Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Muszę przyznać, że podziwiam Was i Wasze coroczne poszukiwania Świętego Gralla ciepła i niespiekalności.

Zbliża się 3 zima dla mojego Skama i znów ten sam towar trafi do zasobnika. Kupione 2 tony miału-odsiewu rosyjskiego węgla ze Składu Opału Zagórski. 520 zł za tonę. W tym roku pół na pół miał i kawałki węgla. Spakowane w 25 kg worki i ułożone na palety. Jeszcze kupić z 0,5 tony z tego samego składu ekogroszku na mrozy - 15 i większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Węgiel jak węgiel - spalić się to zawsze jakoś spali. Póki za to jakoś nie przepłacisz to pół bidy, ale jak kupisz 4 tony dziadostwa i przepłaciłeś słono to jednak boli przez całą zimę.

 

Ja zamawiałem eko Chwałowice (niby). Dowieźli w jutowych workach po 10kg, suche jak pieprz (bo były upały). Patrze i tyłka nie urywa - trochę sporo miału i popiołu, ale cena 820 z dowozem jest zadowalająca zważając, że na lokalnym składzie za workowanie po 10kg Chwałowic chcieli 1020zł/tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

czy moglibyście polecić jakiegoś sprzedawcę z Allegro? Potrzebuję zakupić na raty a na Allegro są akurat raty 0% jednak nie wiem od kogo warto żeby nie natrafić na jakiś chłam. W tamtym roku kupowałem od firmy Gwóźdź dwa rodzaje (wesoła i ich żółty) niby było ok, ale niczym się nie różniły tak jakby była to ta sama partia tylko w innych workach. Może macie jeszcze kogoś sprawdzonego?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez maly6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokupiłem na nadchodzącą zimę na próbę 2 tony Czarnej Perły (mam jeszcze kilka metrów drewna i 750 kg Silvera od Bartexu z poprzedniego sezonu). Zakup od KTK Polska przez Allegro, dostawa po około tygodniu więc nie ma tragedii.

Groszek przyszedł w dobrym uziarnieniu, nie ma zbyt dużo drobnej frakcji czy miału. Suchy jak pieprz, chyba jeszcze nigdy nie udało mi się kupić tak suchego opału. Jedyny minus to dziwne worki - jestem przyzwyczajony, że na palecie układa się 5 worków na jedną warstwę, tu worki są tak zwymiarowane, że mieszczą się tylko 3, przez co robi się całkiem wysoki stos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi podpowiedzieć w pewnej kwestii?

Załadowałem dziś podajnik niedawno zakupionym ekogrochem i ku mojemu wielkiemu zdumieniu okazało się po otwarciu 1-ego wora, że jest on bardzo drobny.

 

Podejrzewam że średnica 1 kostki nie przekracza 15mm. Jest bardzo sypki. Pierwszy raz mi się trafiło coś takiego.

I teraz pytanie - cieszyć się czy reklamować? Mam obawy, że może się gorzej palić, ale sam nie wiem?

Plusem jest to, że się błyszczy i na pewno jest suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie jadą 2T Diablo-Zagórskiego.

Planuję uruchomienie sprzętu na ekogroch najwcześniej 06.10 i jak najdłużej przepalać drewnem na ruszcie zapasowym. Drewna się trochę uzbierało i puki nie jest jeszcze zimno to bym je powoli wypalił przepalając w ciągu dnia. W tym roku ociepliłem dom i widze różnicę w tym jak w ciągu dnia dom potrafi się nagrzać przez południowe okna :) ale z rana po nocy jest już coraz chłodniej. Gdybym zmieścił się w 3 tonach na sezon to by była bajka :D ale wątpię.

Edytowane przez bt9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pomału domu schodzi do granicznych temperatur 23-23,5 parter 22,5 pietro za chwilę trzeba będzie przepalić mam sporo drewna i cały październik chciałbym przejechać na kominku + drabinki w łazience ale wątpię że dam rade będzie dyskomfort od podłogi. Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś może wypowiedzieć się nt pochodzenia i spalania węgla "Karlik" ze sklepu pgg? Dostałem dziś info, że Retopal workowany niedostępny a w zamian oferują tego Karlika. Różnica cenowa niewielka, wartość opałowa wyższa ale spiekalnośc też więc nie wiem, czy będzie się to równie bezproblemowo co Retopal spalało. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...