Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wynik testu "Pieklorza" kupionego we Wrocławiu na Żernickiej:

 

Po kolei:

- worki z polietylenu, bardzo kiepskie, rwą się przy podnoszeniu, najgorsze z foliowych jakie dotąd miałem,

- węgiel był wilgotny, ale już dosechł po podziurawieniu worków wkrętakiem i leżeniu w garażu - niestety przy okazji worki "schudły" do 24,0 kg, czarny, frakcja odpowiednia,

- kaloryczność podobno >28,5 MJ/kg w co po teście nie wierzę

- SVER - 15,2 MJ/kg, czyli jeśli ma 28,5 MJ/kg to sprawność kotła wychodzi ok. 53%, jako, że nie wierzę w nagły spadek sprawności kotła w ciągu 2 dni to zakładając 70% [w poprzednim wyszło 73%] kaloryczność węgla wychodzi na poziomie 21,7 MJ/kg sic ! :mad:

 

Wsypałem teraz Pieklorza z zeszłego roku - zobaczymy jaki SVER wyjdzie, wygląda inaczej od tegorocznego [nie ma grubszej frakcji], stracił na wadze z 25 kg ponad rok temu do 24,4 kg obecnie.

 

Za 2-3 dni będzie wynik ...

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik testu "Pieklorza" zeszłorocznego:

 

Po kolei:

- worki z polietylenu, średniej jakości tzn. nie rwą się, ale nie mają mikroperforacji, więc węgiel dosycha w nich długo,

- węgiel suchy [1,5 roku leżał pod wiatą] - niestety przy okazji worki "schudły" do 24,4 kg, czarny, frakcja dość drobna [na oko 8-18 mm],

- kaloryczność podobno >28,5 MJ/kg w co po teście nie wierzę

- SVER - 17,75 MJ/kg, czyli jeśli ma 28,5 MJ/kg to sprawność kotła wychodzi ok. 62%, jako, że nie wierzę w nagły spadek sprawności kotła w ciągu 2 dni to zakładając 70% [w poprzednim wyszło 73%] kaloryczność węgla wychodzi na poziomie 25,5 MJ/kg

 

Wsypałem teraz znowu rosyjski i sterowanie z grupowego na 2 stanowe - zobaczymy jaki SVER teraz wyjdzie.

Następny w kolejce jest tegoroczny Pieklorz ze sterowaniem 2 stanowym.

 

Za 2-3 dni będzie wynik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawił się u mnie na składzie ekogroszek ekoret za 850zł co możecie powiedzieć na temat tego wegla?

To dobry eko, czy jest luzem czy workowany ?

jeśli workowany to wątpliwe że to ekoret, na kopalni 800 z groszami kosztuje także za 50pln nikt go nie zawiezie i nie sprzeda z jakimś zyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry eko, czy jest luzem czy workowany ?

jeśli workowany to wątpliwe że to ekoret, na kopalni 800 z groszami kosztuje także za 50pln nikt go nie zawiezie i nie sprzeda z jakimś zyskiem.

 

luzem. dzisiaj kupie i zobaczę czy to ekoret czy ekokret:lol2:

 

na kopalni ten ekoret kosztuje 800zł???!!!!

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik testu "Pieklorza" kupionego we Wrocławiu na Żernickiej:

 

Po kolei:

- worki z polietylenu, bardzo kiepskie, rwą się przy podnoszeniu, najgorsze z foliowych jakie dotąd miałem,

- węgiel był wilgotny, ale już dosechł po podziurawieniu worków wkrętakiem i leżeniu w garażu - niestety przy okazji worki "schudły" do 24,0 kg, czarny, frakcja odpowiednia,

- kaloryczność podobno >28,5 MJ/kg w co po teście nie wierzę

- SVER - 15,2 MJ/kg, czyli jeśli ma 28,5 MJ/kg to sprawność kotła wychodzi ok. 53%, jako, że nie wierzę w nagły spadek sprawności kotła w ciągu 2 dni to zakładając 70% [w poprzednim wyszło 73%] kaloryczność węgla wychodzi na poziomie 21,7 MJ/kg sic ! :mad:

 

Wsypałem teraz Pieklorza z zeszłego roku - zobaczymy jaki SVER wyjdzie, wygląda inaczej od tegorocznego [nie ma grubszej frakcji], stracił na wadze z 25 kg ponad rok temu do 24,4 kg obecnie.

 

Za 2-3 dni będzie wynik ...

 

Ten z Żernickiej chyba nie ma nic wspólnego z Pieklorzem. To chyba ta sama firma co oferuje opał w Komarnikach koło Środy Śl. Może nie umiem jeszcze ustawić dobrze pieca ale u mnie było sporo popiołu i spieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik ponownego testu rosyjskiego ekogroszku:

 

- SVER - 16,3 MJ/kg, czyli jeśli ma 24 MJ/kg to sprawność kotła wychodzi ok. 63%, przy pracy 2 stanowej i zabrudzonym wymienniku tj. 5 worek od czyszczenia wymiennika [w poprzednim pomiarze wyszło 73%, przy 2 worku od czyszczenia wymiennika].

 

Teraz pali się tegoroczny Pieklorz ze sterowaniem 2 stanowym i po wyczyszczeniu wymiennika, kolejny worek puszczę po wyczyszczeniu wymiennika ze sterowaniem grupowym - po tym teście będzie widać czy 2 stanowe będzie bardziej ekonomiczne od grupowego.

 

Za 2-3 dni będzie wynik ...

 

Planuję kolejne testy - wpływ zabrudzenia wymiennika na SVER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik ponownego testu rosyjskiego ekogroszku:

 

- SVER - 16,3 MJ/kg, czyli jeśli ma 24 MJ/kg to sprawność kotła wychodzi ok. 63%, przy pracy 2 stanowej i zabrudzonym wymienniku tj. 5 worek od czyszczenia wymiennika [w poprzednim pomiarze wyszło 73%, przy 2 worku od czyszczenia wymiennika].

 

Teraz pali się tegoroczny Pieklorz ze sterowaniem 2 stanowym i po wyczyszczeniu wymiennika, kolejny worek puszczę po wyczyszczeniu wymiennika ze sterowaniem grupowym - po tym teście będzie widać czy 2 stanowe będzie bardziej ekonomiczne od grupowego.

 

Za 2-3 dni będzie wynik ...

 

Planuję kolejne testy - wpływ zabrudzenia wymiennika na SVER.

 

SUSPENSER.

 

Referujesz tu wspaniałe wyniki badań własnych ze spalania przeróżnych paliw.

Wszyscy tu się cieszą, że na tacy podajesz im wyniki swoich badań.

 

Ja jednak mam do Ciebie dwa pytania, ulokowane "obok" tematu głównego.

 

Pytanie pierwsze.

Czy Ty w ogóle masz jakąkolwiek kotłownię, która ogrzewa jakikolwiek dom? Z Twoich relacji wynika, iż jesteś testerem różnych paliw.

I że nie masz typowych problemów, które mają ludzie ogrzewający własne domy.

 

Pytanie drugie.

Jeśli jednak jest tak, że swoje testy wykonujesz amatorsko we własnej kotłowni, to powiedz jak odbiera to Twoja Rodzina?

A szczególnie Twoja piękniejsza połowa?

 

Pytam, bo nie wiem...

Edytowane przez zk140t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER.

 

 

 

Pytanie pierwsze.

Czy Ty w ogóle masz jakąkolwiek kotłownię, która ogrzewa jakikolwiek dom? Z Twoich relacji wynika, iż jesteś testerem różnych paliw.

I że nie masz typowych problemów, które mają ludzie ogrzewający własne domy.

 

Pytanie drugie.

Jeśli jednak jest tak, że swoje testy wykonujesz amatorsko we własnej kotłowni, to powiedz jak odbiera to Twoja Rodzina?

A szczególnie Twoja piękniejsza połowa?

 

Pytam, bo nie wiem...

 

Ja ci odpowiem :D bo znam SUSPENSER-a osobiście , kolega ma własną kotłownie, ma nawet kocioł na eko ;) baa.. nawet taki jak ja, tylko troszkę mniejszy na pewnym etapie dochodzisz do wniosku że w sterowniku już nic nie możesz zmienić( bo wsio zrobione) a jak masz jakieś hobby to zmieniasz branżę i zamiast sprawdzać sterownik sprawdzasz eko :) Co możesz mieć za problemy z ogrzewaniem domu? jak wszystko dobrze chodzi?? chyba tylko zapewnić opał na zimę,

 

ADN2

 

Żona pewnie nawet nie wie , bo SUSPENSER wsypie opał ,zapisze dane i wyniki ładnie poda nam na forum :)

 

Ps karoka ubiegłeś mnie :)

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...