Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Palę różnymi, a wynik jest taki bardzo uśredniony bo nie zapisuję dokładnie o której wsypałem węgiel.

 

Od jutra będę palił samym "Pieklorzem" z Żernickiej to podam dokładniejsze wyniki, dzisiaj jeszcze spalam kartony bo się nazbierało i przy okazji przetestowałem termik CO ;)

 

Przerwałem test wpływu zabrudzenia wymiennika na SVER bo kupiłem dzisiaj kolejne 5 worków węgla do przetestowania :wiggle:

 

Wsypałem już Ekopiek [przeźroczyste worki z zielonymi napisami] - można go kupić w Styk w Nadolicach oraz w PSB Mrówka.

 

Kolejne będą: Pieklorz z Bobrka w oryginalnych workach 20 kg kupiony w Imex Piechota, "tani opał" zielony - zwykły, czerwony - wysokokaloryczny, Jaret Plus [producent Panmar].

 

Zdjęcia worków porobię jutro ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha widzę ciekawa rzecz się dzieje.... gazowcy, elektrycy, pompiarze obniżaja temp w domu (generalnie pisza wszędzie ze temp komfortowa dla nich to ok 21st a jak palą w kominkach to im wyższa temp nie przeszkadza ;) ) a groszkowcy podnosza :) u groszkowców przewazają temp 22-24st inne ciepło mamy??

 

Ja lubię po domu chodzić w koszulce, krótkich spodenkach i boso, ale jeśli ktoś woli bambosze i sweter to jego sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie eksperymentuje z optymalnym rozstawieniem szamotu.

Bo czasami wydaje mi się, że szamoty pomagają, a czasami przeszkadzają.

Metoda prób i błędów. Przy małych mocach szamoty się sprawdzają, przy dużych mocach przeszkadzają. Takie są moje obserwacje na dzień dzisiejszy.

 

Cyknij jakieś zdjęcia to wszyscy podumamy .Może szamotem zawężasz przepływ strugi powietrza dlatego tak się dzieje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy najbliższej okazji cyknę jakieś fotki. Na dzień dzisiejszy wydaję mi się, że uformowanie grzybka jest najlepszym rozwiązaniem w moim kociołku. Wcześniej próbowałem patentu czp01, ale u mnie sprawdzało się to tylko przy małych mocach, głównie latem i w okresach przejściowych. Teraz, jak trzeba więcej mocy to całe ciepło ucieka w szamot, a nie idzie w CO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pieskowi się łapki pocą. Dzisiaj 24 stopni, bo teściowej przy 23 było zimno. Nie przyzwyczajona do podłogówki. Mi przy 24 już za ciepło przy podłogówce, bo posadzka jakieś 26.

 

A wez przynieś tesciowej trochę piasku, postaw w jakieś metalowej misce.. i niech sobie grzeje nóżki ;) a co!!! niech się przyzwyczaja do piachu :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy najbliższej okazji cyknę jakieś fotki. Na dzień dzisiejszy wydaję mi się, że uformowanie grzybka jest najlepszym rozwiązaniem w moim kociołku. Wcześniej próbowałem patentu czp01, ale u mnie sprawdzało się to tylko przy małych mocach, głównie latem i w okresach przejściowych. Teraz, jak trzeba więcej mocy to całe ciepło ucieka w szamot, a nie idzie w CO.

 

A próbowałeś używać samych cegieł czy płytki też ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzolek ma rację :)

 

Ustawiłem dwie cegły szamotowe na palniku Brucer, następnie dwoma przykryłem go i zaraz spadła sprawność odbioru ciepła przez piec. Boczne cegły przeszkadzały.

Skrócił się czas do zasypu mimo że powinien się wydłużyć. Szkoda ciepła na cegły.

 

Sadza powstaje z braku tlenu w najcieplejszej części płomienia.

Widzieliście ten palnik z rurką? Może być dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wez przynieś tesciowej trochę piasku, postaw w jakieś metalowej misce.. i niech sobie grzeje nóżki ;) a co!!! niech się przyzwyczaja do piachu :stirthepot:
Jeszcze można pomieszać ten piaseczek z cementem i wtedy podnieś temp. do tej co jej odpowiada i niech jej się nogi pocą, a co :) http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dance3.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzolek ma rację :)

 

Ustawiłem dwie cegły szamotowe na palniku Brucer, następnie dwoma przykryłem go i zaraz spadła sprawność odbioru ciepła przez piec. Boczne cegły przeszkadzały.

Skrócił się czas do zasypu mimo że powinien się wydłużyć. Szkoda ciepła na cegły.

 

Sadza powstaje z braku tlenu w najcieplejszej części płomienia.

Widzieliście ten palnik z rurką? Może być dobrym rozwiązaniem.

 

Jak zmniejszyłeś radykalnie komorę spalania ,nawaliłeś cegieł to co się dziwisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nawaliłem? 4 cegły to dużo? Ludzie całą komorę wykładają szamotem. Być może mają inną budowę wymiennika.

 

Animus odnieś się do powstawania sadzy.

Przyczyna zła konstrukcja palnika? Nie daje powietrza w górną część płomienia?

Może trzeba dorobić rurkę pod deflektor od nawiewu przed palnikiem?

 

Małym płomieniem też może się palić i nie powinno być sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nawaliłem? 4 cegły to dużo? Ludzie całą komorę wykładają szamotem. Być może mają inną budowę wymiennika.

 

Animus odnieś się do powstawania sadzy.

Przyczyna zła konstrukcja palnika? Nie daje powietrza w górną część płomienia?

Może trzeba dorobić rurkę pod deflektor od nawiewu przed palnikiem?

 

Małym płomieniem też może się palić i nie powinno być sadzy.

 

Okładanie cegłami czy innymi ceramicznymi wykładzinami ścian kotła, tak jestem za skumulowanie energii wokół np. palnika retortowego co pozwala na uzyskanie lepszych parametrów dopalania produktów powstałych w wyniku spalania węgla,ale brak przestrzeni do prawidłowego dotlenienia procesu spalana to już przesada.

Gdybyś miał te cegły przewiercone w sito to efekt był by dużo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładanie cegłami czy innymi ceramicznymi wykładzinami ścian kotła, tak jestem za skumulowanie energii wokół np. palnika retortowego co pozwala na uzyskanie lepszych parametrów dopalania produktów powstałych w wyniku spalania węgla,ale brak przestrzeni do prawidłowego dotlenienia procesu spalana to już przesada.

Gdybyś miał te cegły przewiercone w sito to efekt był by dużo lepszy.

 

zgadza się ale jak nie będzie odpowiedniej temperatury to gazy się też nie dopalą po mimo napowietrzania dlatego szamot może dać odpowiednie warunki aby to mogło wystąpić.

a sadza to nie wypalone węglowodory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...