Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

Oj teraz widzę,że coś mi się pomyliło - chyba Karena nie pakuje jednak Mysłowic tylko Kazimierz i Chwałowice, a to kolega Zagoj opisywał wrażenia z palenia Eko Jetem, który ma pochodzić właśnie z Mysłowic. Tym bardziej nie rozumiem, co ja mam do Iskry żółtej czy niebieskiej... Ale zaproszenie dla Suspenser aktualne. Pozdrawiam - Jacek

 

jeśli chodzi o węgiel z KWK Wesoła to potwierdzam za...bisty węgiel.

zakupiłem w B&E energy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bo mają w ofercie różne typy i inaczej kolorują worki

 

to wiadoma sprawa wystarczy wejść na ich stronę i dokładnie jest opisany kazdy węgiel.

mi przysłali na próbę dwa worki ale ja zakupiłem sort orzechII wesołej i akurat były to worki z nadrukiem ekogroszek.

ale moge zrobić fotki

Edytowane przez ZUG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A karaka65 ma suchy:D i nie pisz kol nieprawdy!! bo orginalny ekoret jest pakowany w zakładzie przetwórczym w przezroczyste worki z zielonym nadrukiem

 

Dzięki za obronę. Pewnie, że jest oryginalnie pakowany Ekoret i pewnie , że są składy które mają suchy ekogroszek, ale przyznać muszę że po wsypaniu do zasypu nie był aż tak mokry. Był wilgotny. Inna sprawa to kaloryczność ekogroszku Carbo Stal ( i to nie jest wina składu żeby nie było ;))) ). Wsypałem trzy worki Carbo Stal zielonego tj, 75 kg nie spiekał się, ale poszedł w cztery dni - troszkę za szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać, to piszę. Wrażenia po ekogroszku EKO-JET gdzieś z Rosji. Po tym jak wygasł w dzień dwa razy i po przestawieniu w trybie „PODTRZYMANIA” 20s /6 minut wygasł i tak jeszcze dwa razy (czyli w sumie 4 od momentu zasypu), co mnie zdziwiło, bo naprawdę pięknie się palił, tzn. płomień, szybko rosnąca temperatura i praktyczny brak spieków. Nie dając więc za wygraną kupiłem jeszcze jeden worek, zasypałem dzisiaj rano i do tej pory pali się bez wygaśnięcia. Teraz już chyba wiem co źle zrobiłem wcześniej. Rano pozmieniałem nastawy dmuchawy i wyłączyłem całkowicie alarm braku opału i luz. Fakt, że po otwarciu worka w środku była wilgoć, ale nie przyuważyłem czy sam ekogroszek był wilgotny, czy była to kwestia spocenia się podczas transportu i leżakowania w workach LDPE. Kupię więc 0,5 tony tego rosyjskiego, bo cena 750zł/t przy wartości opałowej 30MJ (potwierdzone certyfikatem) jest uważam baaaardzo atrakcyjna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A co ja mam do tego? Jestem małym, lokalnym sprzedawcą. Znam swoich klientów, mam spisane jakie mają kotły , co im sprzedałem w poprzednim sezonie i jakie mieli nastawy sterowników - w większości dwustawnych. Jak ta Karena pakuje to co pisze, to po prostu tak ma być. Wesoła to obecnie najlepszy towar na rynku, pozostałe zalety tego węgla docenisz przy czyszczeniu kotła. Może i tymi Ledvicami wyjdzie Ci ciut taniej ( skoro tak twierdzisz i masz na to pomiar, to nie dyskutuję), ale zważ sobie popiół, u mnie ostatnio z 320 kg ( 2 zasypy + czyszczenie ścian kotła)) było niepełne wiaderko 20l, po zważeniu 11,8 kg. Jak będziesz w okolicy Krakowa to podjedź, dam Ci 2 worki na próbę bo sam jestem ciekaw wyniku z ciepłomierza. Pozdrawiam - Jacek

 

Już myślałem, że poleciłeś nas znajomemu sprzedawcy - wiem, że wielu z nich się zna.

 

Kocioł wyczyściłem przed zasypem, więc jak najbardziej zmierzę objętość i zważę popiół.

 

Dziękuję za zaproszenie - chętnie podjadę gdy będę w okolicy - pewnie dopiero gdy zima zelżeje wybiorę się w okolice Krakowa a potem dalej na wschód - taką sobie delegację planuję [jak dotrę do Lublina wezmę na test także Eko jet - a].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser zwróć uwagę na zawartość wszystkich worków. U mnie jest tak, że mniejsze worki zawierają same grube kawałki. Tę większe worki wg mnie już są z większą domieszką drobnicy. Dzwoniłem do nich aby powiedzieli mi co i jak bo jak na to patrzę to sprawia wrażenie, że z jednej kupy nie było to pakowane.

 

Hm pierwszą partię wrzuciłem hurtem przecinając worki nożykiem - przy drugiej zwrócę uwagę i wrzucę worki osobno - mogę nawet przetestować je osobno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiadoma sprawa wystarczy wejść na ich stronę i dokładnie jest opisany kazdy węgiel.

mi przysłali na próbę dwa worki ale ja zakupiłem sort orzechII wesołej i akurat były to worki z nadrukiem ekogroszek.

ale moge zrobić fotki

 

To jak palisz w retortowym orzechem??

A na stronie wygląda to w ten sposób: http://www.eko-groszek.org/index.php/zamowienie

 

Próbował ktoś tego ekogroszku czerwonego??

 

Kurcze ja jestem załamany obecnym stanem rzeczy w mojej kotłowni: palnik brucer 35kW zabiera mi do ogrzania domku 300m2 w tej chwili 50kg na dobę tego czegoś w czerwonym worku http://ekogroszekpakowany.pl/oferta-1m.html

a na dodatek spiek się jak cholera i popiołu mam z 125kg jakieś 25kg i to konkretnej szlaki.

Normalnie z torbami mnie puści ten piec, nie wyobrażam sobie starszych ludzi korzystających z tego typu urządzeń.

 

Ostatnie 750kg spaliłem w 14 dni może ktoś coś podpowiedzieć bo ja już nie mam siły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś tego ekogroszku czerwonego??

 

Kurcze ja jestem załamany obecnym stanem rzeczy w mojej kotłowni: palnik brucer 35kW zabiera mi do ogrzania domku 300m2 w tej chwili 50kg na dobę tego czegoś w czerwonym worku http://ekogroszekpakowany.pl/oferta-1m.html

a na dodatek spiek się jak cholera i popiołu mam z 125kg jakieś 25kg i to konkretnej szlaki.

Normalnie z torbami mnie puści ten piec, nie wyobrażam sobie starszych ludzi korzystających z tego typu urządzeń.

 

Ostatnie 750kg spaliłem w 14 dni może ktoś coś podpowiedzieć bo ja już nie mam siły??

Co Ty piszesz chłopie to przecież NUMER 1 w polsce :)

3kg popiołu po spaleniu 1-ej tony - tak jakoś się chwalą.

 

Co do Brucera to bliżej mu chyba do 40kW, a w jakim kotle go kolega ma i jakiej mocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak palisz w retortowym orzechem??

A na stronie wygląda to w ten sposób: http://www.eko-groszek.org/index.php/zamowienie

 

Próbował ktoś tego ekogroszku czerwonego??

 

Kurcze ja jestem załamany obecnym stanem rzeczy w mojej kotłowni: palnik brucer 35kW zabiera mi do ogrzania domku 300m2 w tej chwili 50kg na dobę tego czegoś w czerwonym worku http://ekogroszekpakowany.pl/oferta-1m.html

a na dodatek spiek się jak cholera i popiołu mam z 125kg jakieś 25kg i to konkretnej szlaki.

Normalnie z torbami mnie puści ten piec, nie wyobrażam sobie starszych ludzi korzystających z tego typu urządzeń.

 

Ostatnie 750kg spaliłem w 14 dni może ktoś coś podpowiedzieć bo ja już nie mam siły??

 

To nie wina kotła tylko kiepskiego węgla.

 

Napisali zerowa spiekalność a masz kalafiory i to przy Brucerze - reklamuj dziadostwo bo Cię oszukali.

 

Kup Ledvicki to zużycie będzie podobne a spieków zero, no i cena prawie o połowę niższa.

Do tego naprawdę trzeba się postarać spieprzyć ustawienia, żeby mieć z nim kłopoty.

 

Jak nie będziesz mógł zwrócić dziadostwa wrzucaj na przemian z Ledvickim worek jednego i drugiego do zasobnika to taka mieszanka spali się z dużo mniejszymi spiekami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że poleciłeś nas znajomemu sprzedawcy - wiem, że wielu z nich się zna.

 

Kocioł wyczyściłem przed zasypem, więc jak najbardziej zmierzę objętość i zważę popiół.

 

Dziękuję za zaproszenie - chętnie podjadę gdy będę w okolicy - pewnie dopiero gdy zima zelżeje wybiorę się w okolice Krakowa a potem dalej na wschód - taką sobie delegację planuję [jak dotrę do Lublina wezmę na test także Eko jet - a].

 

Witam. Na przyszły rok ( szlag by trafił te procedury budowlane) planuję rozbudowę zakładu i wtedy polecę Was wszystkich - ale sobie:) albo raczej Wam - siebie...Nie myślisz chyba, że nabijam kasę konkurencji - skądby ona nie była? Na razie staram się rzeczowo oceniać towar, jaki spotykacie na składach. O węglu wiem raczej sporo, a i kotłów ustawiłem sto kilkanaście, bo jak zaczynałem z ekogroszkiem to taką ofertę miałem - kupisz na cały sezon grzewczy to ustawię kociołek gratis i podam parametry ewentualnych zmian dla większych skoków temperatur zewnętrznych - 10 lat temu zdecydowana większość kotłów miała sterowniki dwustawne. Zresztą i teraz to robię, ale to już jakby automat bez wyjazdu z firmy - wiem, jak było ustawione u klienta w poprzednim sezonie to i wiem, jak ma być teraz. A Wesoła to naprawdę dobry towar - w mojej 7-mio letniej karierze palacza w kotle retortowym spotkałem tylko jeden eko, który mógł się z nią równać, to był Pieklorz z Chwałowic sprzed czerwca 2010 roku. Zagoj - należy rozróżniać wartość opałową i ciepło spalania. Taka wartość opałowa przy zerowej spiekalności to chyba tylko antracyt... No ale wtedy i cena nie taka by była, i przydatność do spalania w retorciaku zerowa. Chyba że chcesz zaobserwować, jak się palnik topi... Pozdrawiam - Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina kotła tylko kiepskiego węgla.

 

Napisali zerowa spiekalność a masz kalafiory i to przy Brucerze - reklamuj dziadostwo bo Cię oszukali.

 

Kup Ledvicki to zużycie będzie podobne a spieków zero, no i cena prawie o połowę niższa.

Do tego naprawdę trzeba się postarać spieprzyć ustawienia, żeby mieć z nim kłopoty.

 

Jak nie będziesz mógł zwrócić dziadostwa wrzucaj na przemian z Ledvickim worek jednego i drugiego do zasobnika to taka mieszanka spali się z dużo mniejszymi spiekami.

 

 

Kurcze a jak winę zwalam na palnik właśnie rzeczony BRUCER.

Czy ktoś ma takowy z państwa i mógłby mi chociażby jakąś fotkę wstawić jka się w czymś taim pali i jaki z tego popiół powstaje, bo mi się wydaje że ta tym palniku nie da się uzyskać popiołu bez spieków.

Kociołek mam HEITZ EKO 3 35kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać, to piszę. Wrażenia po ekogroszku EKO-JET gdzieś z Rosji. Po tym jak wygasł w dzień dwa razy i po przestawieniu w trybie „PODTRZYMANIA” 20s /6 minut wygasł i tak jeszcze dwa razy (czyli w sumie 4 od momentu zasypu), co mnie zdziwiło, bo naprawdę pięknie się palił, tzn. płomień, szybko rosnąca temperatura i praktyczny brak spieków. Nie dając więc za wygraną kupiłem jeszcze jeden worek, zasypałem dzisiaj rano i do tej pory pali się bez wygaśnięcia. Teraz już chyba wiem co źle zrobiłem wcześniej. Rano pozmieniałem nastawy dmuchawy i wyłączyłem całkowicie alarm braku opału i luz. Fakt, że po otwarciu worka w środku była wilgoć, ale nie przyuważyłem czy sam ekogroszek był wilgotny, czy była to kwestia spocenia się podczas transportu i leżakowania w workach LDPE. Kupię więc 0,5 tony tego rosyjskiego, bo cena 750zł/t przy wartości opałowej 30MJ (potwierdzone certyfikatem) jest uważam baaaardzo atrakcyjna.

Witam. Jak węgiel o takiej wartości opałowej i zerowej spiekalności może nie dojść do zadanej ( jakakolwiek by ona nie była) w czasie circa 2 godzin? To jest poza moim doświadczeniem...Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palę Ledvickim węglem. To tytułem wstępu. Problem ostatnio który się pojawił jest trochę innej maści, raczej nie związany bezpośrednio z opałem. Mianowicie podczas pracy kotła, a ściślej podczas podawania paliwa i obracania się ślimaka coś mi skrzypi. Ostatnio dżwięki te nasiliły się, sa głosniejsze i mówiąc dosadnie wqrwiają ucho :)

Ktos może podpowie co z tym fantem zrobić?? Wyciągać ślimak, co mi się nie usmiecha, czy może jeszcze coś innego?? Próbowałem jakoś przesmarować od strony zawleczki. Nic nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palę Ledvickim węglem. To tytułem wstępu. Problem ostatnio który się pojawił jest trochę innej maści, raczej nie związany bezpośrednio z opałem. Mianowicie podczas pracy kotła, a ściślej podczas podawania paliwa i obracania się ślimaka coś mi skrzypi. Ostatnio dżwięki te nasiliły się, sa głosniejsze i mówiąc dosadnie wqrwiają ucho :)

Ktos może podpowie co z tym fantem zrobić?? Wyciągać ślimak, co mi się nie usmiecha, czy może jeszcze coś innego?? Próbowałem jakoś przesmarować od strony zawleczki. Nic nie dało.

Witam A to skrzypienie to w jakim jest tempie? Zgodnie z prędkością obrotów ślimaka czy raczej silnika? Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...