Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Witam,

CzP u producenta w promocji za 710zł/t.

Mimo różnych opinii na forum - zakupiłem, sprawdzę na swojej skórze.

 

Mimo rożnych opinii ja mam już drugi sezon i nie mam zastrzeżeń do tego węgla może trochę więcej popiołu niż np. PGG (ale nieznacznie) ale spala się bardzo dobrze. Pale na niskiej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie, właśnie się zastanawiam nad tą Czarną Perłą, to bedzie nasza pierwsza zima w domu, mąż marynarz i dał mi za zadanie żeby węgiel kupić a ja się kompletnie na tym nie znam. Rodzice przeszli na gazowe już dawno temu. Myślicie że jak kupię sobie taką Czarną Perłę i do tego coś mocniejszego (bo tak piszą w internecie) to będzie ok? Myślałam o 2 tonach tej Perły po 710 zł i mają jeszcze jakiś Czarny Piorun 27 MJ, tak mnie przynajmniej Pani na infolinii zapewniała. Nie chcę żeby mnie maż z domu wyrzucił

 

Skoro mąż marynarz to pewnie często go nie ma w domu i dorzucanie oraz popiół będzie na Twoich barkach.

Biorąc to pod uwagę oraz, że nad morzem jest dostępny genialny ekogroszek z Kolumbii [przywożony statkami] właśnie jego bym polecił.

 

Pewnie wyjdzie trochę drożej [jest bardziej kaloryczny więc przelicz cenę za 1 MJ i dopiero porównuj], ale czy warto się więcej przy tym narobić za te X zł sama oceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dzisiaj dotarła do mnie druga tona CzP (ta zakupiona na promocji). Moje wnioski - granulacja trochę większa niż ta kupiona bez promocji.

Promocyjna tona także trochę bardziej mokra (choć w porównaniu do worka kupionego w Castoramie i tak sucha).

Pootwierałem worki i trochę się wywietrzą.

Nastawy, o których pisałem zaczynają się sprawdzać, problem był przy rozdzielce podłogówki, tam musiałem trochę pokombinować.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wypowiadacie się*tylko i wyłącznie o cenie ekogroszku. A czy brał*ktoś pod uwagę dobowe zużycie bardziej kalorycznych węgli ? Nie mówiąc o patrzeniu na ilość popiołu co jest pewnym 'luksusem'. Ja kupuję węgiel droższy bo po 1200 zł / tona ale za to węgiel ma 31 MJ/kg i poniżej 1 % popiołu. Jakby kogoś interesował to zerknijcie na skład opału Kolombus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 MJ w ekogroszku to chyba naciagane , żadna kopalnia w PL nie wydobywa wegla płomiennego o tej mocy , ruska zresztą też a w dodatku to ilośc popiołu to co najmniej mistrzostwo świata , jedyne co przychodzi do głowy to antracyt ale gdzie go kupić oto jest pytanie .

 

Nie wiem skąd oni go dokładnie wydobywają. Podobno przechodzi jakiś proces dzięki czemu jest tak mało popiołu. Paliłem wieloma ekogroszkami i wedlug moich obliczeń może mieć koło 30. Ilość popiołu akurat się zgadza, po spaleniu 100 kg nie miałem nawet 1/4 zapełnionego popielnika. Zresztą zamów sobie próbkę i sam oceń lub poszukaj opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wypowiadacie się*tylko i wyłącznie o cenie ekogroszku. A czy brał*ktoś pod uwagę dobowe zużycie bardziej kalorycznych węgli ? Nie mówiąc o patrzeniu na ilość popiołu co jest pewnym 'luksusem'. Ja kupuję węgiel droższy bo po 1200 zł / tona ale za to węgiel ma 31 MJ/kg i poniżej 1 % popiołu. Jakby kogoś interesował to zerknijcie na skład opału :spam:

 

Zejdź chłopie na ziemię i przestań p......ić !!! Węgiel 31 MJ, jaka kopalnia wydobywa taki węgiel do celów energetycznych!!! 1 % popiołu, no mistrzostwo świata!!! Poza tym płacąc 1200 zł za tonę to już lepiej ogrzewać gazem.!!! Masakra!!!

Edytowane przez Tomaszs131
Spam w cytowanym poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wypowiadacie się*tylko i wyłącznie o cenie ekogroszku. A czy brał*ktoś pod uwagę dobowe zużycie bardziej kalorycznych węgli ? Nie mówiąc o patrzeniu na ilość popiołu co jest pewnym 'luksusem'. Ja kupuję węgiel droższy bo po 1200 zł / tona ale za to węgiel ma 31 MJ/kg i poniżej 1 % popiołu. Jakby kogoś interesował to zerknijcie na skład opału :spam:

Kupowałem w lato Greenpal po 600 teraz po 709 a Kolumbus po 1200 + dostawa 150-200 pln

Greenpal 24-25 MJ

Klumbia 30-31 MJ ?

minimum 50% w plecy

gdzie tu biznes kupować z Kolumbi?

Edytowane przez Tomaszs131
Spam, sezon węglowych spamerów rozpoczęty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mąż marynarz to pewnie często go nie ma w domu i dorzucanie oraz popiół będzie na Twoich barkach.

Biorąc to pod uwagę oraz, że nad morzem jest dostępny genialny ekogroszek z Kolumbii [przywożony statkami] właśnie jego bym polecił.

 

Pewnie wyjdzie trochę drożej [jest bardziej kaloryczny więc przelicz cenę za 1 MJ i dopiero porównuj], ale czy warto się więcej przy tym narobić za te X zł sama oceń.

Nie wiedziałem zeby ktos na pomorzu handlował kolumbijskim. Jak już to Sztygar Ultra którego cena teraz oscyluje około 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd oni go dokładnie wydobywają. Podobno przechodzi jakiś proces dzięki czemu jest tak mało popiołu. Paliłem wieloma ekogroszkami i wedlug moich obliczeń może mieć koło 30. Ilość popiołu akurat się zgadza, po spaleniu 100 kg nie miałem nawet 1/4 zapełnionego popielnika. Zresztą zamów sobie próbkę i sam oceń lub poszukaj opinii.

 

Przechodzi proces który zwiększa jego moc hmm może polewają go benzyną żeby się lepiej palił i spalał i stąd taka cena bo paliwo tanie ostatnio nie jest :) a tak na marginesie to przy obecnych temperaturach na dworze to tylko CzP przy wysoko kalorycznym groszku tracisz sporo na postojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dotarła do mnie pogromczyni Floty Jej Królewskiej Mości mająca swój macierzysty port na Tortudze.

nie paliłem jeszcze bo pale drewnem póki co, więc mogę się wypowiedzieć jedynie co do dostawy i wizualnych kwestii.

zamówione 26/10, przyjechało 5/11, 2 palety, 40 worków, w tym jeden mokry reszta OK ( foto w załączniku) - wszystkie rozcinałem żeby się jeszcze dosuszyły w kotłowni.

worki mocne, nic nie pękło przy przenoszeniu i rzucaniu, ostreczowane na palecie po bokach i od góry równiez dodatkowa folia, z tych 80 worków jeden był uszkodzony na samym dole pewnie gdzieś przy ładowaniu widlakiem był zahaczony.

granulacja z tego co u góry w workach widać to jest OK, nie wiem jak na dnie bo nic nie wysypywałem.

kupiłem w tej ostatniej "promocji" po 710zł/t

póki co dam 9/10, byłaby 10 ale niestety przyjechał kurier z Poczty Polskiej a nie kapitan Jack Sparrow ;)

Zobaczymy jak będzie się paliło

20181105_181753.jpg20181105_181801.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodzi proces który zwiększa jego moc hmm może polewają go benzyną żeby się lepiej palił i spalał i stąd taka cena bo paliwo tanie ostatnio nie jest :) a tak na marginesie to przy obecnych temperaturach na dworze to tylko CzP przy wysoko kalorycznym groszku tracisz sporo na postojach.

 

Ja zauważyłem, że przy obecnych temperaturach nie opłaci mi się palić pieca całą dobę. Rozpalam ok. 16 tej, ładuję podłogówkę na maksymalnej mocy przez około 5-6 godzin, zużycie ok 5-6 kg na dobę. Przy ciągłym paleniu pewnie około 8-10 kg by poszło. Dzisiaj pewnie wogóle nie będę rozpalał, słoneczny dzień zrobi swoje, solary nabiją CWU a okna chałupę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że przy obecnych temperaturach nie opłaci mi się palić pieca całą dobę. Rozpalam ok. 16 tej, ładuję podłogówkę na maksymalnej mocy przez około 5-6 godzin, zużycie ok 5-6 kg na dobę. Przy ciągłym paleniu pewnie około 8-10 kg by poszło. Dzisiaj pewnie wogóle nie będę rozpalał, słoneczny dzień zrobi swoje, solary nabiją CWU a okna chałupę :)

 

Myślę że nie masz racji rozpalenie pieca tez swoje węgla pożre może pewna oszczędność będzie ale nie znaczna a codzienne rozpalanie pieca i strata na to czasu to już inny temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...