Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Przesłona jest u mnie cały czas otwarta bo Bruli bardzo dobrze reguluje obroty dmuchawy.

 

Ekoret miałem stąd:

 

http://www.polmark.com.pl/ekogroszek_ekoret

 

Link do strony Ewgor Bis:

 

http://www.ekogroszek.info.pl/content/view/2/2/

 

Fotka worka:

 

Witam. No to wychodzi na to, że zamiast Wesołej zamieszali z Kazimierzem Juliuszem Staszica, Murcki albo Wieczorek, no bo Wujka to już raczej nie dałoby się spalić. Te worki są pakowane przez nich, nie przez Zakład Przeróbczy Juliusz. Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przesłona jest u mnie cały czas otwarta bo Bruli bardzo dobrze reguluje obroty dmuchawy.

 

Ekoret miałem stąd:

 

http://www.polmark.com.pl/ekogroszek_ekoret

 

 

 

Link do strony Ewgor Bis:

 

http://www.ekogroszek.info.pl/content/view/2/2/

 

Fotka worka:

 

To nie jest orginalny ekoret!!! ekoret ma worki przezroczyste z zielonym nadrukiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł. Byłbym zainteresowany udziałem w takim imporcie.

 

 

 

Potwierdzam. Dziś dzwonili do mnie. Za 25zł wysyłają 2 worki do testów. Jeden wybrany przeze mnie "żółta iskra" + jakaś ich propozycja.

 

Ja już dostałem 60 kg za 25 zł z wniesieniem do domu (wychodzi lepiej niż czeski :) )niestety nie wiem który jest który bo worki takie same żółte z napisem ISKRA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dostałem 60 kg za 25 zł z wniesieniem do domu (wychodzi lepiej niż czeski :) )niestety nie wiem który jest który bo worki takie same żółte z napisem ISKRA.

 

heh, tylko żeby taka promocja obowiązywała na cały opał, który chcesz u nich kupić :)...marzenie.

Tyson, a generalnie to jak załatwic, zeby za 25 zeta przysłali 2 worki?? Bo czytam na ich stronie, że za 25 zeta masz jeden worek 30kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, tylko żeby taka promocja obowiązywała na cały opał, który chcesz u nich kupić :)...marzenie.

Tyson, a generalnie to jak załatwic, zeby za 25 zeta przysłali 2 worki?? Bo czytam na ich stronie, że za 25 zeta masz jeden worek 30kg.

Nic nie załatwiałem :) kupiłem na drugi dzień zadzwoniła babka jaki mam kocioł itd, to jej wszystko powiedzialem, następnego dnia dzwoni, że dadzą mi jeszcze jedną próbkę do testów mam sprawdzić która lepsza, a ona za jakiś czas zadzwoni zapytać, głównie mam zwrócić uwagę na spiekalność. Kolega wyżej pisał ze też dostał 30 kg free. To co na razie mogę powiedzieć to to że jest suchutki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o ISKRZE z Kareny, a z tego co tutaj piszecie to póki co wygląda obiecująco. W każdym razie po pierwszym dniu palenia EKO JET-em importowanym z kopalni KHW Mysłowice Wesoła o którym pisałem we wcześniejszym poście mogę powiedzieć, że ma same plusy. Zasypałem dzisiaj około 5.00 worek 25kg. Do chwili obecnej spaliła się na oko połowa worka, przy czym musiałem zmniejszyć podawanie w trybie „Praca” z 10s/40s do 4s/40s (czas podawania/1 cykl pracy), natomiast w trybie „PODTRZYMANIA” z 30s/6min do 25s/20minut (czas podawania/przerwa w podawaniu). Odsłoniłem też przesłonę na jakieś 2cm, no i bucha pięknie. Od rana dosłownie znalazłem może z 5 spieków. Temperatura za oknem to jakieś -6st.

Powierzchnia do ogrzania - 160m2. Temperatura w domu to 21stC. Piec Buderus Funke Eco-Mini 21kW.

Jutro mam nadzieję przetestuję EKO-JET importowany gdzieś z Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o ISKRZE z Kareny, a z tego co tutaj piszecie to póki co wygląda obiecująco. W każdym razie po pierwszym dniu palenia EKO JET-em importowanym z kopalni KHW Mysłowice Wesoła o którym pisałem we wcześniejszym poście mogę powiedzieć, że ma same plusy. Zasypałem dzisiaj około 5.00 worek 25kg. Do chwili obecnej spaliła się na oko połowa worka, przy czym musiałem zmniejszyć podawanie w trybie „Praca” z 10s/40s do 4s/40s (czas podawania/1 cykl pracy), natomiast w trybie „PODTRZYMANIA” z 30s/6min do 25s/20minut (czas podawania/przerwa w podawaniu). Odsłoniłem też przesłonę na jakieś 2cm, no i bucha pięknie. Od rana dosłownie znalazłem może z 5 spieków. Temperatura za oknem to jakieś -6st.

Powierzchnia do ogrzania - 160m2. Temperatura w domu to 21stC. Piec Buderus Funke Eco-Mini 21kW.

Jutro mam nadzieję przetestuję EKO-JET importowany gdzieś z Rosji.

 

Ile zamówiłeś tego Eko Jet`a na próbę? Bo w opcjach zakupu jest minimalna ilość 1T :)

Też chciałbym spróbować od nich tego groszku.

A tymczasem zakupię na próbę tą Iskrę żółtą z Kareny, zobaczymy co mi tam przyślą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zamówiłeś tego Eko Jet`a na próbę? Bo w opcjach zakupu jest minimalna ilość 1T :)

Też chciałbym spróbować od nich tego groszku.

A tymczasem zakupię na próbę tą Iskrę żółtą z Kareny, zobaczymy co mi tam przyślą :)

 

Kupiłem po 1 worku EKO JET-a polskiego i 1 worek EKO-JET-a rosyjskiego. Dzisiaj o 7.00 zasypałem ten rosyjski, czyli polski (worek 25kg) palił mi się dokładnie 26 godzin. Rosyjski póki co w dniu dzisiejszym wygasł 2 razy, więc przestawiłem piec w trybie „PODTRZYMANIA” na 20s podawania co 6 minut.

Jeżeli w nocy nie wygaśnie to będzie sukces.

 

Nie wiem jakie są warunki na stronie, ale ja pojechałem bezpośrednio do zakładu i stamtąd sobie odebrałem, nie było żadnego problemu żeby po jednym worku. Najlepiej zadzwoń do nich i się zapytaj czy by Ci nie przesłali kurierem po 1 worku na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w POLMARKU we Wrocławiu i szczerze firma, ani obsługa nie rzuciła mnie na kolana - dziadek wszechwiedzący na wszystko ma odpowiedź. Patrząc na stronę tej firmy to robi wrażenie, a na miejscu nic ciekawego na magazynie dwie -trzy palety towaru: 1 paleta niby ekoretu nie oryginalnie pakowanego i reszta to carbo stal. Kupiłem trzy worki na próbę carbo stala zielonego ( niby pieklorz "uszlachetniony" ziemowitem), ale oczywiście mokry - dziadek stwierdził że musi być mokry bo taki wychodzi z produkcji - odkrył Amerykę.

 

 

 

Kolego. Każdy ma prawo do własnego zdania ale nie dziw się że jak ktoś od 9 lat sprzedaje ekogroszek to ma odpowiedz na większość pytań.

Poza tym nie pisz nieprawdy, owszem na pierwszej hali mają po palecie każdego opału do wydawania na worki natomiast w głębi magazynu maja zazwyczaj ponad 80 ton więc nie pisz jak nie wiesz. A ekoretu nikt nie ma orginalnie pakowenego co i gdzie by Ci nie wciskali. A że o tej porze roku groszki są mokre wie każdy więc ameryki napewno nikt nie odkrywa przed Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Każdy ma prawo do własnego zdania ale nie dziw się że jak ktoś od 9 lat sprzedaje ekogroszek to ma odpowiedz na większość pytań.

Poza tym nie pisz nieprawdy, owszem na pierwszej hali mają po palecie każdego opału do wydawania na worki natomiast w głębi magazynu maja zazwyczaj ponad 80 ton więc nie pisz jak nie wiesz. A ekoretu nikt nie ma orginalnie pakowenego co i gdzie by Ci nie wciskali. A że o tej porze roku groszki są mokre wie każdy więc ameryki napewno nikt nie odkrywa przed Tobą.

 

A karaka65 ma suchy:D i nie pisz kol nieprawdy!! bo orginalny ekoret jest pakowany w zakładzie przetwórczym w przezroczyste worki z zielonym nadrukiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem i ma być jutro - 30 kg żółtej Iskry ze starej dostawy i 30 kg z nowej ...

 

Przyjechały - pierwsze wrażenie bardzo dobre - węgiel suchy, dość grube ziarno, całkowity brak frakcji typu proszek/miał [więc da się taki zrobić], pali się bardzo dobrze i ma "power", waga worka 29,8 kg, SVER pierwszego worka będzie za 2 dni.

 

Węgiel aż za dobry - ciekawe czy nie przygotowali tych próbek pod nas i nie są np. znajomymi Kobry ;)

 

To się jednak za jakiś czas okaże bo jeśli będzie tak dobry na jaki się zanosi to podeślę kogoś ze znajomych po próbkę i odbiorę ją sobie przy okazji gdy będę na śląsku.

 

Dzisiejszy wynik testu ostatnich 2 worków rosyjskiego jakie mi zostały [mam jeszcze jeden słabszego rosyjskiego] trochę słabsze od poprzednich, ale był mokry [ale nie ciekło z niego] co pewnie jednak miało wpływ - SVER=15,4 MJ/kg.

 

Teraz spadł na 3 miejsce w rankingu cena/kaloryczność, ale i tak nadal go polecam [na drugie wskoczył Pieklorz, który bardzo się spieka, więc nie do każdego kotła się nadaje, a na pierwszym trzymają się nisko kaloryczne Ledvice], zaraz za nim na czwartym węgiel ze skladywegla.pl z Łodzi.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia co do ISKRY.

 

Odwołuję info o tym, że jest mokry. Zasugerowałem się zaraz po otwarciu worka - bo rzeczywiście był z wierzchu bardziej niż wilgotny. Ale to może po prostu kwestia "pocenia się" w transporcie. :-) Kiedy węgiel wysypałem reszta była przyzwoicie sucha.

 

Tak jak pisałem czekam na opinie SUSPENSERA bo na moje oko węgiel robi dobre wrażenie, choć trzeba przyznać, że moje oko zbyt doświadczone nie jest. :-)

 

Suspenser zwróć uwagę na zawartość wszystkich worków. U mnie jest tak, że mniejsze worki zawierają same grube kawałki. Tę większe worki wg mnie już są z większą domieszką drobnicy. Dzwoniłem do nich aby powiedzieli mi co i jak bo jak na to patrzę to sprawia wrażenie, że z jednej kupy nie było to pakowane.

Spaliłem mały worek ISKRA 2. Węgiel pali się dobrze. A popiół jest czysty - są tylko takie charakterystyczne grudki jakby ze sklejonych warstw papieru ale bez problemu rozcieram to 2 palcami.

Edytowane przez MARTINOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały - pierwsze wrażenie bardzo dobre - węgiel suchy, dość grube ziarno, całkowity brak frakcji typu proszek/miał [więc da się taki zrobić], pali się bardzo dobrze i ma "power", waga worka 29,8 kg, SVER pierwszego worka będzie za 2 dni.

 

Węgiel aż za dobry - ciekawe czy nie przygotowali tych próbek pod nas i nie są np. znajomymi Kobry ;)

 

To się jednak za jakiś czas okaże bo jeśli będzie tak dobry na jaki się zanosi to podeślę kogoś ze znajomych po próbkę i odbiorę ją sobie przy okazji gdy będę na śląsku.

 

Dzisiejszy wynik testu ostatnich 2 worków rosyjskiego jakie mi zostały [mam jeszcze jeden słabszego rosyjskiego] trochę słabsze od poprzednich, ale był mokry [ale nie ciekło z niego] co pewnie jednak miało wpływ - SVER=15,4 MJ/kg.

 

Teraz spadł na 3 miejsce w rankingu cena/kaloryczność, ale i tak nadal go polecam [na drugie wskoczył Pieklorz, który bardzo się spieka, więc nie do każdego kotła się nadaje, a na pierwszym trzymają się nisko kaloryczne Ledvice], zaraz za nim na czwartym węgiel ze skladywegla.pl z Łodzi.

Witam. A co ja mam do tego? Jestem małym, lokalnym sprzedawcą. Znam swoich klientów, mam spisane jakie mają kotły , co im sprzedałem w poprzednim sezonie i jakie mieli nastawy sterowników - w większości dwustawnych. Jak ta Karena pakuje to co pisze, to po prostu tak ma być. Wesoła to obecnie najlepszy towar na rynku, pozostałe zalety tego węgla docenisz przy czyszczeniu kotła. Może i tymi Ledvicami wyjdzie Ci ciut taniej ( skoro tak twierdzisz i masz na to pomiar, to nie dyskutuję), ale zważ sobie popiół, u mnie ostatnio z 320 kg ( 2 zasypy + czyszczenie ścian kotła)) było niepełne wiaderko 20l, po zważeniu 11,8 kg. Jak będziesz w okolicy Krakowa to podjedź, dam Ci 2 worki na próbę bo sam jestem ciekaw wyniku z ciepłomierza. Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj teraz widzę,że coś mi się pomyliło - chyba Karena nie pakuje jednak Mysłowic tylko Kazimierz i Chwałowice, a to kolega Zagoj opisywał wrażenia z palenia Eko Jetem, który ma pochodzić właśnie z Mysłowic. Tym bardziej nie rozumiem, co ja mam do Iskry żółtej czy niebieskiej... Ale zaproszenie dla Suspenser aktualne. Pozdrawiam - Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...