Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@kobra steruje ecoalem, ostatnie moje ustawienia to podawanie w spalaniu 3s i korekta dmuchawy -2, rowniez w podtrzymaniu zmniejszylem podawanie 5s, postoj 60 i dalem dmuchawe na 40%, poki co za wczesnie zeby wyrokowac.

 

Sprzedawca zarzeka sie, ze to ekoret, zreszta retopal tez jest u niego w ofercie bo bralem na poczatku 3 worki na probe ale retopal wygladal jakby ktos mulu rzecznego do workow nasypal tyle bylo w tym wody. Ten ekoret jest suchy a dodatkowo granulacja jest grubsza, sprzedawca twierdzi,ze nic nie miesza a jedynie sam workuje i sprzedaje workowany o 100 drozej od wegla luzem.

 

Jakies uwagi do powyzszych ustawien? Adres do sterownika w mojej stopce.

Witam. Gdzie masz czujnik powrotu? Jeżeli jest właściwie umieszczony, to rozważ może wykorzystanie pompy CWU jako mieszającej( nie widzę tam żadnego mieszacza), bo strasznie tam masz zimno. Myślę że z tego powodu dogrzewa Ci nawet po osiągnięciu zadanej i potem przebija o przeszło 11 st.C ( dziś ok. 14.30) w postoju.Różnicę między zasilaniem i powrotem miałeś ok. 35 stC. Chyba go zanadto zalewasz zimną wodą i musi długo chodzić, zanim dobije do zadanej. No ale są tutaj fachowcy od eCoala, ja ten sterownik widziałem u kilku klientów i moja ingerencja ograniczała się zazwyczaj do korekty dmuchawy. Masz ok.17 stC wahania temp. na kotle - moim zdaniem to co najmniej o połowę za dużo. Jakie masz zużycie? Co do węgla, to Retopal przyjeżdża z kopalni taki, jak opisałeś - no, czasami w lecie trochę lepiej wygląda. A Ekoret się nie spieka. Tak jest i tak wynika zresztą z charakterystyki węgli, które składają się na tą mieszankę. Zapytaj tego sprzedawcę, z jakiej kopalni ma Ekoret i napisz, co Ci odpowiedział. Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel mają z Juliusza do 27MJ

 

Czujnik jest właściwie umieszczony ale niestety CWU jest na innym powrocie.

 

W każdym razie o tym zimnym powrocie to zdaję sobie z tego sprawę, czekam tylko na głowice do grzejników bo potrzebowałem z wyniesioną kapilarą i termin był 4 tygodnie. Jak dojadą głowice, uruchomię grzejniki i zobaczymy efekt.

Edytowane przez Beata&Slawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ze strony dystrybutora (krypto-reklama „Barter S.A.”) zniknął ten ekogroszek. Na stronach Leroy Merlin tez go nie mogę już namierzyć. Ale w razie co znajdę gdzieś pusty worek i wrzucę to zdjęcie. A póki co opis: worek czarny, po środku gdzieś na 2/3 popiersie uśmiechniętego górnika z białymi zębami. Na worku napisano „GWARANCJA JAKOŚCI”, co w cale nie jest zabawne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A póki co kupiłem na próbę worki ekogroszku EKO JET. Wartość opałowa 28-30MJ/kg; spiekalność (liczba RI: 0), popiół 4%, siarka 0,4%. EKO JET jest to nazwa własna. Polski pochodzi z kopalni z Mysłowic i kosztuje w hurcie 855zł/t, natomiast drugi EKO JET jest rosyjski i kosztuje w hurcie 750zł/t. Oczywiście ceny bez akcyzy na osobę fizyczną. Zapalę, zobaczę, ocenię i podzielę się opinią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A póki co kupiłem na próbę worki ekogroszku EKO JET. Wartość opałowa 28-30MJ/kg; spiekalność (liczba RI: 0), popiół 4%, siarka 0,4%. EKO JET jest to nazwa własna.

 

Tak to nawet w Erze nie potrafią dopasować ;)

Ciekawe z której kopalni jest ten węgiel bo nie znam żadnej, która wydobywa takie cudo :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to nawet w Erze nie potrafią dopasować ;)

Ciekawe z której kopalni jest ten węgiel bo nie znam żadnej, która wydobywa takie cudo :lol2:

 

Z bieda-szybów SUSPENSER :). Ja jutro dostane próbkę węgla z karena.pl 30 kg ISKRY ZÓŁTEJ i za free do testów 30 kg jakiejś nowości. Jak spale dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to nawet w Erze nie potrafią dopasować ;)

Ciekawe z której kopalni jest ten węgiel bo nie znam żadnej, która wydobywa takie cudo :lol2:

 

I ja generalnie pierwszy raz się z takim spotkałem. Polski pochodzi z kopalni KHW Mysłowice-Wesoła, Rosyjski - nie mam pojęcia. Przetestuję i zobaczę. Póki co podaję namiar na stronę bezpośredniego importera: http://www.mal-sped.pl/strona,ekogroszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi - niech wtedy nawet ma o 2 MJ/kg mniej to i tak cena jest nieporównywalnie niższa od "Pieklorzy" po 900 zł/tonę, które mają zaledwie o 30% większy SVER.

 

Dobry pomysł. Byłbym zainteresowany udziałem w takim imporcie.

 

Z bieda-szybów SUSPENSER :). Ja jutro dostane próbkę węgla z karena.pl 30 kg ISKRY ZÓŁTEJ i za free do testów 30 kg jakiejś nowości. Jak spale dam znać.

 

Potwierdzam. Dziś dzwonili do mnie. Za 25zł wysyłają 2 worki do testów. Jeden wybrany przeze mnie "żółta iskra" + jakaś ich propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel mają z Juliusza do 27MJ

 

Czujnik jest właściwie umieszczony ale niestety CWU jest na innym powrocie.

 

W każdym razie o tym zimnym powrocie to zdaję sobie z tego sprawę, czekam tylko na głowice do grzejników bo potrzebowałem z wyniesioną kapilarą i termin był 4 tygodnie. Jak dojadą głowice, uruchomię grzejniki i zobaczymy efekt.

 

Witam Zakład Przeróbczy Juliusz - to by się zgadzało, no ale o niczym jeszcze nie świadczy. Jak to masz CWU na innym powrocie? To ile króćców powrotu masz w piecu? Zresztą jakkolwiek by nie było, to wpięcie powrotu z CWU do powrotu z CO to 1-2 mb. rurki i ze 3 kształtki plus godzina roboty. Głowice i uruchomienie grzejników raczej niewiele pomoże - po dogrzaniu pomieszczeń głowice zamkną grzejniki i na powrót i tak pójdzie zimna woda. Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, nie chce już za bardzo robić offtopa wię to już ostatni raz, króćce powrotu w rbr są dwa, przeróbka będzie ale za rok (mieszkam w anglii), a z tymi grzejnikami jest tak, ze mam jeden maly grzejnik w garażu , który będzie otwarty cały czas ustawię tylko przepływ na wkładce, wracająca z tego grzejnika woda będzie miała za zadanie podmieszać to co wraca z reszty pozostałe grzejniki raczej nie otworzą się jednocześnie, a jak nie wypali no cóż trzenba przezimować i uduskonalić za rok.

 

Co dofirmy i węgla to jest toraczej znany dostawca w Gorzowie ta firma isnieje już w tym samym miejscu od 20 lat nie sądze,że robiąjakieś wałki.

 

Pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł. Byłbym zainteresowany udziałem w takim imporcie.

 

Potwierdzam. Dziś dzwonili do mnie. Za 25zł wysyłają 2 worki do testów. Jeden wybrany przeze mnie "żółta iskra" + jakaś ich propozycja.

 

Ok o imporcie podrzucę temat latem.

 

Co do Karena to jutro i ja zamówię skoro taka promocja, Juliusza testowałem, więc też wezmę iskrę żółtą i zobaczę co jeszcze dorzucą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie wziąłeś Ekoretu bo ja go dzisiaj zasypałem i spieka się jak diabli - nawet bardziej niż Pieklorz bytomski z tego roku.

Zrobiłem co mogłem ustawiając co się dało w trybie 2 stanowym, żeby go zużyć, ale i tak rosną farfocle aż miło :mad:

 

SVER Ekoretu = 18,71 MJ/kg - wynik całkiem dobry, ale był drogi [990 zł/tonę] i spieka się bardzo, więc przy zwykłym palniku absolutnie bym go nie używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVER Ekoretu = 18,71 MJ/kg - wynik całkiem dobry, ale był drogi [990 zł/tonę] i spieka się bardzo, więc przy zwykłym palniku absolutnie bym go nie używał.

 

Witam. No skąd wy kurde bierzecie spiekający się Ekoret... Pisałem już ale powtórzę - Wesoła, czyli spiekający się węgiel w tej mieszance nie lubi manewrów przysłoną wentylatora. Jeżeli masz więcej tego węgla to spróbuj otworzyć przysłonę całkowicie i wyregulować wyłącznie prędkością dmuchawy. Pozdrawiam-Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No skąd wy kurde bierzecie spiekający się Ekoret... Pisałem już ale powtórzę - Wesoła, czyli spiekający się węgiel w tej mieszance nie lubi manewrów przysłoną wentylatora. Jeżeli masz więcej tego węgla to spróbuj otworzyć przysłonę całkowicie i wyregulować wyłącznie prędkością dmuchawy. Pozdrawiam-Jacek

 

Przesłona jest u mnie cały czas otwarta bo Bruli bardzo dobrze reguluje obroty dmuchawy.

 

Ekoret miałem stąd:

 

http://www.polmark.com.pl/ekogroszek_ekoret

 

Link do strony Ewgor Bis:

 

http://www.ekogroszek.info.pl/content/view/2/2/

 

Fotka worka:

Ekoret po 990.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...