Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Możesz nie dostać nawet worka.

 

Spoko dostałem dzisiaj worek - był ostatni :)

 

Jakbym poczekał mogli mi poworkować kolejne.

 

Mieli także w workach foliowych po 20 kg w cenie 900 zł/tonę - podobno ten sam sami workują i luzem jest po 789 zł a w workach jutowych po 846 zł.

 

PS już się pali - waga się zgadzała [worek ważyli na miejscu], węgiel jest wilgotny, ale mniej niż Pieklorz, którego niedawno kupiłem, nie ma domieszki miału, pali się dobrze.

 

Właśnie się skończył - SVER=12,71 MJ/kg, czyli jeśli ma jak podaje sprzedawca 28,5 MJ/kg to sprawność kotła = ok. 45%.

 

Zaczął się palić kolejny testowany ekogroszek - podobno rosyjski o kaloryczności ok. 25 MJ/kg.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwałowice jako tako nie ma ekogroszku.Jest to tylko opal o takiej granulacji.

Podobnie jest z Jankowickim,który spala moja teściowa w ELEKTROMECIE.

Po popiele widać,że węgiel bez różnicy.

Ekogroszek z mojej oferty to Chwałowice mieszane z Pieklorzem Piekarskim obecnie testowany osobiście.

 

Podobno znowu KWK Chwałowice wchodzą na rynek z ekogroszkiem bo na stronach kampanii znowu pojawiło się świadectwo kwalifikacji ich ekogroszku ( co prawda stare ale jednak) a w tym miejscu są wymieniani, że jednak mają w sprzedaży ekogroszek http://paliwa_kwalifikowane.kwsa.pl/200,nasze_paliwa.html - to może jednak właściwości tego węgla się polepszyły. W każdym razie eko z kwk Chwałowice zakupiony niedawno luzem sprawuje się u mnie dobrze - no ale zapotrzebowanie na ciepło jest jeszcze b. małe. Zauważyłem, że są małe spieki albo żużelki ale nieistotne no i ten ekogroszek dłużej trzyma żar i ma niestety więcej popiołu - ile więcej to napiszę jak zmierzę z palenia po pełnym zasypie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam wynik testu ekogroszku z skladywegla.pl:

 

Ocena po zakupie: węgiel jest wilgotny, ale mniej niż Pieklorz, którego niedawno kupiłem, nie ma domieszki miału, pali się dobrze.

 

SVER=12,71 MJ/kg, czyli jeśli ma jak podaje sprzedawca 28,5 MJ/kg to sprawność kotła = ok. 45%.

 

Teraz pali się rosyjski, kolejny będzie Pieklorz zeszłoroczny suchy i tegoroczny mokry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile to będzie waszych WERÓW

 

Palę wilgotnym miałem

Trochę pomiarów.

zasyp 44,5 kg miał 23MJ czaspalenia 39 godz.=170 kw ciepła

średnia moc kotła 4,3 kw sprawność kotła 60% 3,82kw / 1 kg

 

Nsstępny.

zasyp 23 kg miał 23MJ czas palenia 23 godz=95 kw ciepła

średnia moc kotła 3,95 kw sprawność kotła 65% 4,13kw / 1 kg

 

Praca z dmuchawą rozpalanie od góry w drzwiczkach zasypowych PW cały czas otwarte( wiem że nie powinno być ale tak jest od wielu lat , nawet ostatnio

dorobiłem kierownice PW.

To pomiary z ubiegłej zimy.

Do obliczeń przyjmuję wagę miału w postaci suchej, ale żeby nim napalić muszę dodać ok. 10% wody wagowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloryczność niestety taka jak podał sprzedawca,ale czy celowo by zaniżał. Testowałem kilka różnych miałów i wartości były zbliżone , a ten który na małych mocach był gorszy, to jak przyszły mrozy to też się poprawił.

Podpałka to ok. 0,3 kg drobnej sosny , nie jest brana pod uwagę ze względu na ilość.

Właśnie zważyłem drewno którym podpalam, mogło być do 0,5kg.

Edytowane przez wojtek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również kupiłem trochę miału na składywęgla.pl u siebie w mieście. Ogólnie skład zrobił na mnie dobre wrażenie, do czasu jak przy płatności za zakupiony miał poprosiłem o papier z jego parametrami. Nie było problemu gość pokazał mi na monitorze. Prarmetr wydałay się całkiem przyzwoite gdyby nie jeden szczegół. Skałd podaje, że ich miał ma 26MJ i w papierach też tak było napisane, tye tylko że to jest ciepło spalania, a nie wartość opałowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 MJ ze składywęgla próbowałem sprawdzić niedawno,ale test niewypalił bo z 30 kg w czasie spalania część przeleciała przez ruszta.

VId z groszkiem i orzechem bawiłem się bez dmuchawy z miarkownikiam ciągu jak LAST RICO przykazał, ale to były moce 3,5 -4,5 kw. To był jeden z powodów zakupu ciepłomierza. Priorytetem było uzyskanie stałopalności nie mniej niż 24h (należę do leniwych, jak to gdzieś pisałeś). Oj wtedy się dużo działo- od 3 do 7 cegieł w palenisku, co pół godziny pomiar temp spalin zaraz za komorą zasypową w drzwiczkach wyczystnych i w czopuchu jednocześnie, dodatkowy nadmuch p wtórnego wiatrakiem od kompa lub suszarką,dodatkowe klapki w obudowie dmuchawy bo przedmuchów nie mogłem wyłączyć.I pozostałem przy miale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...