Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To jak walczyć z sadzą?

 

dobre pytanie ale to jest sprawa indywidualna ponieważ kociołki są różne.

musisz zastosować różnych metod co koledzy w necie piszą ponieważ nikt konkretnie nie powie tobie że masz zrobić to a to.

 

domyślam się że pojawia się na kominie biały dymek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dymu nie ma, czyszcząc kanały pionowe nie wyłączam dmuchawy i tylko czuję ciepełko.

Mam po jednym dniu ok. 2mm sadzy i już mnie to drażni :D

 

ale to musisz po obserwować a nie że wyjdziesz i lukniesz na chwile.

najlepiej zaobserwowac jak podajnik w danym momencie podaję nową "działkę" wegla.

 

faktycznie 2mm po jednym dniu to dużo to po tygodniu by się tego nazbierało.

ja w swoim z "tuningowym" górniaku mam tyle ale po tygodniu ale to jest raczej pył zmieszany z popiołem.

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zapoznałeś się z zgłoszeniem patentowym P384927 - "Sposób i kocioł do kontrolowanego spalania paliw"

 

http://bazy.uprp.pl/patentwebaccess/PatentDetails.aspx

 

dokładnie tutaj jest schemat kociołka "retorowego"

 

http://www.energiaisrodowisko.pl/porady-ekspertow/paliwa%20stale_Kubica.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to publikacja Pani Dr inż. Krystyny Kubicy, także pracownika ICHPW w Zabrzu.

 

 

Gdybyś dobrze przewertował internet to znajdziesz zapewne tam takie słowa

"Sugerowaliśmy, aby zamiast wyciągać ruszt awaryjny i wieszać deflektor, położyć na tym ruszcie cztery cegły - na obwodzie, zostawiając wolny kwadrat na środku rusztu. Komorę spalania (jej przekrój) zaprojektowano tak, aby typowe cegły mieściły się bez konieczności docinania (kwadrat o boku równym 1,5 długości typowej cegły)."

 

To jest fragment na temat komory dopalania ( nie powiem kto jest autorem).

 

Ja u ujścia swojej komory dopalania mam otwór o powierzchni 44cm2 w tej chwili zmniejszony jest do powierzchni 20 cm2 i wszystko działa jak należy.

 

Przynajmniej mnie się tak wydaje.

 

 

 

ps.

Proszę nie mylić otworu u wylotu komory spalania z przymykaniem czopucha.

 

ostatnio nie pamietam w jakim "retorciaku" widziałem taki ceramiczny deflektor o kształcie garnka z otworem odwróconego do palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jest jak pisze Andrzej_M dodam tyle od siebie aby gazy się dopaliły to prócz odpowiedniego napowietrzania musi być odpowiednia temperatura dlatego często temu pomaga szamot ale to trzeba dobrać indywidualnie ponieważ jednemu może pomóc ale nie koniecznie drugiemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsypałem już Ekopiek [przeźroczyste worki z zielonymi napisami] - można go kupić w Styk w Nadolicach oraz w PSB Mrówka.

 

Ekopiek się skończył - całkiem niezły wynik SVER=17,68 MJ/kg, nie spiekał się, jedyny problem to dużo popiołu [objętościowo, nie wagowo bo wypalony jest bardzo dobrze] - dokładnie tego nie zmierzę bo w szufladzie było trochę popiołu z poprzedniego testu - to już każdy może sobie sam sprawdzić [i podać tutaj] kupując worek i spalając go u siebie.

 

Więcej informacji w uzupełnianym na bieżąco wątku z wynikami testów.

 

U mnie kosztuje niestety aż 916 zł/tonę [w PSB Mrówka], a w Pyrzowicach niecałe 715 zł:

http://www.carbotrade.pl/pl/a/cennik#ekogroszek

 

Zdjęcie worka:

Ekopiek.jpg

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam ekogroszek od kobry64!

Kupiłam na próbę i wiem, że kupię jeszcze! To, czym paliłam do tej pory to istny smieć.

Trudno było osiągnąć temp. wyższą niż 45st. Poza tym popiołu było mnóstwo i z kamieniami!

Taką mam lolakną sprzedaż :)

Węgiel od kobry radzi sobie z każdą temperaturą i pieknie się wypala!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam ekogroszek od kobry64!

Kupiłam na próbę i wiem, że kupię jeszcze! To, czym paliłam do tej pory to istny smieć.

Trudno było osiągnąć temp. wyższą niż 45st. Poza tym popiołu było mnóstwo i z kamieniami!

Taką mam lolakną sprzedaż :)

Węgiel od kobry radzi sobie z każdą temperaturą i pieknie się wypala!

 

Hej,

a dokładnie co kupiłaś, jaka kaloryczność i w jakiej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekopiek się skończył - całkiem niezły wynik SVER=17,68 MJ/kg, nie spiekał się, jedyny problem to dużo popiołu [objętościowo, nie wagowo bo wypalony jest bardzo dobrze] - dokładnie tego nie zmierzę bo w szufladzie było trochę popiołu z poprzedniego testu - to już każdy może sobie sam sprawdzić [i podać tutaj] kupując worek i spalając go u siebie.

 

Więcej informacji w uzupełnianym na bieżąco wątku z wynikami testów.

 

U mnie kosztuje niestety aż 916 zł/tonę [w PSB Mrówka], a w Pyrzowicach niecałe 715 zł:

http://www.carbotrade.pl/pl/a/cennik#ekogroszek

 

Zdjęcie worka:

 

Witaj! SUSPENSER

,dzięki za skierowanie na odpowiedni wątek ,aczkowlwiek już tu zaglądałem i nawet próbowałem sie kontakować z karoka z prośbą o sprzedaż dobrego grochu ale jakoś pozostawił to bez szerszej odpowiedzi. Szczerze powiedziawszy ,właśnie kończy mi EKO Groszek od najlepszych sprzedawców czyli firmy taniopal. Zgodnie z sugestią SUSPENSERa nic już więcej n.t tej firmy nie będę pisał. Jeśli ktoś może mi polecić (oczywiście ryzyko "wtopy" biorę na siebię) dobry skład z ekogroszkiem pakowanym przez kopalnie to bardzo dziękuję. Generalnie wiem ,ze wątek dotyczy rankingu ale jeśli ktoś by również mógł mi pomóc przy nastawach piecach to z góry dziękuje. Mój piec to DEFRO DUO UNI 25 KW z palnikiem samoczyszczącym (chyba tak sie nazywa :) ) Narazie testowane były wszystkie paliwa z TANIOPAL i żadne z nich nie zdało egzaminu a wszystkie wpisy n.t sąsiada zadowlonego ,który komuś tam polecił to są ich własne wpisy (jednym słowem u mnie są skreśleni). SUSPENSER przepraszam musiałem ale uważam ,że każdy wpis ,który uchroni kogoś przed "wtopą" jest pożyteczny. Teraz myślę o EKOGROSZEK PIEKLORZ KWK BOBREK 28.5 MJ ,chociaż słyszałem również negatywne opinie na jego temat to mam wrażenie ,że ich było chyba najmniej. Szukam składu ,gdzie mógłbym go kupić ogryginalnie zapakowany. Mieszkam w Szczecinie. pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER przepraszam musiałem ale uważam ,że każdy wpis ,który uchroni kogoś przed "wtopą" jest pożyteczny. Teraz myślę o EKOGROSZEK PIEKLORZ KWK BOBREK 28.5 MJ ,chociaż słyszałem również negatywne opinie na jego temat to mam wrażenie ,że ich było chyba najmniej. Szukam składu ,gdzie mógłbym go kupić ogryginalnie zapakowany. Mieszkam w Szczecinie. pozdrawiam Wojtek

 

Ok dobrze, że napisałeś krótko i konkretnie.

 

W Goleniowie masz PSB Mrówka - przedzwoń i spytaj co mają w ofercie - może będzie któryś z testowanych przeze mnie [kupiłem w okolicznej Mrówce].

Popatrz co masz do wyboru w lokalnych składach [worki z nadrukami] - może będzie jakiś podobny do już przetestowanych.

 

Uważaj na ogłoszenia w Allegro - "młody węgiel kamienny" to Ledvice - testowałem go - jeśli nie zraża Cię częste dorzucanie do zasobnika to jak na swoją cenę jest niezły - patrz testy.

 

W Pieklorza 28,5 MJ/kg za 779 zł nie wierz bo to ściema na 100%, prawdziwego w oryginalnych workach będę testował za kilka dni [kosztuje 1 000 zł/tonę].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...