Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Luzem oczywiście , nigdy nie kupuję workowanego bo nie , potem rdza w kotle a komin wodą leje , tylko i wyłącznie luzem bo fajnie wyschnie do zimy chociaż już był suchy jak pieprz .

 

Luzem to za dużo zabawy w woreczkach wygodniej a z tym dosychaniem to pierdoły gadasz ja raz trafiłem na groch w workach mokry bo zamówiłem go w lutym a do tej pory kupując w sezonie późno wiosennym wczesno letnik suchy jak to nazwałeś jak pieprz a nawet jak byłby wilgotny to w workach jest mikrowentylacja i groch ma czas na wyschnięcie jak takowej nie ma to sobie można ją samemu zrobić bo z tego co wiem w zeszłym roku w CzP nie bylo mikrowentylacji więc robiłem ją sam gwoździem ot cała filozofia a i tak przed zasypaniem w zasobnik worki minimum tydzień otwarte w kotłowni stoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób jak chcesz ja robię też jak chcę i dlatego luzem przez okienko siup do piwnicy i tyle , a załadunek zasobnika to kilka dużych łopat i tydzień spokoju ja mam zasobnik 60kg i wystarcza na 6-7 dni zimą więc po diabła mam targać wory do piwnicy.

 

Węgiel w workach i jest czyściej a tym siup do piwnicy to syfu można tylko narobić i nic poza tym ale jak kto woli no chyba że masz piwnice tylko pod węgiel bo moi znajomi np maja w piwnicy ładniej niż niejeden w domu :) i siup do piwnicy nie robią bo by to nieestetycznie później wyglądało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...
W sumie mnie to nie dziwi, jak normy zaostrzyli to trzeba dodać taniego ruska o małej zawartości siarki. Kiedyś znalazłem opracowanie o ekogroszku w Polsce i wynikało z niego że większość to mieszanki z czego połowa z zagranicznymi. Śmieszniejsze jest to że kupiłem jeszcze Cz Pioruna 2T i się szykuje wywalanie popiołu, a do tej pory miałam wiaderko 8 litrowe na tydzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Będzie dobrze jeśli to Chwałowice , jest moc jak diabli to nie jakiś słomiany stabek czy tam inny rusek , spieków też nie będziesz w stanie zrobić ,fajny bezproblemowy eko ale ciut popiołu jak by miał mniej to byłoby całkiem super , ten popiół sypki jak z cygarety ale bardzo pyli . jest dobrze .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...