Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mój czternastoletni, odziedziczony po poprzednich właścicielach kocioł nie ma PIDa, a jedynie sterownik dwustawny, także w sezonie przejściowym przy nastawie 50 stopni na kotle chodził sporo na podtrzymaniu. Dobrze wiedzieć, że powinienem był obniżyć tą temperaturę, dzięki za tą radę. No ale to nie jest temat o nastawach piecy, więc nie będę śmiecił.

 

Tak sądziłem właśnie, że taki ekogroszek 32MJ to na jakieś syberyjskie mrozy, bo u nas przy obecnych zimach, to by raczej się marnował.

 

Obniżenie mocy nie temperatury na kotle. 50 stopni to i tak minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jeśli będzie spalał się podobnie jak Retopal, to będę zadowolony. Na razie super. Zamówienie w czwartek, dostawa w poniedziałek. Kurier z paleciakiem elektrycznym. Worki mocne nie uszkodzone. Ekogroszek suchy i waga się zgadza (w pięciu workach z góry :))

img-20190617-111343.jpg

img-20190617-111445.jpg

Edytowane przez andyfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odnośnie ekogroszku czarny piorun, którego kupiłem. W sumie wszystko dobrze. Worki mocne, nic nie uszkodzone tylko przy rozładunku widlak parę worków uszkodził. Ekogroszek suchy, właściwie bardzo suchy - szok. Granulacja dobra, zero miału. Zważone 8 worków i wszystkie miały 25,0 kg - waga elektroniczna. Normalnie jestem pozytywnie zaskoczony, jeszcze tak suchego i czystego ekogroszku nie miałem, tylko zostaje kwestia jak to się będzie palić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Też jestem ciekaw tego Czarnego Pioruna, wg danych katalogowych dość dużo popiołu się z niego wysypie :C Ze stabkiem z resztą jest podobnie - czy ktoś to potwierdza?

 

Obniżenie mocy nie temperatury na kotle. 50 stopni to i tak minimum.

 

Co masz na myśli przez obniżenie mocy? Po prostu masz na myśli palenie groszkiem o niższej kaloryczności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw tego Czarnego Pioruna, wg danych katalogowych dość dużo popiołu się z niego wysypie :C Ze stabkiem z resztą jest podobnie - czy ktoś to potwierdza?

 

 

 

Co masz na myśli przez obniżenie mocy? Po prostu masz na myśli palenie groszkiem o niższej kaloryczności?

 

Moc kotła obniżasz przecież w sterowniku , większość ludzi o tym nie ma pojęcia i zawsze idzie na 100 procent mocy a potrzeba np tylko 60 procent więc obniżasz aby jak najmniej wchodził w podtrzymanie a najlepiej jak by na styk z ledwością dociągał do zadanej , ale to ciężko komuś tłumaczyć jak zawsze jest na nie i twierdzi że im więcej w podtrzymaniu to lepiej a to zwykła dupa i tyle , nic do ciebie ale mam takie otoczenie któremu nie jesteś w stanie pomóc bo spala 40kg/doba a z powodzeniem o połowę szło by zejść .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...