Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to i ja się pochwalę teraz spalaniem bo w poprzednich sezonach nie mogłem zabłysnąć :)

Po dociepleniu mojego "kamieniaczka" zacząłem wierzyć chłopakom którzy pisali o 8 czy 10kg/dobę w obecnym okresie.

Poszło 30cm porządnej wełny w dach, po 15cm na ściany polanowe od wewnątrz z podwójnym foliowaniem. Obecnie kończę docieplanie zewnątrz, ściany zachodnie gdzie najbardziej ciągnie 15cm grafitu, reszta 5cm.

Ogrzewam około 135m2 + CWU 140L z podwójnym płaszczem ( Kospel ) dla 7 osób.

Poprzedni zasyp 130kg wystarczył na 15 dni czyli trochę ponad 8kg/dobę

Obecny zasyp 15 listopada, licznik Bruli wskazuje datę następnego zasypu na 28 listopad także chłodne noce z przymrozkami w moim regionie spowodowały spalanie 10kg.dobę

Temperatura w domu, na dole nie spada poniżej 25 bo baby zaraz podnoszą alarm :)

Na piętrze nie spada poniżej 27, rodzice wody proszą :) hehe

Mówią że teraz wygrzeją się za wszystkie czasy i okno widzę często uchylone.

Mówią z niedowierzaniem: popatrz ile taka wełna zrobiła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jakie było pytanie tak odpowiedziałem.....

 

Faktycznie nie napisałem metrażu.

24,0 -25,38 kg /24h groszku na ogrzanie (250 m2 20-24 st *C)+ (150 m2 10-14 st *C)+( CWU baniak 300l na 4osoby z cyrkulacją).

Doba kosztuje mnie 14,83 zł - 15,68 zł

Niby nie jest zimno ale powietrze wilgotne paskudzi sprawę.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ludziska nie pytali po co to ocieplasz skoro za domem tyle węgla? :):):)

 

haha -fakt

 

 

Dom 150m2 -parterowy + garaż w bryle 40m2 (ogrzewany do 12-14st więc teraz nie ogrzewany) temp 22,5-23st , cwu 200l (w sumie baniak 400-ale latem solary i druga weżownica) 3 osoby zużycie cwu zimna+ciepła razem ok 15-20m3/m-c srednia od 13 listopada, zużycie paliwa na dobę: 10.59 [kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie napisałem metrażu.

24,0 -25,38 kg /24h groszku na ogrzanie (250 m2 20-24 st *C)+ (150 m2 10-14 st *C)+( CWU baniak 300l na 4osoby z cyrkulacją).

Doba kosztuje mnie 14,83 zł - 15,68 zł

Niby nie jest zimno ale powietrze wilgotne paskudzi sprawę.

 

animus ja mam prawie takie same zużycie, bo i wielkość domu mamy podobną (405m2, z czego ogrzewane 350m2 + bojler 300 litrów). Średnio od 1 listopada 25kg dziennie (1 worek). U mnie 220m2 podłogówka reszta grzejniki sztuk 10. Temperatury w domu 22-23st, w łazienkach 24st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do suspensera, to samo które zadałem w jego wątku ale później doczytałem prośbę autora o niezadawanie tam pytań więc przenoszę je tutaj. Suspenser mógłbyś podaj więcej informacji na temat tego węgla z rosji, tzn gdzie można taki kupić itp?

 

Kupić można go tu:

http://ekogroszek-sklad.pl/ekogroszek-rosyjski.html

 

Co chcesz wiedzieć więcej poza tym co napisałem - nie spieka się, pali się bardzo dobrze, trzyma żar jak należy, popiół w normie [dokładnie nie ważyłem bo za mało go miałem] ?

 

Przy okazji odpiszę to co napisałem Kaczmimo, który napisał do mnie, że sprzedawca umieścił na swojej stronie link do tego wątku:

 

Hech nieźle - gdy brałem węgiel rosyjski drugi raz do testów [w wynikach jako "nowa dostawa"] pochwaliłem ich i powiedziałem, że wyniki opisuję na forum muratora i jak widać namierzyli mnie tu.

 

Qrde muszę trzymać język za zębami przy zakupach bo jak mnie ci ze skladywegla.pl [lub inni, którzy na testach słabo wypadli] namierzą to nie dość, że nic mi nie sprzedadzą to jeszcze jakimś psem poszczują :eek:

I będę miał wszystkie składy "poobrażane" niczym tamten klient w Misiu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz ze składów węgla kosztuje 779 zł ( u Ciebie 850zł ) - mam ulotkę mogę Ci zeskanować ,

 

Pawelo nie doczytał i napisał w złym wątku, ale wyjątkowo odpowiem tu:

 

u mnie w ogóle tego węgla nie ma - kupiłem go będąc w trasie i podałem cenę ze znakami zapytania 850??? właśnie dlatego, że dawno kupowałem i nie pamiętam ceny.

 

Dzięki za podanie właściwej ceny, zaraz ją poprawię.

 

Co do usuwania wpisów w tamtym wątku to prosiłem o to admina, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi - może pozgłaszajcie je do moderacji to je usuną.

Sam edytuję wpisy, żeby była jedna strona, ale jak tak dalej pójdzie wątek zostanie zaśmiecony jak inne i tylko wtajemniczeni będą wiedzieć, że wyniki są na pierwszej stronie, a gdy dołączy się inny tester wtedy będzie już totalny bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Qrde muszę trzymać język za zębami przy zakupach bo jak mnie ci ze skladywegla.pl [lub inni, którzy na testach słabo wypadli] namierzą to nie dość, że nic mi nie sprzedadzą to jeszcze jakimś psem poszczują :eek:

I będę miał wszystkie składy "poobrażane" niczym tamten klient w Misiu :lol2:

Mogą cię potraktować wtedy inaczej, specjalnie dostaniesz najlepszy węgiel aby wyniki były super a wtedy ich sprzedaż wzrośnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci tak dużo idzie w tą pogodę?? efekt testowania eko czy słabszym eko palisz??

 

Palę różnymi, a wynik jest taki bardzo uśredniony bo nie zapisuję dokładnie o której wsypałem węgiel.

 

Od jutra będę palił samym "Pieklorzem" z Żernickiej to podam dokładniejsze wyniki, dzisiaj jeszcze spalam kartony bo się nazbierało i przy okazji przetestowałem termik CO ;)

 

Do tego jakiś czas temu podniosłem temp. w domu i utrzymuję 22,5-23 st [łazienki nawet 25], tylko sypialnia 20, garaż 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też będzie bez sensu bo chodzi o to, żebym dostał taki jak inni ...
Popieram

Może źle się odniosłem i mało czytelnie odpowiedziałem. Popieram to że musisz trzymać język za zębami :)

Qrde muszę trzymać język za zębami przy zakupach bo jak mnie ci ze skladywegla.pl

Inaczej będzie tak jak napisałeś :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z filmu "Miś" miał wszystkie sklepy poobrażane i miał na zakupy jeździć do Bydgoszczy. Jak pojedziesz do Bydgoszczy po węgiel to tam akurat jest siedziba "Składywęgla.pl".

nie podoba mi sie u nich ponieważ nie mówią szczegółów odnośnie węgla i tłumaczą się że mają tak duże dostawy że nie wiedzą co mają.:bash:

dzisiaj byłem w jednym składzie ale innym i wszystko mówi co chciałem i pokazywali co chciałem jak to jeszcze potwierdzi się w paleniu to bede ich chwalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]nie podoba mi sie u nich ponieważ nie mówią szczegółów odnośnie węgla i tłumaczą się że mają tak duże dostawy że nie wiedzą co mają[/b].:bash:

dzisiaj byłem w jednym składzie ale innym i wszystko mówi co chciałem i pokazywali co chciałem jak to jeszcze potwierdzi się w paleniu to bede ich chwalił.

 

Faktycznie ci na składach mogą nie wiedziec co im dostarczyli do sprzedaży. Na WZ przewozowych stosują oni tylko wpisy węgiel miał, eco,kostka itp. bez wpisu z jakiej kopalni pochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVER

 

- „Pieklorz” skladywegla.pl: 12,7 [28] 779 61,33

- rosyjski [byków]: 17,53 [nowa dostawa 16,3; 15,48] [24] 760 46,25

- „Pieklorz bytomski" z Żernickiej: 15,2; 16,54; 16,27; 16,96; 16,79 [28-29,5] 880*25/24,1=913 55,83

- oryginalny Pieklorz z Bobrka z 2011 [Karoka]: 17,75 [28-29,5] 860*25/24,4=881 49,63

- oryginalny Pieklorz z Bobrka z 2012: 18,98; 19,77 [popiół 4,2% wagi, wysoka spiekalność] [28-29,5] 900 46,45

- Jaret Plus [Karoka]: 17,0 [27] 890???*25/24,7=900,1 52,95

- Juliusz: 16,9 [25-26 zależnie od sprzedawcy] 850???*25/24,5=867 51,3

- Ledvice: 12,87 [24 polski sprzedawca, 17,8 czeska kopalnia] 550*25/24,4=563 43,74

 

Ranking wg ceny za MJ:

 

1) Ledvicki - 43,74 [uwaga - z powodu niskiej kaloryczności będzie duże zużycie zimą];

2) rosyjski - 46,25 [wg mnie najlepszy jak dotąd z testowanych]

3) Pieklorz z Bobrek centrum oryginalny z 2012 - 46,45 [uwaga tylko do palników żeliwnych lub obrotowych bo w zwykłych się spieka]

4) Pieklorz z Bobrek centrum oryginalny z 2011 - 49,63

5) Juliusz - 51,3

6) Jaret Plus - 52,95

7) „Pieklorz bytomski" z Żernickiej - 55,83

8) "Pieklorz" ze skladywegla.pl - 61,33 [porażka, był mokry co wpłynęło na wynik]

 

SUSPENSER, zmień te ceny za MJ bo to jest mylące. Skoro z kilograma osiągasz 17 MJ to 1 tony jest 17.000 MJ a to jest 17 GJ. Więc jak obliczasz w rankingu wg ceny, a pod uwagę bierzesz cenę za 1 tonę to otrzymujesz cenę 1 GJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ci na składach mogą nie wiedziec co im dostarczyli do sprzedaży. Na WZ przewozowych stosują oni tylko wpisy węgiel miał, eco,kostka itp. bez wpisu z jakiej kopalni pochodzi.

 

wybacz ale ja chce wiedzieć co kupuję i jak nie udzielą mi takiej informacji co mają na placu co moge wybrać to niestety ale kupuję ich towaru.

i mam nadzieje że suspenser nie jest stronniczy bo co tu robi to jest kawał dobrej roboty bo w przeciwnym razie nic tu by nie maiło sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...