Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Witam.

Panowie czy możecie polecic jakiś dobry groszek z dostawą do Rzeszowa w rozsadnej kasie .

Bede pierwsza zime palil - mam rbr 11 kw i pojecia nie mam gdzie kupic cos dobrego w stosunku cena do jakosci .

Obszedłem markety typu Leroy i castorama ale domysla msie ze to nie chyba miejsce na takie zakupy .

Prosze o jakis namiar , kupiłbym 3-4 ton .

Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Pytanko do czp01:

Czy w twoim groszku widnieje nazwa EKO?

.

 

Nie ma eko - pisze tylko - Groszek 5-25 0320/cc - do dzisiaj na razie mi nie szlakuje i nawet fajnie się spala - no pojawiają się takie jakby drobne wypalone żużelki ale w niczym to nie przeszkadza. Potwierdzam, że dziwna sprawa z tym eko z KWK Chwałowice - no ale kupiłem i się pali i o to chodzi.

 

Jeszcze jedna sprawa zauważyłem, że trzyma dłużej żar niż julian i dłużej niż bobrek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 280m.

Witam ja mieszkam na poludniu Krakowa ( Borek - Falecki ) .

Co do okolic Krakowa to ja biere eko z Krzeszowic ( Pieklorz ). Jest tam tez Jaret Plus . Ogolnie eko w fajnych cenach.

Co do skladow w Krakowie to wiecej proponuje na priva.

moj adres " [email protected] " .

Napisz to pogadamy luzniej bez " reklamy ":yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, żę wtedy wybrałbym Komorany [nie przejmując się nawet ilością siarki].

 

Skoro mają tam w foliowych workach to jeszcze się zastanowię - dzięki za informację :)

 

Pojawił się nowy skład w Laskowicach, gdzie poza węglem luzem "pod chmurką" mają workowanego Pieklorza [workowany w Bierutowie] w cenie 900 zł/tonę - przyjrzałem się - mokry jak diabli, więc nie polecam.

 

Widze że kolega dobrze zna te rejony................ bliski wschód wrocławia....... jak bliski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma eko - pisze tylko - Groszek 5-25 0320/cc - do dzisiaj na razie mi nie szlakuje i nawet fajnie się spala - no pojawiają się takie jakby drobne wypalone żużelki ale w niczym to nie przeszkadza. Potwierdzam, że dziwna sprawa z tym eko z KWK Chwałowice - no ale kupiłem i się pali i o to chodzi.

 

Jeszcze jedna sprawa zauważyłem, że trzyma dłużej żar niż julian i dłużej niż bobrek :)

 

Własnie bylem na jednym ze składów w okolicach i tam mają ten groch z chwałowic.......... ale różnica w cenie w stosunku do bytomskiego niewielka. Dodatkowo pakowany jakby we wlasnym zakresie, wiec się zastanawiam czy sie wogóle warto "zastanawiać nad nim" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[h=2][/h]

Wyniki testu "Pieklorza" z Jelcza:

 

średnia z ostatnich 8,5 dnia to około 2,50 kg/dobę.

 

SVERS* = 6,41 MJ/kg, czyli jeśli węgiel miał 26 MJ [może to Pieklorz ale na pewno nie bytomski] to sprawność kotła wyniosła ok. 25%.

 

Obecnie testuję Pieklorza bytomskiego z Super-opał z Bierutowa i czekam na dostawę z Nikomax.

 

Postanowiłem i ja swojego przypilnować i oto co mi wyszło:

orzech II z lokalnego składu "no name" po 680 zł/t

18 kg przez 4 dni po ok 4,5 kg/dobę

CO dogrzewanie po nocach 102 MJ

CWU 125 MJ

VER= 12,6 MJ/kg

Palone na FL raczej na pełen gwizdek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KWK Jankowice wprowadziło w tym roku do sprzedaży groszek o uziarnieniu 5- 25 mm - zawartość siarki do 0,6%, zawartość popiołu do 11%, wartość opałowa minimum 28 000 kJ/kg wychodząc na przeciw potrzebom rynku co do ekogroszku. No ale jeszcze nie mają świadectwa kwalifikacji tego paliwa jako ekogroszku no i nie wiem jak tam ze spiekalnością.

 

Jak go gdzieś dorwie to po testuję i powiem czy da się palić na zwykłej retorcie PPS 25 kw. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem i ja swojego przypilnować i oto co mi wyszło:

orzech II z lokalnego składu "no name" po 680 zł/t

18 kg przez 4 dni po ok 4,5 kg/dobę

CO dogrzewanie po nocach 102 MJ

CWU 125 MJ

VER= 12,6 MJ/kg

Palone na FL raczej na pełen gwizdek

 

W piątek włączyłem CO i już widzę, że SVER wychodzi dużo lepszy :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KWK Jankowice wprowadziło w tym roku do sprzedaży groszek o uziarnieniu 5- 25 mm - zawartość siarki do 0,6%, zawartość popiołu do 11%, wartość opałowa minimum 28 000 kJ/kg wychodząc na przeciw potrzebom rynku co do ekogroszku. No ale jeszcze nie mają świadectwa kwalifikacji tego paliwa jako ekogroszku no i nie wiem jak tam ze spiekalnością.

:)

 

a więc groszek ten ma:

 

- zawartość siarki 0,6 %

- zawartość popiołu 7,25 %

- zdolność spiekania RI - 28

- wartość opałowa 28,5 MJ/kg

 

W powyższych danych jedynie współczynnik spiekania jest dość wysoki - ale chyba nie jest aż na tyle wysoki aby był z nim problem w spalaniu na zwykłych retortach.

 

:)

 

Szkoda, że nie mam takich danych z KWK Chwałowice na temat ich ekogroszku to można by je porównać i wiedzieć co w trawie piszczy no w węglu :)

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc groszek ten ma:

 

- zawartość siarki 0,6 %

- zawartość popiołu 7,25 %

- zdolność spiekania RI - 28

- wartość opałowa 28,5 MJ/kg

 

W powyższych danych jedynie współczynnik spiekania jest dość wysoki - ale chyba nie jest aż na tyle wysoki aby był z nim problem w spalaniu na zwykłych retortach.

 

:)

 

Szkoda, że nie mam takich danych z KWK Chwałowice na temat ich ekogroszku to można by je porównać i wiedzieć co w trawie piszczy no w węglu :)

 

Chwałowice jako tako nie ma ekogroszku.Jest to tylko opal o takiej granulacji.

Podobnie jest z Jankowickim,który spala moja teściowa w ELEKTROMECIE.

Po popiele widać,że węgiel bez różnicy.

Ekogroszek z mojej oferty to Chwałowice mieszane z Pieklorzem Piekarskim obecnie testowany osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego Suspenser polecasz firmę skladywegla.pl? Pytam ponieważ mam nie daleko do ich składu.

 

Osobiście nie sprawdzałem węgla od nich, ale jeden z forumowiczów go testował i polecał.

 

Kup ze 2 worki, w domu zważ, pooglądaj zawartość i spal w kotle a potem zdaj relację to będzie druga opinia.

 

Gdy będę jechał w delegację i trafię na ich skład wezmę na próbę worek lub dwa i po przetestowaniu podam wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa worki ekogroszku z firmy skladywegla.pl. Ekogroszek pali się dobrze , mało popiołu i zero spieków.

Ekogroszek drobny i suchy, pakowany po 25 kilo worki jutowe, mają również w workach foliowych po 20 kilo, ale jest droższy.

Ciekawe z jakiej kopalni jest ekogroszek?

 

Jak sprawdzić kaloryczność tego ekogroszku, czy jest tyle ile podają na składzie?

Żeby się nie okazało, że jak przyjdą mrozy to będzie problem z osiągnięciem temperatury.

 

Skład podaje że jest to eko z polskich kopalni, ale na innych forach mówią że ruski. Gdzie leży prawda?

Edytowane przez tufus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwa worki ekogroszku z firmy skladywegla.pl. Ekogroszek pali się dobrze , mało popiołu i zero spieków.

Ekogroszek drobny i suchy, pakowany po 25 kilo worki jutowe, mają również w workach foliowych po 20 kilo, ale jest droższy.

Ciekawe z jakiej kopalni jest ekogroszek?

 

Niech sprzedający pokaże ksero certyfikatu i poda źródło pochodzenia bo "ruski" oznacza tyle co polski, czyli niewiele - niemieckie samochody to Mercedes, BMW ale także Trabant i Wartburg.

 

Jak sprawdzić kaloryczność tego ekogroszku, czy jest tyle ile podają na składzie?

Żeby się nie okazało, że jak przyjdą mrozy to będzie problem z osiągnięciem temperatury.

 

Porównaj zużycie z innym o znanej kaloryczności i na tej podstawie oszacuj jego kaloryczność lub zamontuj ciepłomierz ;)

 

Jutro jadę w delegację - jak gdzieś trafię na tą firmę to kupię co nieco na test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Jutro jadę w delegację - jak gdzieś trafię na tą firmę to kupię co nieco na test.

 

Możesz nie dostać nawet worka.

W Bydgoszczy i okolicach, ale też w innych rejonach kraju na ekogroszek z firmy skladywegla.pl trzeba się zapisać i odczekać kilka dni.

Kilku moich sąsiadów ogrzewa się paliwem z tej firmy i pieją z zachwytu nad jego jakością, kalorycznością itd.

 

Coś jest na rzeczy, gdyż codziennie jadę obok jednego ze składów tej firmy i obserwuję niebywały jak na czasy kryzysu ruch na placu. Ciągle rozładowują wagony luźnych odmian węgla na własnej bocznicy kolejowej, a parking dla klientów zawsze jest zastawiony samochodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nie dostać nawet worka.

W Bydgoszczy i okolicach, ale też w innych rejonach kraju na ekogroszek z firmy skladywegla.pl trzeba się zapisać i odczekać kilka dni.

Kilku moich sąsiadów ogrzewa się paliwem z tej firmy i pieją z zachwytu nad jego jakością, kalorycznością itd.

 

Coś jest na rzeczy, gdyż codziennie jadę obok jednego ze składów tej firmy i obserwuję niebywały jak na czasy kryzysu ruch na placu. Ciągle rozładowują wagony luźnych odmian węgla na własnej bocznicy kolejowej, a parking dla klientów zawsze jest zastawiony samochodami.

 

No to ja mam szczęście.U nas tego węgla pełny skład.Czekają na klienta.Dowóz gratis i nawet w promocji dawali 5kg proszku do prania i długopis:)

Ale u nas mało jest pieców na ekogroszek.Inwestorzy nastawiają się raczej na pelet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam szczęście.U nas tego węgla pełny skład.Czekają na klienta.Dowóz gratis i nawet w promocji dawali 5kg proszku do prania i długopis:)

Ale u nas mało jest pieców na ekogroszek.Inwestorzy nastawiają się raczej na pelet.

 

W okolicy Bydgoszczy też dodają proszek.

Tyle, że dają go do frakcji ORZECH.

 

Ale transport "gratis" dotyczy całego asortymentu (np. Białe Błota k. Bydgoszczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...