 50kg

 

- Spalanie faktycznie bezproblemowe - czy to duży nadmuch czy mały, bez znaczenia (brak kalafiorów żużlowych), minimalne spieki żużlowe, czasem jakiś większy, płomień bardzo przezroczysty (duża domieszka kolory niebieskiego), kopcenia brak.

 

- Popiołu z 50kg - wagowo było niecałe 2kg, objętościowo ponad pół wiaderka po marmoladzie (takiego 6kg), popiół faktycznie sypki ale nie taki że 100% jak z papierosa - trafiają się mniejsze lub większe spieki żużlowe ale nie stanowią problemu.

 

- kaloryczność bardzo niska - kocioł bardzo często się załączał (większe zużycie prądu) i opał szybko znikał z zasobnika, za 700-750zł można zacząć się zastanawiać na zakupem, a po 650zł można brać w ciemno, cena 850zł jest dużo za wysoka.

 

- Kolor ekogroszku : bardzo ciemny brąz.

 

Pzdr.

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Brunatnego się nie tykam.

Bo to Diablo jest :D

Jakby go nazwali Angel ? :D

 

To by sekta skierowała doniesienie o obrazę uczuć religijnych :D

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszek Diablo od Zagórskiego (młody syberyjski) przetestowany :

 

- kaloryczność bardzo niska - kocioł bardzo często się załączał (większe zużycie prądu) i opał szybko znikał z zasobnika, za 700-750zł można zacząć się zastanawiać na zakupem, a po 650zł można brać w ciemno, cena 850zł jest dużo za wysoka.

 

- Kolor ekogroszku : bardzo ciemny brąz.

 

Pzdr.

 

Diabeł tkwi w szczegółach... :p

Za drogo ten interes wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lokalnym składzie zakupiłem 4 worki ekogroszku z kopalni Piast. Groszek suchutki bo składowany na paletach pod dachem wory solidne jak z Retopala PGG nie zgrzewane tylko zszywane - pierwszy raz się z takim czymś spotkałem a teraz do konkretów cena za pelete u mnie z darmowa dostawa 6km 840 zł cena za worek jednostkowa 22 zł, spalanie lepsze niż Retopa z PGG a to przecież ta sama kopalnia, popiołu zdecydowanie mniej granulacja w normie raczej średnie kawałki bez miału. Jeżeli cena po sezonie powędruje w okolice 800 zł za tone to już wiem co kupie na przyszły sezon. Maja tez dostępny groszek z kopalni bobrek czyli wysokokaloryczny cena 24zł za worek z braku gotówki nie wziąłem żeby go przetestować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na następny seozn to co zawsze CP widać juś gdzieś ślady pierwszych obniżek ceny

 

Myślę że do końca kwietnia ceny raczej nie będą spadać bo w kwietniu pogoda lubi być kapryśna a sprzedawcy pewnie liczą na to że trafi się jeszcze ktoś kto kupi węgiel po starej cenie.

Mi z tego sezonu zostanie jakieś półtorej tony grochu dokupię jeszcze 3 i powinno syknąć a później będę się martwił czy upchnę to w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jakie opały wymyślą na ten sezon.!?

 

Jest tu jakaś osobą mogącą pomóc w przeanalizowaniu mojej instalacji ogrzewania, jego pracy itd., mam z roku na rok większe zużycie ekogroszku. W instalacji jak i w budynku od 2009 nic nie zmieniałem, a zużycie wzrasta. W latach 2009-2014 było około 4-5t na rok. teraz dochodzi do 8t. Wiem że może spadać wydajność zarówno pieca itp. Wodę uzupełniam, częściowo wymieniam raz do roku. Piec miał zmieniony cały podajnik z retortą. Uważam że to problem zbyt małego kotła 27kW. na dom około 300m2. Poprawiło się jak przeszedłem na ustawienia wg pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jakie opały wymyślą na ten sezon.!?

 

Ekogroszek czeski mieszany ze zużytym asfaltem.

Jest tu jakaś osobą mogącą pomóc zużycie wzrasta. W latach 2009-2014 było około 4-5t na rok. teraz dochodzi do 8t.

Coraz gorszy ekogroch,.Wartość opałowa licha.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...