Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

 

A nie jest tak czasami że jak kupię mniej kaloryczny gdzieś ok 22Mj/kg to spiekalność też maleje??

Tak, z tym że musisz liczyć się z tym że spalisz go odpowiednio więcej co za tym idzie więcej miejsca do składowania, więcej noszenia, dźwigania, popiołu.

Są też takie które mają przyzwoitą kaloryczność i niską spiekalność a co za tym idzie cena odpowiednio wyższa niestety.

To Ty musisz wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak, z tym że musisz liczyć się z tym że spalisz go odpowiednio więcej co za tym idzie więcej miejsca do składowania, więcej noszenia, dźwigania, popiołu.

Są też takie które mają przyzwoitą kaloryczność i niską spiekalność a co za tym idzie cena odpowiednio wyższa niestety.

To Ty musisz wybrać

 

Teraz spieki wyrzuca do śmietnika ,a one nie dość że walą po kieszeni to jeszcze zwiększają ilość popiołu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz spieki wyrzuca do śmietnika ,a one nie dość że walą po kieszeni to jeszcze zwiększają ilość popiołu .

Czy coś napisałem nie tak ?

Niech wszyscy palą czechem, nie będzie spieków, czy to moja wina że kupił sobie ciulowy węgiel ?

Odpisałem na pytanie kolegi że przy niższej kaloryczności paliwa 22MJ/kg spieków nie będzie także nie rozumiem tego cytatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś napisałem nie tak ?

Niech wszyscy palą czechem, nie będzie spieków, czy to moja wina że kupił sobie ciulowy węgiel ?

Odpisałem na pytanie kolegi że przy niższej kaloryczności paliwa 22MJ/kg spieków nie będzie także nie rozumiem tego cytatu.

 

Nie nic do Ciebie ,tak ogólnie chciałem dodać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz testuję Jaret Plusa - w worku było 24,7 kg i jest suchy jak pieprz [tak suchego kamiennego jeszcze nie miałem - aż się kurzy przy wsypywaniu niczym czeski z Komorzan ;)] - może dosechł w worku zwłaszcza, że w kotłowni mam <20% wilgotności.

 

Pali się ładnie, podajnik pracuje bardzo cicho, za 2 dni będzie SVER ...

 

SVER = 17,0 MJ/kg - całkiem nieźle, no i nie spieka się w pracy automatycznej [retortowy-auto].

 

Wychodzi na to, że na razie jest najlepszy z tegorocznych nie spiekających się [Pieklorz oryginalny jest bardziej kaloryczny, ale się spieka].

 

Zasypałem Juliusza - suchy, dość grube ziarna, trochę trudniej się go rozpala [kocioł mi dzisiaj wygasł bo przegapiłem koniec zasypu i musiałem go odpalić na nim].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam piec z podajnikiem szufladowym VAKO-S 25kW oraz sterownik LUKSUS EKO R

Jako paliwo używam EKO-GROSZKU różnych marek - i cały czas mam problem ze spiekami(szlaką) na każdym paliwie.

 

Próbowałem już różnych ustawień ale żadne nie dają poprawy.

Teraz mam:

DMUCHAWA: 90%

PODAWANIE PALIWA CO: 300sekund (jednak te czas przy tej temp. nie funkcjonuje bo osiągnięcie temp. po nadzorze trawa ok 2min.)

 

Temp. zadana +50C (nie ma problemu z osiąganiem temp)

Musiałem ruszt wyciągnąć aby te spieki wpadały wprost do popielnika - bo się przed nim blokowały.

 

Płomień jest jasno żółty

Dymienia za dużego nie ma

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik Juliusza - SVER=16,9 MJ/kg - całkiem nieźle.

 

Rano musiałem przełączyć na "retortowy ręczny" bo powstał delikatny spiek.

 

Teraz testuję Ledvice, wynik za 2 dni ...

 

Dobrze by było jak byś wszędzie wkleił zdjęcia worków po tych węglach ,które testujesz .Było by większe bezpieczeństwo przy zakupie w składzie czego można się spodziewać po takim ekogroszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worki wg. mnie to chyba tylko oryginalnie pakowanego chociaż i tak niektórzy nie rozróżnią z podróbkami. Worki jednego koloru może używać kilkadziesiąt składów, większość jest nawet nie opisana bo są tańsze.

Widziałem nawet tutaj na forum jak ktoś wstawiał zdjęcia niby oryginalnie pakowanego pieklorza bytoskiego z tym że worki miały po 25kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worki wg. mnie to chyba tylko oryginalnie pakowanego chociaż i tak niektórzy nie rozróżnią z podróbkami. Worki jednego koloru może używać kilkadziesiąt składów, większość jest nawet nie opisana bo są tańsze.

Widziałem nawet tutaj na forum jak ktoś wstawiał zdjęcia niby oryginalnie pakowanego pieklorza bytoskiego z tym że worki miały po 25kg.

Wiadomo że "Polak" potrafi.... ale trzeba chociaż próbować z tym walczyć :) Zdjęcia worków ,jakieś charakterystyczne napisy itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było jak byś wszędzie wkleił zdjęcia worków po tych węglach ,które testujesz .Było by większe bezpieczeństwo przy zakupie w składzie czego można się spodziewać po takim ekogroszku.

 

Ok dzięki za zwrócenie uwagi - zobaczę jakie worki mi zostały i powrzucam fotki w podsumowaniu [po spaleniu Ledvickiego planuję wpis z porównaniem testowanych do tej pory ekogroszków którym oznaczyłem SVER].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za zwrócenie uwagi - zobaczę jakie worki mi zostały i powrzucam fotki w podsumowaniu [po spaleniu Ledvickiego planuję wpis z porównaniem testowanych do tej pory ekogroszków którym oznaczyłem SVER].

 

Nawet zdjęcie węgielków jak jest mieszanka np. 2 rodzai węgla się też nada . Takie testy muszą być udokumentowane, szkoda by było tyle pracy włożyłeś nasz najlepszy kolego ,a co do piwa jestem za ,a nawet przeciw rozpijaniu "SUSPENSERA" bo jeszcze pomylą mu się Megadżule .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie piszesz żadnych szczegółów i wniosków

 

Pokazuję jaki towar (na foto) można nabyć w różnych miejscach i za ile, przynajmniej w pobliżu mojego miejsca zamieszkania. Już od początku wskazywałem na lakoniczność moich ''testów''. Dotyczą one opakowania, jego nazwy, ceny. Szczegółowość spalania paliw jest dla mnie ''świerzaka'' na tym etapie za ''ciężka'' do oceny, więc się jej nie podejmuję. Przytaczam dane dostępne na opakowaniach.

Dla ''280m'' - dobrze się pali to dla mnie brak ingerencji w nastawy pieca, brak kłopotów ze szlakowaniem, spiekami ;(tzn.one są, mniejsze lub większe ale same spadają do popielnika, nic mi tam nie przytykają, blokują itd.).

Edytowane przez robus2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet zdjęcie węgielków jak jest mieszanka np. 2 rodzai węgla się też nada . Takie testy muszą być udokumentowane, szkoda by było tyle pracy włożyłeś nasz najlepszy kolego ,a co do piwa jestem za ,a nawet przeciw rozpijaniu "SUSPENSERA" bo jeszcze pomylą mu się Megadżule .:)

 

Z tymi zdjęciami też niezły pomysł, postaram się je od dzisiaj robić zwłąszcza, że często worki są bez żadnych oznaczeń i napisów.

 

Co do piwka to chętnie je wypiję gdy będzie okazja - oczywiście z umiarem :-)

 

Testy planuję robić na bieżąco gdy będę trafiał na jakiś nowy, ciekawy węgiel, a gdy ktoś mi podrzuci jakiś do przetestowania też się nie obrażę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nawet sugerował osobny wątek z wynikami testu wg suspenser bez zbędnych komentarzy.

 

To będzie dobre, ale obawiam się, że szybko znajdą się tacy, którzy zaczną w nim pytać jak ustawić kocioł, czy testowałem węgiel z lokalnego składu w Suwałkach itp. ale ok spróbuję i zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

A może będzie dobrze i dołączą się inni testerzy z ciepłomierzami :-D

 

Czekam na propozycje tytułu wątku np. "Ekogroszek - kaloryczność zmierzona ciepłomierzem w warunkach domowych."

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, A może będzie dobrze i dołączą się inni testerzy z ciepłomierzami :-D

 

Czekam na propozycje tytułu wątku np. "Ekogroszek - kaloryczność zmierzona ciepłomierzem w warunkach domowych."

 

Ja kiedyś na bliższym memu sercu forum napisałem taki tekst na temat VER.

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/12026-ver-czyli-prawdziwe-osiagi-naszych-kotlow-i-paliw-porownanie/#entry107372

 

 

Z upływem czasu, raczej nic nie zmieniłbym w treści tego tekstu.

Należy pamiętać, że ten współczynnik VER nie jest wyznacznikiem kaloryczności węgla. Można mieć węgiel o dużej kaloryczności i spalić go nieefektywnie.

 

Współczynnik VER jest wyznacznikiem umiejętności palacza, jakości paliwa, konstrukcji kotła, możliwości sterownika, aktualnej pogody, aktualnego zapotrzebowania mocy, itp.

 

Co mogę dodać, warto taki ciepłomierz zamontować ( najlepiej z demobilu - cena 50 zł-60 zł).

Ale pragnę także dodać, że ustawienie optymalnych parametrów sterownika na podstawie odczytów z ciepłomierza jest bardzo trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...