Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

witam dziś kupiłem 2 worki na próbę...

 

Ekogroszek czerwony

Eko-groszek otrzymany dzięki połączeniu dwóch typów węgli z najlepszych polskich kopalń: KWK Wesoła typ 32.1 i KWK Kazimierz - Juliusz typ 31.2 (oryginalna nazwa producenta produktu: EKORET).

Wartość opałowa nie mniej niż 26 MJ/kg.

W wyniku połączenia tych wysokiej jakości węgli otrzymujemy eko-groszek charakteryzujący się najwyższą wydajnością energetyczną i najniższym zużyciem pod względem ilości spalanego eko-groszku.

Eko-groszek polecany do spalania w kotłach z podajnikiem ślimakowym (retortowym) oraz tłokowym (szufladowym).

 

Cena:

 

845,20 zł/tona

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

Koszty dostawy:

 

• Przesyłka kurierska: 149 zł

 

• Przesyłka kurierska pobraniowa: 179 zł

 

 

Specyfikacja:

 

• Ciepło spalania: około 31 000 kJ/kg

 

• Wartość opałowa: nie mniej niz 26 000 kJ/kg

 

• Zawartość popiołu: do 4-9%

 

• Uziarnienie: 5-25 mm

 

worek 25kg, 40 worków na palecie = 1 tona

 

link:

 

http://eko-groszek.org/index.php/zamowienie/2-artykuly/8-ekogroszek-ii

 

może ktoś już kupował od nich to niech podzieli się opinią ( jak nim palić ) ja jutro będę wsypywał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ekoret ci szlakuje??? pierwszo słyszę ...porządne eko ale drogie... gdzie kupowałeś w Ochli??? czy bezpośredno z Cigacic??

 

Mi także szlakuje i to maksymalnie - jeszcze żaden dotąd takich farfocli nie tworzył :o

 

Może trafili na kiepską ścianę, nie sprawdzili i poooszło w świat paliwo-zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinos widzę, że jesteś z mojej okolicy a gdzie kupiłeś ten ekogroszek?? Ja w czwartek brałem z GS-U u nas w Sobótce gość dokładnie nie wie co to za ekogroszek, ale twierdzi że z kopalni Chwałowice cena 780 zł luzem. Ogólnie objechałem kilkanaście już składów w naszej okolicy i prawda jest taka że profesjonalizmu nie ma nigdzie w naszej okolicy.

 

Co do tego ledvickiego to spróbuje zaaplikować w Galmecie, tylko nie wiem jak z kalorycznością.

 

Witam kolegę z Sobótki. Szkoda ze wcześniej nie wiedziałem. Prawdę mówiąc gość z gs-u nigdy nie wiedział co sprzedaje, albo nie chciał powiedzieć. Na moje oko najczęściej ma tam retopal tylko droższy niż wszędzie i mówi ze to chwłowice. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby ludkowie na Święta ciepło z tego wycisnęli ,palić przecież trzeba, tylko jak nadążyć otwierać i wsypywać worki do zasobnika .

Panowie, nie jest tak zle z ledvickim czechem. Sam nim teraz pale (swiadomie), kupuje w Czechach. Zasobnik 150 kg wystarczyl na 8 dni (jutro nowy zasyp), wiec mrozy spokojnie przetrzymalem. W zeszly piatek bylo u nas -19 na wysokosci 2 metrow. Koszt 150kg to 60 zeta. Oczywiscie koszt z CWU. W domu 23 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba się czechem zasypali po uszy że taka promocja :)

Przepraszam, młodym węglem kamiennym, niby dla niektórych to samo ale jak brzmi.

 

To taki "chłyt matekingody" ;)

 

Mógłbym napisać, że szwagrowie w altanie palą baaardzo młodym węglem kamiennym [drewnem] - hmm może to było by dobre hasło dla sprzedających pellety: baaaardzo młody węgiel kamienny, albo baaardzo młode diamenty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie jest tak zle z ledvickim czechem. Sam nim teraz pale (swiadomie), kupuje w Czechach. Zasobnik 150 kg wystarczyl na 8 dni (jutro nowy zasyp), wiec mrozy spokojnie przetrzymalem. W zeszly piatek bylo u nas -19 na wysokosci 2 metrow. Koszt 150kg to 60 zeta. Oczywiscie koszt z CWU. W domu 23 stopnie.

 

Ja Ci się nie dziwię - powinno go schodzić o około 30% więcej od "Pieklorzy" sprzedawanych po 900 zł/tonę, więc jest to obecnie najtańszy węgiel w przeliczeniu na MJ/kg i ma mało siarki, nie pyli - sam zobacz:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?209486-Ekogroszek-testy-i-ranking-wg-SUSPENSER

 

W przyszłym sezonie wstępnie planuję utworzyć grupę na zakup całego auta w Czechach a poworkowanie zlecić okolicznemu składowi - no chyba, że pojawi się coś lepszego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupowaliście ten Ekoret w Polmarku?? Bo właśnie jak byłem dzisiaj, to ktoś przez telefon strasznie narzekał na ekoret i dlatego nawet nie brałem na próbę, jeśli to jest Ekoret. Oryginalny powinien być w czarnych workach z żółtymi napisami. tak jak tu: http://www.agrolex.info/?page_id=78

 

Eko z Agroleksu jest całkiem niezłe palę pieklorzem od nich i jest całkiem nieźle. A co najważniejsze palety popakowane stoją w starej stodole pod dachem.

Edytowane przez TomekSXS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam wolę drobniejszy bo chrupania nie słychać.

 

To jest bardzo ważna właściwość szczególnie jeśli ktoś ma piec tuż za ścianą. Ja tak mam :-(

 

Co do Taniego Opału co by nie mówić ale skala i zakres kampanii reklamowej robi wrażenie. Ciekawi mnie tylko jak wygląda kwestia zadowolenia klienta wyrażonego ponownym zamówieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psiałem wcześniej o ekorecie, u mnie spieki są nie do zlikwidowania próbowałem już róznych nadmuchów i spieka jak diabli.

Witam. Uczciwy Ekoret jest mieszanką Wesołej i Kazimierza Juliusza, spiekającym się węglem w tej mieszance jest Wesoła, ale ja robię eko z czystej Wesołej i spieki są minimalne, dobry palacz wyeliminuje je całkowicie. Jakość jest raczej stała - mam dostawy średnio co 10 dni i każdą sprawdzam u siebie. Jedna uwaga - Wesoła nie lubi przymykania przesłony wentylatora, regulować należy raczej obrotami dmuchawy. Z kolei szlakowanie rozumiane jako spiekanie się popiołu wskazywać by mogło, że zamiast Kazimierza Juliusza ktoś sypie do mieszanki Retopal albo nawet Janinę czy Sobieskiego (Jaret), wartość opałowa takiej mieszanki będzie podobna do uczciwego Ekoretu w wypadku mieszanki z Retopalem i nieznacznie niższa w wypadku mieszanki z Jaretem , ale temp. spalania Wesołej spowoduje płynięcie i spiekanie się popiołu tego drugiego składnika. Uczciwy Ekoret - czyli mieszanka Mysłowic - Wesołej z Kazimierzem Juliuszem się nie spieka. Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kobra steruje ecoalem, ostatnie moje ustawienia to podawanie w spalaniu 3s i korekta dmuchawy -2, rowniez w podtrzymaniu zmniejszylem podawanie 5s, postoj 60 i dalem dmuchawe na 40%, poki co za wczesnie zeby wyrokowac.

 

Sprzedawca zarzeka sie, ze to ekoret, zreszta retopal tez jest u niego w ofercie bo bralem na poczatku 3 worki na probe ale retopal wygladal jakby ktos mulu rzecznego do workow nasypal tyle bylo w tym wody. Ten ekoret jest suchy a dodatkowo granulacja jest grubsza, sprzedawca twierdzi,ze nic nie miesza a jedynie sam workuje i sprzedaje workowany o 100 drozej od wegla luzem.

 

Jakies uwagi do powyzszych ustawien? Adres do sterownika w mojej stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...