Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Witam. czp01, z tym pierścieniem byłbym ostrożny, szczególnie z jego wysokością.

 

Na razie świetnie się spala z dwoma cegłami szamotowymi po bokach na retorcie. Te ścięcia talerza to wina konstrukcji kotła który ma węższą komorę - jednak taka mała obrączka z blachy na pewno się zmieści. Przy okazji i chwili wolnego to dorobię taki pierścień i wypróbuję - na początek na pewno pójdzie o niskiej wysokości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na razie świetnie się spala z dwoma cegłami szamotowymi po bokach na retorcie. Te ścięcia talerza to wina konstrukcji kotła który ma węższą komorę - jednak taka mała obrączka z blachy na pewno się zmieści. Przy okazji i chwili wolnego to dorobię taki pierścień i wypróbuję - na początek na pewno pójdzie o niskiej wysokości :)

 

Tak ściółka z popiołu się przyda ,popiół izoluje ,więc węgielki będą dłużej żarzyć się na nim zanim wystygną więc się bardziej wypalą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo szukam dobrego ekogroszku. Najpierw kupiłam ze zgorzelca to w jednym worku znalazłam śrubę, całe szczęście że najpierw wysypuje z worka do weglarki. Teraz mam pieklorza ale tez cos słabo grzeje, strasznie duzo popiolu i spieków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onyx01 - to ile teraz spalasz na dobę tego eko ?

 

Nie chciałbym skłamać. Musiałbym do zeszytu zajrzeć, ale idzie mi tego około 2,5 worka / dzień (!) na dom ogrzewany podłogówką o powierzchni 180m2. Przy groszku z Juliusza którym zawsze paliliśmy max 1,5 / dzień. Tylko trzeba wziąć pod uwagę że na zewnątrz są temperatury rzędu 5-8 stopni. Co by było przy -20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onyx01 a ty kupiłeś ten workowany - CieploZaGrosze z Chojnowa?

I chciałeś napisać że maksymalna temperatura jaką możesz zadać to 55 st C.

Ze zdjęć po workach wynika ze to ekogroch z firmy Tani Opał

http://image.ceneostatic.pl/data/products/17584392/f-tani-opal-ekogroszek-1-tona.jpg

 

minimalna temperatura. oczywiście miałem napisać ekogroszek, ale z przyzwyczajenia pomijam przedrostek eko. Kawałki o średnicy 5 cm nie są rzadkością.

Mój post jest jakby wyjęty z kontekstu dlatego że odpowiadałem na post innego użytkownika. Miał być z cytatem a wyszedł bez. To jest Tani Opał

Edytowane przez Onyx01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimalna temperatura. oczywiście miałem napisać ekogroszek, ale z przyzwyczajenia pomijam przedrostek eko. Kawałki o średnicy 5 cm nie są rzadkością.

Mój post jest jakby wyjęty z kontekstu dlatego że odpowiadałem na post innego użytkownika. Miał być z cytatem a wyszedł bez. To jest Tani Opał

 

A można wiedzieć czy nie kupowałeś przypadkiem od tego gościa z Allegro

pod nickiem -"TaniOpal" z tej strony :

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=21223774

ten ekogroszek za - 755,00 zł wcale nie jest tani za

taką jakość mieszaninę 2 rodzaji wegla :

http://allegro.pl/wegiel-ekogroszek-pakowany-z-dostawa-do-domu-625zl-i2774506564.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć czy nie kupowałeś przypadkiem od tego gościa z Allegro

pod nickiem -"TaniOpal" z tej strony :

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=21223774

ten ekogroszek za - 755,00 zł wcale nie jest tani za

taką jakość mieszaninę 2 rodzaji wegla :

http://allegro.pl/wegiel-ekogroszek-pakowany-z-dostawa-do-domu-625zl-i2774506564.html

 

Kupowałem bezpośrednio przez stronę taniopal.pl w sumie wyszło mnie to 599+130 przesyłka -50 rabatu za zarejestrowanie się na ich stronie. 689 zł

Nie będę ukrywał że głównym kryterium zakupu była cena a pozytywne komentarze utwierdziły nas w zakupie.

Przy zakupie dostaliśmy dodatkowo dowód zakupu mimo iż prosiliśmy o fakturę i jakiś kwitek na którym było napisane ECO CASTORAMA. Więc nie jestem pewien czy od nich go nie biorą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym skłamać. Musiałbym do zeszytu zajrzeć, ale idzie mi tego około 2,5 worka / dzień (!) na dom ogrzewany podłogówką o powierzchni 180m2. Przy groszku z Juliusza którym zawsze paliliśmy max 1,5 / dzień. Tylko trzeba wziąć pod uwagę że na zewnątrz są temperatury rzędu 5-8 stopni. Co by było przy -20?

Onyx to tylko jedno można ci chyba doradzić - o ile to możliwe, zmniejsz prędkość pompy obiegowej i wypal to przed zimą. Już raczej z niczym bym tego nie mieszał, bo 3 gatunki węgla, każdy z innym czasem przebywania na retorcie to może być zagwozdka. No, czasem pomaga też przymknięcie przysłony czopucha, tyle że to takie naciąganie kotła i będzie dużo bardziej zarastał sadzą. Pozdrawiam - Jacek

Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onyx to tylko jedni można ci chyba doradzić - o ile to możliwe, zmniejsz prędkość pompy obiegowej i wypal to przed zimą. Już raczej z niczym bym tego nie mieszał, bo 3 gatunki węgla, każdy z innym czasem przebywania na retorcie to może być zagwozdka. Pozdrawiam - Jacek

 

Ja się już nakombinowałem z ustawieniami tego pieca jak głupi. Przy największym badziewiu jaki do tej pory mieliśmy - Miami z Obi nie musiałem tak kombinować. Teraz jest piec tak ustawiony żeby jakoś się to w ogóle paliło.

Apropo zużycia - 64 godziny 8 worków x 25 kg. Spróbuję jeszcze zmieszać to z Juliuszem. Może jakoś podciągnie temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem bezpośrednio przez stronę taniopal.pl w sumie wyszło mnie to 599+130 przesyłka -50 rabatu za zarejestrowanie się na ich stronie. 689 zł

Nie będę ukrywał że głównym kryterium zakupu była cena a pozytywne komentarze utwierdziły nas w zakupie.

Przy zakupie dostaliśmy dodatkowo dowód zakupu mimo iż prosiliśmy o fakturę i jakiś kwitek na którym było napisane ECO CASTORAMA. Więc nie jestem pewien czy od nich go nie biorą.

Ale za to tylko 1 tonę braliście ? ,więc dopóki nie ma mrozu to nada się do spalenia .

CASTORAMA ma takie produkty dla frazy: ekogroszek :

http://www.castorama.pl/catalogsearch/result/?q=ekogroszek&typ=produkt&x=20&y=13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się już nakombinowałem z ustawieniami tego pieca jak głupi. Przy największym badziewiu jaki do tej pory mieliśmy - Miami z Obi nie musiałem tak kombinować. Teraz jest piec tak ustawiony żeby jakoś się to w ogóle paliło.

Apropo zużycia - 64 godziny 8 worków x 25 kg. Spróbuję jeszcze zmieszać to z Juliuszem. Może jakoś podciągnie temperaturę.

 

Takie zużycie, to chyba rozruch zimnego budynku był i tylko na początku zżarło, teraz już mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zużycie, to chyba rozruch zimnego budynku był i tylko na początku zżarło, teraz już mniej?

 

Nie był to rozruch zimnego budynku. Około 20-30 godzin wcześniej wylączyliśmy piec. Jak palę Juliuszem temperaturę łapie w 15 minut. Po otrzymaniu Taniego Opału rozruch zrobiłem około 8-9 rano. Wyjechałem do sklepu mając nadzieję że dojdzie do tych 55 stopni. O 13 ciągle były 53-54 stopnie. Podajnik mam ustawiony zawsze na 20-25 sekund a w przypadku tego opału co 10(!)

Animuss tak wzięliśmy tylko (i chwała temu na górze) tonę, bo nie znalazłem dealera w pobliżu miejsca zamieszkania żeby wypróbować ze 4 worki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był to rozruch zimnego budynku. Około 20-30 godzin wcześniej wylączyliśmy piec. Jak palę Juliuszem temperaturę łapie w 15 minut. Po otrzymaniu Taniego Opału rozruch zrobiłem około 8-9 rano. Wyjechałem do sklepu mając nadzieję że dojdzie do tych 55 stopni. O 13 ciągle były 53-54 stopnie. Podajnik mam ustawiony zawsze na 20-25 sekund a w przypadku tego opału co 10(!)

Animuss tak wzięliśmy tylko (i chwała temu na górze) tonę, bo nie znalazłem dealera w pobliżu miejsca zamieszkania żeby wypróbować ze 4 worki.

Przy takim niskokalorycznym trzeba ostrożnie z nadmuchem bo dmuchawa będzie studzić wymiennik ,ale proces spalania musi przebiegać prawidłowo i musi być duży kopczyk żaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjda mrozy będzie płacz.... z tym tanim eko... a czemu kocioł pali tyle eko? czemu dużo popiołu? czemu kocioł nie osiąga zadanej, a to komuś zawleczka strzeli,.etc...

 

I zamiast być mądrymi przed szkodą i poczytać ten wątek, gdzie w końcu zamieszczam po coś wyniki testów, Kobra64 i inni też piszą co warto kupić to jojczą potem i płaczą, że im kocioł dużo pali :evil:

 

Proszę nowych użytkowników o pofatygowanie się trochę i przeczytanie ostatnich 5 stron zanim zadadzą pytanie który węgiel warto kupić bo co stronę nie będziemy się powtarzać, a to, że "tani opał" jest badziewiem gorszym [i so tego droższym] od czeskiego z Komorzan i Ledvic wiemy od ponad roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po obejrzeniu zdjęcia kotła Onyxa widzę, że jakoś tak jednak głęboko i biało to się pali. Może napisz jaki to kocioł i jakie masz ustawienia - czasy i siłę nadmuchu - kto wie, czy ktoś Ci nie doradzi jakiegoś ustawienia, które choć trochę poprawi wyniki. No bo 200 kg. w 2 i pół dnia a jeszcze przy tych temperaturach to naprawdę jest szok. Toż ten kocioł się w ogóle nie przełącza w podtrzymania. A co zrobiłeś z alarmem temperaturowym? Przeszło 3 kg. na godzinę - to jest prawie że fizycznie niemożliwe. Nawet przy 20% podawania na cykl musi chodzić non-stop, żeby tyle wziął. Pozdrawiam - Jacek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po obejrzeniu zdjęcia kotła Onyxa widzę, że jakoś tak jednak głęboko i biało to się pali. Może napisz jaki to kocioł i jakie masz ustawienia - czasy i siłę nadmuchu - kto wie, czy ktoś Ci nie doradzi jakiegoś ustawienia, które choć trochę poprawi wyniki. No bo 200 kg. w 2 i pół dnia a jeszcze przy tych temperaturach to naprawdę jest szok. Toż ten kocioł się w ogóle nie przełącza w podtrzymania. A co zrobiłeś z alarmem temperaturowym? Przeszło 3 kg. na godzinę - to jest prawie że fizycznie niemożliwe. Nawet przy 20% podawania na cykl musi chodzić non-stop, żeby tyle wziął. Pozdrawiam - Jacek.

 

Kocioł to Klimosz Ling 25

Nie da się w ustawieniach już nic zrobić.

Podajnik - przerwa ustawiany był w zakresie 10 - 25 sekund

Dmuchawa moc w zakresie 90 - 140. przy ustawieniach 90 - 100 temperatura spadała do 49-50 stopni w tej chwili mam 120 (50%)

Nie kombinuję już z wyższymi zakresami bo mi kocioł wyleci przez dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Onyx, te 10 - 25 sek. to są czasy przerwy? Ile w takim razie wynosi czas podawania - te zalecane przez Klimosza 5 sek ? Po zmniejszeniu mocy dmuchawy temperatura zawsze będzie Ci spadać aż do czasu, kiedy piec odbuduje sobie kopczyk żaru, dopiero wtedy powinien zacząć grzać. To może potrwać nawet ze dwie godziny, jak go głęboko wypaliłeś, trzeba być cierpliwym albo w trybie ręcznym przepchnąć porcję węgla aż do ukształtowania kopczyka. Pisząc o prędkości pompy obiegowej nie myślałem o ustawieniu z poziomu sterownika pieca , tylko o zmniejszeniu biegu pompy bezpośrednio na pompie - ona ma zazwyczaj kilkupozycyjny przełącznik i instalatorzy najczęściej ustawiają na najwyższy bieg, tam sobie zmniejsz do najniższej prędkości przy której podłogówka jeszcze będzie grzać całą powierzchnią.Jak Ci się uda zmniejszyć nadmuch, to możesz próbować przymykać komin - ręcznie zasuwą na czopuchu do takiej pozycji przy której po otwarciu górnych drzwi jeszcze nie będzie Ci przez nie sypać iskier i dymić na kotłownię. No i jeszcze jedno - jak ten opał masz mokry, to wysusz go przed paleniem. Węgiel brunatny znaczną część ciepła zużywa na usunięcie wilgoci, której zawartość sięga 25%. Powodzenia - Jacek Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...