Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Pasiu

technologia produkcji ekogroszku a to co sprzedają nam jako ekogroszek to dwie różne kwestie

składy mają swoje pomysły na dopasowanie sortymentu do potrzeb rynku. chce w rejonie większość miał to będa mieli miał

chcą ekogroszek to i zrobimy ekogroszek. tylko że będzie on nim z nazmy jedynie. nie przejdzie procesu jak w zakładzie a ino przeleci przez sito lub inne ustrojstwo i koniec. nie wiesz ile siary jakie RI i kalorycznośc

i do tego trochę wody żeby rzucić tekst w stylu "prosto z zakładu i dlatego jeszcze mokry"

poczytaj zabawy z węglem jednego z użytkowników :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego&p=3465558&viewfull=1#post3465558

i zwróć uwagę na komentarz Zawijana na ten temat.

wnioski wyciągnijcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie jak jest w końcu z perłą w koronie polskiego tfu rosyjskiego ekogroszku (czyt. czarna perła)?

Paliłem nią trzy lata i byłem zadowolony a teraz straszny hejt na nią w necie. Pamiętam jak była po 620 zł..... Co za wspomnienia....

Worki zawsze mega mocne, tylko ekogroszek w workach, wilgotna była nie zaprzeczę.

Już się zastawiam nad Retopalem, Tauronowskim czerwonym ekogroszkiem i Tauronowskim Jaret Plusem. Możecie mi coś o nich napisać?

Ceny Wesołej czy Bobrka jakieś kosmiczne.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz u siebie coś z sieci Patio Color, a najlepiej jakiegoś znajomego tam, to możesz poszukać Sztygara Ultra w dobrej cenie, pisałem już o tym.

 

Wlasnie teraz dowiedzialem sie o istnieniu tego marketu budowlanego :-)

Sorki ale za cene ultra wegiel sztygar to kupie wesołą chyba że piszesz o jakimś innym o podobnej nazwie ekogroch

Generalnie przejechalem sie na marketowych ekogównach (ultra wegiel bioły nie pomawiam tu bynajmniej) łacznie z wyciaganiem z worków rekawic, kamieni, ziemi, drzewa, kawałków pasów transmisyjnych (!) nie pisząc o wartosci grzewczych tychże wynalazków

Jedynie czarna perła odstawała od nich pozytwynie

Wolałbym coś niemarketowego co jest wiele lat na rynku

Nie mam ochoty eksperymentowac

Ktos może coś wiecej napisac o retopalu lub/i tauronowskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechała perła. Zmienili worki wzeszłym roku były grube zszywane teraz przypominają bartex gold który kiedyś miałem coś w rodzaju grubego streczu. Takie przynajmniej lepiej się układa jednak nie widzę wyraźnej mikro wentylacji w poprzedni parti dziury były duże jak po dziurkaczu do papieru. Zostawiłem po pięć worków z palety wieczorem przesypie i zobaczę jak stan, Jden się uszkodził i faktycznie węgiel mokry popołudniu powiem więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechała perła. Zmienili worki wzeszłym roku były grube zszywane teraz przypominają bartex gold który kiedyś miałem coś w rodzaju grubego streczu. Takie przynajmniej lepiej się układa jednak nie widzę wyraźnej mikro wentylacji w poprzedni parti dziury były duże jak po dziurkaczu do papieru. Zostawiłem po pięć worków z palety wieczorem przesypie i zobaczę jak stan, Jden się uszkodził i faktycznie węgiel mokry popołudniu powiem więcej.

 

Zamówiłem wczoraj jedna paletę CzP z przeceny zobaczymy co przyjdzie.

Napisałeś że węgiel mokry ale brei nie ma ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła do mnie paleta ekogroszku żółtego, z Gwózdz Wegiel - Robert Gwózdz, wg deklaracji dostawcy kopalnia Piekary. Zapłaciłem 970 zł z dostawą, w środku wegiel mocno mokry z worków wylewa się woda. Oczywiście pytałem czy suchy .......... Ekogroszek nie nadaje się do palenia, co ciekawe Węgiel Gwóżdz nie deklaruje na opakowaniach wilgotności a więc podstaw do odesłania brak. Na całe szczęście kupiłem tylko tonę i jakość się z nią przemęcze. Odradzam !!! Edytowane przez pchlistosc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesypałem 10 w0rków do szmaciaków wszystkie mokre jednak nie odbiegają od marketowych kupionych zimą ze świeżej dostawy :) Węgiel mocno mokry ale nie cieknie z worków. Ten co rozwalił mi się rano i leżał na kartonie powierzchownie przeschną od rana. Na moje jeśli koś ma czas i chęć suszyć to warto za 695zł. Co do jakości spalania dowiem się zima :) jednak to perła więc popiołu jak z papierosa na pewno nie będzie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem sprawdzę 10 testowych worków. Zdefiniuj breje? Z worków nie cieknie woda jednak po włożeniu ręki do worka ręce ubłocone. Na pewno nie nadaje się do wsypania do podajnika bez suszenia przynajmniej ja ym nie wsypał.

 

Zdefiniować breje hmmm może błoto węglowe :)

Ja czekam na dostawę jak mi się uda to jeszcze może kupie 1 tonę jak nie wykupią do końca lipca (kasy brak) suszenie mnie nie przeraża wrzucę do teścia do stodoły rozłożę na kilka palet i niech schnie a koło sierpnia przewiozę do kotłowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarła do mnie CzP z tej super promocji po 695 zł. Paleta ładnie zapakowana dwa worki przy rozładunku były rozerwane czyli niezły wynik jak na 40 worów :) i o dziwo nie ciekła z palety woda rozerwałem kilka worków i węgiel widać było że jest bardziej wilgotny ale nie mokry :) być może trafiłem na taka paletę albo może sprzedawca się zabezpieczył tą informacją żeby ludzie nie reklamowali towaru. Dziś rano jak sprawdzałem to na allegro zostało już tylko 9 palet szkoda bo miałem nadzieje że w przyszłym tygodniu dokupię jeszcze jedna paletę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliknij kup teraz przelew zrób za tydzień. tez się zastanawiam nad jeszcze jedną ale gdzie to upchnąć. mam teraz gdzieś 2900kg

 

Dorzucili 10 palet :) Ja w sumie mam gdzie trzymać w kotłowni mieści mi się na luzie 3 tony a na przeciwko domu u szwagra mam nieużywaną już stodołę. Wczoraj wrzuciłem tam zakupiona tone, mierzyłem temperaturę, na wczoraj ok. 19:00 było w środku 38 stopni więc groch powinien szybko dosychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie niema, złapałem ostatnie 2 palety, zobaczymy czy dosypią? Kupiłem 1 paletę 2tyg temu i perła mokra ale nie ma tragedii wygląda jak kupowany w sezonie grzewczym (pakowany jesień-wiosna w deszczu). Wysypany na taczkę po dniu wygląda jak "STABK" i pali się O.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniować breje hmmm może błoto węglowe :)

Ja czekam na dostawę jak mi się uda to jeszcze może kupie 1 tonę jak nie wykupią do końca lipca (kasy brak) suszenie mnie nie przeraża wrzucę do teścia do stodoły rozłożę na kilka palet i niech schnie a koło sierpnia przewiozę do kotłowni :)

Podziwiam, nie chciałoby mi się przerzucać 40 worów w te i spowrotem. Może inaczej, wolałbym ten czas sporzytkować na inne zajęcia, których wokół domu nie brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...