Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Zauważyłem ciekawą różnicę w CzP, kupowałem poprzez portal aukcyjny 15zł drożej (zawsze lepsze możliwości dochodzenia ewentualnych reklamacji) i tam w opisie jest frakcja 8-25, a bezpośrednio od KTK frakcja 5-25. Ciekawe czy jest jakaś różnica czy może poprzez portal aukcyjny jest płukany (przynajmniej ten co do mnie przyszedł na taki wygląda), a bezpośrednio od producenta już nie?

 

No coś ty... Gdzieś się rąbnęli przy wpisywaniu parametrów. Na worku masz napisane.To ten sam towar. Wg mnie w tym zakresie cenowym CP nie ma konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

co obecnie polecacie?

waham się między Retopalem a Czarną Perłą?

w tamtym roku paliłem Retopalem było raczej OK ale widzę że CzP na stronie KTK wychodzi 150zł taniej na tonie.

 

Ja polecam postrach Karaibów bo nim palę. Po nawalance w necie na CzP miałem zamiar kupić Retopla ale kupiłem na próbę tonę CzP i jest taka jak przez ostatnie lata wiec dokupiłem 2 kolejne tony. Kup na próbę tonę i zobacz jak się pali, ile jest popiołu itd. Chętnie dowiem się coś z porównania między nimi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to przez internet kupić? Ile kosztuje luzem i gdzie?

Że się opłaca węgiel z Kolumbii transportować....

 

Nie wiem , raczej nie. Już podrożał, był po 759zł. Jakby sprzedawali przez internet to do ceny trzeba doliczyć koszt przesyłki jakaś 100 - 120 to już tak wesoło nie jest.

http://www.wegieldodomu.pl/sklad-czersk.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam postrach Karaibów bo nim palę. Po nawalance w necie na CzP miałem zamiar kupić Retopla ale kupiłem na próbę tonę CzP i jest taka jak przez ostatnie lata wiec dokupiłem 2 kolejne tony. Kup na próbę tonę i zobacz jak się pali, ile jest popiołu itd. Chętnie dowiem się coś z porównania między nimi :D

 

narazie palę na CWU drewnem tylko i w zasadzie dla mnie sezon groszkowy zaczyna się dopiero gdzieś listopad / grudzień.

CzP zamawiacie ze strony KTK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co obecnie polecacie?

waham się między Retopalem a Czarną Perłą?

w tamtym roku paliłem Retopalem było raczej OK ale widzę że CzP na stronie KTK wychodzi 150zł taniej na tonie.

 

Paliłem Retopale i CzP i według mnie wielkiej różnicy nie ma. Moc węgla na równym poziomie piec tak samo dochodził do zadanej temperatury na obu groszkach jedynie w CzP zauważyłem więcej popiołu ale cena przemawia za CzP na chwile obecną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzP zamawiacie ze strony KTK ?

 

Tak. Zamówienie za pobraniem przykładowo u mnie w środę, w czwartek wysyłka z Gdańska, w piątek w Tarnowie. Za drugim razem tak samo z Olsztyna firmą kurierską. Wiadomo na aledrogo jest program ochrony kupujących ale dlatego biorę za pobraniem. Do tego różni kurierzy jeżdżą - co dziesiąty mówi że nie da rady wjechać choć dziewięciu poprzednich nie widziało problemu - to nie wjeżdżaj i nie płacę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zamówienie za pobraniem przykładowo u mnie w środę, w czwartek wysyłka z Gdańska, w piątek w Tarnowie. Za drugim razem tak samo z Olsztyna firmą kurierską. Wiadomo na aledrogo jest program ochrony kupujących ale dlatego biorę za pobraniem. Do tego różni kurierzy jeżdżą - co dziesiąty mówi że nie da rady wjechać choć dziewięciu poprzednich nie widziało problemu - to nie wjeżdżaj i nie płacę.

 

Płatność za pobraniem jest jakimś rozwiązaniem jeśli kurier nie che wjechać na posesje bo podłoże nie takie, że wąsko itp. ale niestety trzeba doliczyć 20 PLN za pobranie a za 20 PLN kupujesz 8-paka. Ja mam z tym wjazdem na posesje zawsze jazdy z kurierami wąsko nie mam ale mam na razie podłoże utwardzone i niektórzy kręcą nosami bo im się nadzwyczajnie nie chce czasem wjeżdżam na męska ambicję cytuje " co nie umie pan" i czasem to pomaga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 3 lata paliłem retopalem z pgg, ale cena w tym roku jak dla mnie mocno przesadzona i czytając opinie na forum skusiłem się na CzP. Jak narazie mam mieszane odczucia chociaż co warty ten groszek wyjdzie podczas sezonu. Groszek dojechał suchutki i chyba jak na razie jego plusy się kończą. Frakcja dość drobna, co prawda nie ma miału w tych kilku workach które "otworzyłem" ale groszek jest bardzo drobny, na pewno drobniejszy niż Retopal. Nie wiem czemu ale jest bardzo kruchy, można w rękach kruszyć na mniejsze kawałki. Coś co najbardziej mnie zirytowało to worki i jakość zgrzewów. Podczas przenoszenia i układania worków w kotłowni conajmniej połowa worków się rozkleiła na zgrzewie i groszek sypał się pod nogi przez co dostawałem białej gorączki. Retopalem mogłem rzucać i worki całe. Teraz pozostało czekać do listopada i zobaczymy co warta ta perła. Jeśli będzie porównywalna z Retopalem to może zagości u mnie na dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 3 lata paliłem retopalem z pgg, ale cena w tym roku jak dla mnie mocno przesadzona i czytając opinie na forum skusiłem się na CzP. Jak narazie mam mieszane odczucia chociaż co warty ten groszek wyjdzie podczas sezonu. Groszek dojechał suchutki i chyba jak na razie jego plusy się kończą. Frakcja dość drobna, co prawda nie ma miału w tych kilku workach które "otworzyłem" ale groszek jest bardzo drobny, na pewno drobniejszy niż Retopal. Nie wiem czemu ale jest bardzo kruchy, można w rękach kruszyć na mniejsze kawałki. Coś co najbardziej mnie zirytowało to worki i jakość zgrzewów. Podczas przenoszenia i układania worków w kotłowni conajmniej połowa worków się rozkleiła na zgrzewie i groszek sypał się pod nogi przez co dostawałem białej gorączki. Retopalem mogłem rzucać i worki całe. Teraz pozostało czekać do listopada i zobaczymy co warta ta perła. Jeśli będzie porównywalna z Retopalem to może zagości u mnie na dłużej.

 

Zamawiałeś przez KTK czy Allegro, bo ja zamawiałem poprzez Allegro i frakcje miałem dużą i bez miału i worki też solidne i nic się nie rozkleiło. Co do PGG to raczej tam miałem dużo drobniejszy ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałeś przez KTK czy Allegro, bo ja zamawiałem poprzez Allegro i frakcje miałem dużą i bez miału i worki też solidne i nic się nie rozkleiło. Co do PGG to raczej tam miałem dużo drobniejszy ekogroszek.

 

No widzisz, u mnie odwrotnie ale wysypałem tylko 3 worki, może później będzie tylko lepiej . Miału i ja nie zauważyłem, ale frakcja dość drobna. Zamawiałem przez allegro. Nie wiem w czym problem z tymi workami, normalnie zgrzewy puszczaly jeden po drugim. Może za ciepło bo biorąc worki w ręce czuć było jak się nagrzały na słońcu, nie mam pojęcia. Fakt jest taki że teraz połowa przenoszonych worków jest otworzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, u mnie odwrotnie ale wysypałem tylko 3 worki, może później będzie tylko lepiej . Miału i ja nie zauważyłem, ale frakcja dość drobna. Zamawiałem przez allegro. Nie wiem w czym problem z tymi workami, normalnie zgrzewy puszczaly jeden po drugim. Może za ciepło bo biorąc worki w ręce czuć było jak się nagrzały na słońcu, nie mam pojęcia. Fakt jest taki że teraz połowa przenoszonych worków jest otworzona.

 

Chyba miałeś po prostu pecha z ta paletą ja zamawiałem tone z tej super mokrej promocji i wszystko było ok węgiel był suchy worki całe frakcja raczej średnie i duże kawałki, worki dwa mi się rozerwały ale 2 na 40 to jest dobry wynik co do różnicy CzP a Retopal to ja większej nie zauważyłem z CzP jest trochę więcej popiołu worki zdecydowanie lepsze z PGG do tej pory najlepsze worki jakie miałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie czy drobna czy gruba frakcja??

 

Powiem Ci że chyba, a przynajmniej tak mi się wydaje jedyna różnica to rzadsza praca podajnika. Grubszy groszek w palenisku jednak potrzebuje więcej czasu na wypalenie i pozwala na dłuższą pracę w stanie podtrzymania. Moja przygoda z ekogroszkiem zaczynała się od dość energetycznych groszków gdzie ten groch był i gruby i twardy, a błyszczał się jak psu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że chyba, a przynajmniej tak mi się wydaje jedyna różnica to rzadsza praca podajnika. Grubszy groszek w palenisku jednak potrzebuje więcej czasu na wypalenie i pozwala na dłuższą pracę w stanie podtrzymania. Moja przygoda z ekogroszkiem zaczynała się od dość energetycznych groszków gdzie ten groch był i gruby i twardy, a błyszczał się jak psu .... ������ I jak teraz widzę taki Retopal czy CzP to mam wrażenie że coś jest nie tak.

 

Coś nie tak to by było jakbyś kupił brunatny :) Ja w sobotę zakupiłem z lokalnego składu 2 tony groszku z kopalni Piast czyli jak dobrze kojarzę to ta sama kopalnia co Retopal z PGG i groszek tez się błyszczy jak psu j...ca :) Miałem kilka worków na koniec sezonu i spalał się bardzo dobrze 820 zł za tone transport HDS gratis ze względu na bliskość składu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...