Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie, napiszcie proszę jak to jest..

W zeszlym roku mialem pierwszy sezon palenia ekogroszkiem, dom nowy, dobrze ocieplony, spalanie ekogroszku worek Stabka na dobę.. fakt w domu sauna (podejrzewam, ze przez brak termostatów w grzejnikach).

Na ten sezon planuję wprowadzenie się, zamontuję termostaty i dodatkowo zacznie się praca boilera z cwu.

Jednak mimo wszystko wydaje mi się, że przy dobrej izolacji worek na dobę to trochę za dużo.

Piec Zębiec Merkury, nie przewymiarowany, dobrany odpowiednio. Spalanie na PDI + regulacja % mocy pieca.

 

Żeby nie było też offtop, zastanawiam się czy może spalanie 25kg jest spowodowane tym, że ten ekogroszek ma za mało MJ i powinienem rozejrzeć się za czymś "mocniejszym"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może te ekogorszki: https://wegielekotec.pl/pl/c/Produkty/19 ? W lubuskiem ciężko z dużymi terminalami a okazuje się, że pod ręką mam oddział tej firmy.

 

 

 

 

Panowie, napiszcie proszę jak to jest..

W zeszlym roku mialem pierwszy sezon palenia ekogroszkiem, dom nowy, dobrze ocieplony, spalanie ekogroszku worek Stabka na dobę.. fakt w domu sauna (podejrzewam, ze przez brak termostatów w grzejnikach).

Na ten sezon planuję wprowadzenie się, zamontuję termostaty i dodatkowo zacznie się praca boilera z cwu.

Jednak mimo wszystko wydaje mi się, że przy dobrej izolacji worek na dobę to trochę za dużo.

Piec Zębiec Merkury, nie przewymiarowany, dobrany odpowiednio. Spalanie na PDI + regulacja % mocy pieca.

 

Żeby nie było też offtop, zastanawiam się czy może spalanie 25kg jest spowodowane tym, że ten ekogroszek ma za mało MJ i powinienem rozejrzeć się za czymś "mocniejszym"?

 

Jeśłi chatę masz "mokrą" bo jesienią prowadziłeś prace mokre, to worek na dobę nie jest niczym nadzwyczajnym.

Edytowane przez Beata&Slawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, napiszcie proszę jak to jest..

W zeszlym roku mialem pierwszy sezon palenia ekogroszkiem, dom nowy, dobrze ocieplony, spalanie ekogroszku worek Stabka na dobę.. fakt w domu sauna (podejrzewam, ze przez brak termostatów w grzejnikach).

Na ten sezon planuję wprowadzenie się, zamontuję termostaty i dodatkowo zacznie się praca boilera z cwu.

Jednak mimo wszystko wydaje mi się, że przy dobrej izolacji worek na dobę to trochę za dużo.

Piec Zębiec Merkury, nie przewymiarowany, dobrany odpowiednio. Spalanie na PDI + regulacja % mocy pieca.

 

Żeby nie było też offtop, zastanawiam się czy może spalanie 25kg jest spowodowane tym, że ten ekogroszek ma za mało MJ i powinienem rozejrzeć się za czymś "mocniejszym"?

 

Jaki to dom ile metrów jakie ocieplenie i wentylacja. Worek węgla to strasznie dużo jeszcze tyle nie spaliłem może poza wygrzewaniem podłogi.

Jednak pierwszy rok ciągnie więcej niż następne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to dom ile metrów jakie ocieplenie i wentylacja. Worek węgla to strasznie dużo jeszcze tyle nie spaliłem może poza wygrzewaniem podłogi.

Jednak pierwszy rok ciągnie więcej niż następne.

 

Dom parterowy 180m2, ocieplenie 15cm szarym Knaufem o najlepszej lambdzie dostepnej na rynku rok temu, wentylacja mechaniczna, podlogowka tylko salon+lazienka, reszta grzejniki.. moze to rzeczywiscie kwestia braku termostatów przy grzejnikach?

 

A co z kalorycznością groszku? Lepiej taki 23MJ a żeby więcej go szło czy taki 27MJ i rzekomo mniej by go szlo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, serio, nikt nic o tych termostatach?

A co z tą kalorycznością?

Jest sens palić groszkami o różnej kaloryczności adekwatnie do pory roku? Ktoś zdradzi swoją strategię jakim i kiedy pali?

 

W tych czasach to już chyba tylko podłogówka. Termostaty powinny pomóc w oszczędnościach.

Co do węgla ja preferuje te słabsze ok 24MJ tanie i łatwiej utrzymać ciągłą jazdę na małej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych czasach to już chyba tylko podłogówka. Termostaty powinny pomóc w oszczędnościach.

Co do węgla ja preferuje te słabsze ok 24MJ tanie i łatwiej utrzymać ciągłą jazdę na małej mocy.

 

A nie jest tak, ze te słabsze idą w większych ilościach niż te mocniejsze? i finalnie wyjdzie, ze przy słabszych jeszcze się dopłaca? dochodzi do tego jeszcze zabrudzenie kotła oraz większa ilość popiołu?

 

Na ilu % mocy powinien funkcjonować kocioł? Paląc poprzez PID muszę regulować też moc kotła a słyszałem, że nie jest dobre jeśli schodzi się poniżej 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne szkoły. Ja preferuję ciągłą jazdę o ile jest to możliwe. Jak załączy termostat grzanie to pali non stop do dogrzania pomieszczenia. Jadę wtedy na ok 4,5kW czyli 45% węgiel 24MJ. ważne pilnować spalin 90-110*C na wyjściu z kotła. Pali tak kilka godzin później kilka kilka naście stoi. W czasie grzania CO również grzeje CWU. CWU działa jako ochrona powrotu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w zeszłym sezonie z Węglobudu Żory ekogroszek z żółtych workach kopalnia Chwałowice niby dawny pieklorz i byłem z niego zadowolony obecnie na allegro 1000 zł za tone ale cena sprawiła że poszukałem alternatywnego groszku tańszego.

https://allegro.pl/pieklorz-ekogroszek-kwk-chwalowice-27-mj-i7267816185.html

 

Ciekawy komentarz do tej aukcji, ze względu na pogode węgiel o podwyższonej wilgotności, mój znajomy który kładzie tynki i ocieplenia zaprzestał nawet ociepleń bo kleje na pacy zasychaja ale w węglu woda jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy komentarz do tej aukcji, ze względu na pogode węgiel o podwyższonej wilgotności, mój znajomy który kładzie tynki i ocieplenia zaprzestał nawet ociepleń bo kleje na pacy zasychaja ale w węglu woda jest.

 

Wilgoć z worków tak szybko nie odparowuje przez ta mikro wentylacje jak otworzysz worek to wtedy efekt parowania jest szybszy, pogodę mamy jaka mamy gdzieniegdzie jest sucho że w ogóle nie leje a są miejsca że non stop burze i deszcze przechodzą sprzedawcy taka informacją na stronie się zabezpieczają przed ewentualnymi reklamacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...