Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Pytalam sie o mial w eko wlasnie dlatego. ze jak przywiezlismy Juliana to w nim bylo troszeczke mialu....i tak sobie myslalam, ze moze to nie sklady oszukuja tylko kopalnia. Nie wiem.....ja osobiscie nie wyobrazam sobie aby mieszac wegiel z mialem czy sprzedawac inny opal niz jest w rzeczywistości.......klient zawsze moze zrobic sobie proby laboratoryjne i sprawdzic..

 

Troszeczkę to może być bo zawsze coś się z węgla obtłucze w transporcie.

 

Poza największymi klientami typu elektrownie nikt raczej laboratoryjnie węgla nie sprawdzi bo to kosztuje.

 

Spotkaliście kiedyś odbiorcę indywidualnego który by zrobił takie próby (biorąc pod uwagę także pracowników laboratoriów z elektrowni) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A nam sie trafil pewien nadgorliwy klient :) Zrobil probe mialu :) Wszystko wyszlo ok.....ale powiem szczerze, ze sami bylismy ciekawi ....niby jest kwit z kopalni na ktorym sa dokladnie napisane parametry...ale kto wie czy nie robia odbiorcow "w konia" na szczescie parametry z laboratorium tylko minimalnie (w granicy bledu) roznily sie od kopalnianych :)

Koszt takiego badania w ubieglym roku wyniosl ok. 200 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do mialu w Eko to zdaje sobie sprawe , ze w transporcie wegiel sie obtlucze (mamy swoj transport ) ale i tak jak przywozilismy Chwalowicki to nie bylo go tyle co w Julianie. Oczywiscie nie pisze to tutaj po to aby kogos zniechecic...absolutnie....wrecz przeciwnie Eko z Juliana to bardzo dobry wegiel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nam sie trafil pewien nadgorliwy klient :) Zrobil probe mialu :) Wszystko wyszlo ok.....ale powiem szczerze, ze sami bylismy ciekawi ....niby jest kwit z kopalni na ktorym sa dokladnie napisane parametry...ale kto wie czy nie robia odbiorcow "w konia" na szczescie parametry z laboratorium tylko minimalnie (w granicy bledu) roznily sie od kopalnianych :)

Koszt takiego badania w ubieglym roku wyniosl ok. 200 zl

 

No to jestem zaskoczony, że ktoś to sprawdził - dzięki za informację o koszcie takiej analizy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem wywołany do tablicy. Właśnie zrobiłem pierwszy zarzut Ekoresa VIP do zasobnika. Oczywiście trzeba skorygować nastawy bo inny węgiel na palenisku. Więc o jakości spalania się węgla powiem za kilka dni.

 

O samym węglu również jeszcze trochę za wcześnie, aby się dogłębnie wypowiadać, bo na razie inne sprawy na głowie. Póki co 2 palety przerzucone do garażu a 4 stoją na dworze. Na plus idzie pakowanie w worki 20kg. Niby to tylko 5kg mniej, ale różnicę czuć w krzyżu.

 

Tutaj polecam kupić nawet najprostrzy wózek magazynowy i na nim przewozić po kilka worków do kotłowi. Szybciej idzie i mniej boli na drugi dzień. Sam się zdziwiłem jak te 1,8 tony szybko weszło do garażu.

 

Sam węgiel wygląda na dość suchy. Worki pozostawione na dworze jednak mają krople wody od środka. Pewnie wciągają z otoczenia, więc wstępne suszenie w garazu konieczne będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wrzucam link do zdjęć Ekores VIP po wsypaniu do zasobnika oraz popiół z niego po spaleniu na retorcie starego typu - proszę, żeby inni oceniający inne węgle także wrzucali fotki a wtedy będzie widać ile jest miału, spieków itd.:

 

http://yfrog.com/4zdsc00413hbj

http://yfrog.com/n1dsc00412sj

http://img215.imageshack.us/g/dsc00414hl.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wrzucam link do zdjęć Ekores VIP po wsypaniu do zasobnika oraz popiół z niego po spaleniu na retorcie starego typu - proszę, żeby inni oceniający inne węgle także wrzucali fotki a wtedy będzie widać ile jest miału, spieków itd.:

Dobry pomysł - postaram się dzisiaj zajrzeć do kotłowni i porobić zdjęcia.... porównamy ten sam węgiel w dwóch piecach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dobry pomysł - postaram się dzisiaj zajrzeć do kotłowni i porobić zdjęcia.... porównamy ten sam węgiel w dwóch piecach.

 

Oj - chyba zapomniałem dodać tutaj zdjęcia. To już się poprawiam.

PB034629..jpg

Zdjęcie wykonane kilka minut po rozpaleniu pieca, bo miałem niekontrolowane wygaszenie spowodowane zacięciem się ślimaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Założyłem posta o ustawieniach dla Ling Cobi:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?168658-Klimosz-Ling-combi-Viadrus-groszek-Wasze-ustwienia.&p=4379910#post4379910

ale jakoś nikt się nie dołączył do wypowiedzi więc podepnę temat tutaj.

 

Ling U22 Klimosza

 

Groszek Chwałowice i Julian:

- 8s podawania, 30s przerwy i podtrzymanie żaru co 25minut

- dmuchawa otwarta na ok. 2cm

- temperatura na piecu ustawiona na 62C

- temperatura wody w bojlerze ustawiona na 42C

- sterownik pokojowy temperatury

 

Spalanie super.

-------------------------------------------------

 

Groszek z Bobrka:

- 8s podawania, 50s przerwy, podtrzymanie żaru co 25 min

- dmuchawa otwarta na ok. 4cm

- reszta jw.

Spalanie tragiczne, walczę dalej.

 

------------------------------------------------

 

Mam wielki problem z tym groszkiem.

O ile udał mi się w końcu ustawić piec na podtrzymaniu, żeby nie zgasł o tyle dalej węgiel jest nie spalony ?

Zmniejszyłem nadmuch do minimum i dalej to samo.

Czy przy nie dopalonym węglu należy zmniejszyć czy zwiększyć nadmuch ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z retory spada niedopalony węgiel.

Zwiększenie nadmuchu powoduje że węgiel zaczyna spalać się bardzo dziwnie tworząc jak by to nazwać duże połączone grudy węgla.

Dodatkowo duży nadmuch powoduje bardzo szybkie spalanie węgla do wewnątrz retorty.

 

Ogólnie ten węgiel jest jakiś dziwny, albo to nie jest Bobrek albo sam już nie wiem ?

Na dzień dzisiejszy pozostałem przy tym, że nie dopalony węgiel po ostygnięciu z powrotem mieszam z jeszcze nie palonym i ponownie poddaje spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ile można pisać, piszę już do znudzenia że chwałowickiego i bobrka nie ma już od wiosny. Chyba z d..py. Cisną wam nie wiadomo co a wy kombinujecie jak dzieci w piaskownicy. Napiszę jeszcze raz. Kopalnia chwałowice na chwilę obecną sprzedaje GROSZEK a nie ekogroszek. Granulacja typowego groszku to od 8 do 31,5 mm a ten groszek sprzedają w granulacji od 5 do 25 mm. Składy wykorzystują to i cisną ludziom jako eko. W ciągu ostatnich pięciu dni miałem chyba z siedmiu klientów którzy to kupili w pobliskim składzie i mówią że się spieka i kupa popiołu. Na kopalni bobrek przygotowywana jest nowa ściana. Także proszę nie piszcie już takich pierdoł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda kolego. Powiem tak, pieklorz piekarski był trochę tańszy od bobrka a na bramie w kopalni kosztował 608 pln. Dolicz sobie teraz koszt transportu ze składu do kopalni tzn. ilość kilometrów w dwie strony X jakieś od 3, 80 do 4 pln/km. Nawet licząc swoje auto ilość kilometrów X 36 do 38 litrów ON/ 100km bo tyle pali patelnia. Następnie podziel przez 25 ton bo tyle może zabrać na siebie i dolicz tą kwotę do tony. Wyjdzie na to że przy odległości 150 km do kopalni musieli by dopłacić do tego węgla a dopiero żeby na nim coś zarobić. Chyba że kupiłeś w Caritasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ci wyszło :):):)

 

siedzisz kol karoka65 pierdzisz w stołek, nudzisz sie jak mops.... napisałbys jakis przewodnik jak rozpoznać ekogroszek, albo jakie sa efekty palenia kiepskim ekogroszkiem (jak juz kupilismy kiepski)

 

Bodek wzrokowo możesz poznać tylko tyle kto cię zrobił na szaro po tym ile w eko jest wody i miału lub innych tym podobnych związków. Efekty są takie że za 30 godz. palenia popiół nie mieści ci się w wiaderku, masz ładne firany z sadzy i rosną takie piękne gluty że deflektor podnoszą ci do góry. Jak już kupiłeś g...no to ratuj się dobrym groszkiem i mieszaj go z tym gorszym, żeby to jakoś wypalić i wyjść z twarzą z tych pozornych oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...