Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niestety myślę że w większości przypadków tak jest. Trafić na naprawdę uczciwego sprzedawcę, wykonawcę coraz trudniej. Ale co pocieszające są jeszcze tacy że nie musisz pokazywać wszystkiego palcem i pilnować jak dziecka w piaskownicy.

 

Teraz miałem okazje widzieć jak spala sie eko o nazwie Jaret. Oryginalne pakowanie w worki z napisami kopalni. 24tys. kalorii.

Spalanie na konstrukcji tłokowej OPAL25kw bajeczne. Pyłek przy stałym odbiorze ciepła, ewent. drobniutkie spieki przy dogrzewaniu bojlera, czyszczenie kanałów dymnych w tłoku raz na miesiąc - to rekord, normalnie raz na 5-6dni!!! Na dobę idzie ok.10kg!!

Byłem w szoku. W domu ciepełko. Później wkleje foty tego groszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaret jest ekogroszkiem produkowanym z węgla kopalni Janina i ma 21MJ/kg, ty zapewne widziałeś Jaret Plus który pochodzi z Południowego Koncernu Węglowego i to on ma 24MJ/kg.

 

Tak, masz rację Jaret Plus 24000kJ, wymiar ziarna 6-25mm, producent napisany jako Flint Katowice i napis PKW....

Super się wypala, tyle mogę powiedzieć, mimo,że kaloryczność na poziomie Retopala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację Jaret Plus 24000kJ, wymiar ziarna 6-25mm, producent napisany jako Flint Katowice i napis PKW....

Super się wypala, tyle mogę powiedzieć, mimo,że kaloryczność na poziomie Retopala.

 

Plus ma popiół chyba do 5% a Retopal to eko z kopalni Piast ma też 24MJ/kg ale popiół do 10% i pozostawia trochę szlaki. Ale mam takich co tylko chcą Piasta bo oni tylko piastem palą i co im zrobisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest niedopalony to zmiejsz czas podawania ew zwieksz nawiew, ale jak zwiekszysz nawiew moze ci szlakowac...robia sie takie kalafiory (wielkie) jak wezmiesz nadusisz pogrzebaczem to sie rozsypuja...
to ja chyba coś takiego mam.

Oto ostatnie zdjęcia z mojego pieca - pojawiają się większe - mniejsze grudki, ale jak potraktować to siłą, to się rozlatują

PB224700..jpgPB064633..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak kopalnie nie zaczną inwestować w nowe ściany, i znowu przeżrą te 400mln dotacji które dostały od rządu to będziemy palić takim badziewiem że aż nie chcę myśleć. Trzeba będzie przeprosić starego poczciwego śmieciaka.

 

Nie strasz, dopiero co kupiłem kocioł :) Na szczęście usłyszałem podczas kampanii, że nasza gmina ma być w całości "zagazowiona" do 2014, więc alternatywa będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz, dopiero co kupiłem kocioł :) Na szczęście usłyszałem podczas kampanii, że nasza gmina ma być w całości "zagazowiona" do 2014, więc alternatywa będzie...

 

Chyba obiecywali przed wyborami. U nas obiecywali kanalizację w 2012 a teraz słyszę że może 2015 a może 2017. Dobrze że założyłem POŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na testach z firmą Pancerpol i ich najmniejszym palnikiem w ofercie.

Wniosek- do badań najlepiej Retopal lub ten Jaret Plus o którym mówiłem wcześniej.

 

Natomiast co do jakości paliw - miały spalą retorty obrotowe Pancerpol, Ardeo, palniki typu Brucer oraz trochę nowsze Ekoenergia.

 

Najlepiej jednak pali się dobry ekogroszek. Moim zdaniem dobry= tzw miękki, czyli typu Retopal oraz Jaret Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości eko-groszku. Może niekoniecznie samego węgla jako takiego, ale tego co dostajemy w worku kupując eko.

Otóż we wtorek po raz drugi musiałem wyciągać ślimaka po jego zatrzymaniu. Za pierwszym razem był to kamień wielkością zbliżony do węgla, więc rozumiem, że mógł się jakoś zapodziać przy sypaniu do worków.

Ale jak wytłumaczyć coś takiego??:

PB234704..jpg

dla zrozumienia rozmiarów przyłożyłem długopis a samo zdjęcie zrobione na kartce A4.

 

Palę Ekoresem VIP i gdyby nie te wpadki to byłbym z niego bardzo zadowolony.

 

Aż boję się wyjechać na święta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości eko-groszku. Może niekoniecznie samego węgla jako takiego, ale tego co dostajemy w worku kupując eko.

Otóż we wtorek po raz drugi musiałem wyciągać ślimaka po jego zatrzymaniu. Za pierwszym razem był to kamień wielkością zbliżony do węgla, więc rozumiem, że mógł się jakoś zapodziać przy sypaniu do worków.

Ale jak wytłumaczyć coś takiego??:

[ATTACH=CONFIG]31902[/ATTACH]

dla zrozumienia rozmiarów przyłożyłem długopis a samo zdjęcie zrobione na kartce A4.

 

Palę Ekoresem VIP i gdyby nie te wpadki to byłbym z niego bardzo zadowolony.

 

Aż boję się wyjechać na święta...

 

Mi na wiosnę wygasł kocioł. Pierwsze patrzę chyba zapomniałem dosypać eko, ale otwieram, patrzę jest. Patrzę zerwana zawleczka. Założyłem klucz na ślimak a tu ani rusz. Odkręciłem klapkę i zaraz na ślimaku zawinięty drut fi 4 mm i ze 30cm długości. Wyciągnąłem go i próbuję pokręcić, kawałek poszło i znowu coś blokuje. Spuściłem eko i kręcę w odwrotną stronę. Wyszedł jeszcze klucz oczkowy dwustronny 12/13 taki masywny. W VIPie i w zwykłym ekoresie jest domieszka pieklorza piekarskiego który jest bardzo dobrym paliwem ale i nosi miano najbrudniejszego węgla. Można z w nim znaleźć przewody od zapalików, kawałki drewna, maski przeciwpyłowe wyrzucone przez górników itp. Niestety przy pakowaniu takich ilości nie można wszystkiego wyłapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę zerwana zawleczka.
Tak ostatnio rozmyślałem rozbierając swój podajnik co to ludzie piszą o tej zerwanej zawleczce. Jakoś nie mogłem sobie wyobrazić co może spowodować jej zerwanie. Ale może mój podajnik jest jakiejś innej konstrukcji i nie jest podatny na tego typu zjawiska.

 

U mnie wygląda to tak, że ślimak jednym końcem "włożony" jest w łożysko silnika. Na końcu wystającym dobre 5cm poza silnik jest sobie zawleczka. Czyli aby zerwać zawleczkę, ślimak musiałby próbować "wyjść" z silnika w stronę paleniska. To się chyba nie zdarza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...