Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po raz kolejny kupiłem ekogroszek prosto na kopalni KWK Chwałowice. Mam nadzieję, że dalej będzie takiej jakości jak w latach poprzednich czyli spoko :)

 

No na fakturze sprzedaży określono, że ta partia ekogroszku to:

 

Sortyment: Pieklorz Ekogroszek (032330)

Kod CN 2701

Klasa: min 26 MJ/kg

Typ 32.1

 

Cena 656,82 zł za tonę.

 

https://czp.pl/forum/viewtopic.php?f=20&p=25806&sid=c49d2ecc9cf6f5457f973a1745643e4e#p25803

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mi ten koleś wozi - szybko i sprawnie http://www.burdacki-opalprostozkopalni.pl/ Dzisiaj o 9,00 dzwonił, że właśnie załadował mi jedno z autek na kopalni i o 10,00 już był. Akurat wstrzelił się w okno kiedy nie padało - aż dziwne, że suchy przywiózł :)

 

Do Kamienia to z Chwałowic blisko , ile płaciłeś za transport ? swoją drogą ja wolałbym aby była drobnica bo mój ślimak ma 60mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Węgiel kamienny - brązowy medalista - hmmm ciekawe jakiego koloru on w workach, bo o jako takich "zawodach" info nie dali. Kto zaś złoto zdobył? ;)

A tak btw - logo kojarzy mi się z żółtym słonkiem czy czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Palił ktoś z was Kolombusem?

 

Pytanie węglowego neofity - czy na prawdę jest sens palić ekogroszkiem z taką kalorycznością? Czy to na prawdę działa tak, że jak będę zimą palił takim węglem zamiast standardowym 26MJ to będę proporcjonalnie rzadziej go dorzucał, a nie tak, że piec będzie częściej chodził na podtrzymaniu i dużo tej kaloryczności się zmarnuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł nie ma chodzić w podtrzymaniu tylko na automacie-pidzie jak zwali tak zwali a jesli sterownik nie ma tej opcji co jest rzadkością to w nim obniżamy moc najnizej jak się tylko da i by chodził na granicy max temp , a co do węgla mocnego czy słabego to aż tak specjalnie nie przekłada się to na ceny więc lepiej palić słabym i przynajmniej bez fajerwerków w stylu spieki kalafiory czy tam inne , płacenie za węgiel 1300 zł to proszenie na własne życzenie o dalsze podwyżki, mało kto kupi to cena w dół poleci ot i tyle .:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój czternastoletni, odziedziczony po poprzednich właścicielach kocioł nie ma PIDa, a jedynie sterownik dwustawny, także w sezonie przejściowym przy nastawie 50 stopni na kotle chodził sporo na podtrzymaniu. Dobrze wiedzieć, że powinienem był obniżyć tą temperaturę, dzięki za tą radę. No ale to nie jest temat o nastawach piecy, więc nie będę śmiecił.

 

Tak sądziłem właśnie, że taki ekogroszek 32MJ to na jakieś syberyjskie mrozy, bo u nas przy obecnych zimach, to by raczej się marnował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz. Po zmianie ustawień jak Ci się spala? Masz spieki? Dużo popiołu?

U mnie w sumie zawsze ok się spala. Na początku też zmieniłem ustawienia kotła po przejściu z ekogroszku z pobliskiego składu i do tej pory jest dobrze. Zobaczymy w sezonie zimowym. teraz znowu chce zamówić, bo mają promocje na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...