Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

palę Ledvickim węglem. To tytułem wstępu. Problem ostatnio który się pojawił jest trochę innej maści, raczej nie związany bezpośrednio z opałem. Mianowicie podczas pracy kotła, a ściślej podczas podawania paliwa i obracania się ślimaka coś mi skrzypi. Ostatnio dżwięki te nasiliły się, sa głosniejsze i mówiąc dosadnie wqrwiają ucho :)

Ktos może podpowie co z tym fantem zrobić?? Wyciągać ślimak, co mi się nie usmiecha, czy może jeszcze coś innego?? Próbowałem jakoś przesmarować od strony zawleczki. Nic nie dało.

 

Wyjmij zawleczkę i wymontuj bez wyciągania ślimaka i puść w ruch sam silnik i motoreduktor z przekładnią i zobacz czy nie skrzypi .

 

Jacku, ewidentnie zgodnie z obrotem ślimaka :)

 

Może przypaliłeś końcówkę ślimaka i trze teraz w kolanie .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jacku, ewidentnie zgodnie z obrotem ślimaka :)

 

No to trzeba go będzie wyjąć i oblukać.No chyba że Ci się stopka obluzowała albo np. mrozy odrobinę podniosły posadzkę w kotłowni i stopka się podniosła, to się czasem zdarza. Jak rura jest dobrze podparta i pozioma to wypal sobie kosz do zera i naprzód, to nie jest specjalnie trudna operacja a może Ci pozwolić uniknąć np. zerwania zawleczki i wygaszenia się kotła o w Boże Narodzenie o północy przy -20 stC. Albo osadziło się dużo pyłu ( węgiel brunatny jest miękki i część podawanego ślimak mieli na proch) i ślimak się wantuje, albo coś się dostało do rury i ślimak ociera, albo w kolanie retorty zebrało się sporo szlaki i utrudnia pracę ślimaka. No chyba że łożyskowanie tulei motoreduktora, ale to sobie sprawdzisz - po wyjęciu ślimaka odpal silnik z zamontowanym reduktorem i posłuchaj. Czasem też potrafi hałasować, jak zawleczka/śruba ma już duży luz w otworze. W każdym razie trzeba zrobić zanim stanie. Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niestety w przyszłym tygodniu trza będzie rozebrać. No cóż. Pochwalę się jak zrobię. Dziękuję koledzy za rady, postaram się do nich dostosować.

Pozdrawiam

 

Po dokładnym wsłuchaniu sie, najbardziej piski słychać tak jakby w części rury pod koszem. No i nie każde załączenie pracy ślimaka powoduje pisk. Może rzeczysiście coś "siedzi" w rurze. No zobaczymy.

Jeszcze raz dzięki.

Edytowane przez pionan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niestety w przyszłym tygodniu trza będzie rozebrać. No cóż. Pochwalę się jak zrobię. Dziękuję koledzy za rady, postaram się do nich dostosować.

Pozdrawiam

 

Jeżeli to w podajniku z węglem to miejsce ocierania będzie się dobrze "świeciło" więc powinieneś je łatwo zlokalizować .

 

Pomysł na przejrzenie wyczyszczenie i wyregulowanie podajnika i kotła przed Wigilią to bardzo dobra propozycja dla wszystkich użytkowników kotłów .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niestety w przyszłym tygodniu trza będzie rozebrać. No cóż. Pochwalę się jak zrobię. Dziękuję koledzy za rady, postaram się do nich dostosować.

Pozdrawiam

 

Po dokładnym wsłuchaniu sie, najbardziej piski słychać tak jakby w części rury pod koszem. No i nie każde załączenie pracy ślimaka powoduje pisk. Może rzeczysiście coś "siedzi" w rurze. No zobaczymy.

Jeszcze raz dzięki.

Witam. Taka lokalizacja może być złudna, bo kosz trochę za wzmacniacz/ tubę robi. Ale jak rzeczywiście tam skrzypi, to może wystarczy Ci popatrzeć przez rewizje. Jak masz dwie to obie zdejmij przy pustym koszu i odpal silnik, weź latarkę i może wypatrzysz wroga bez konieczności zdejmowania ślimaka. Pozdrawiam i powodzenia - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kup Ledvicki to zużycie będzie podobne a spieków zero, no i cena prawie o połowę niższa.

Do tego naprawdę trzeba się postarać spieprzyć ustawienia, żeby mieć z nim kłopoty.

 

 

Kupiłem już na próbę 1tonę tego rosyjskiego z tej firmy a mają też w ofercie Ledvicki, czy możę zamówić u nich za jednym transportem rówież tego Ledvice?? Cyz poczekać na wyniki spalania tego rosyjskiego http://ekogroszek-sklad.pl/ledvice.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście pomysł z rozbieraniem pieca przed wigilią jest przedni. Już słysze te wszystkie k%$#%a, p#%@&le i inne epitety, jak moja żonka będzie gruntownie sprzątać, a ja jej zafunduje taki rozgardiasz :D

 

Mam kociołek w piwnicy ,lepiej zamarkować jakąś pracę w kotłowni ,niż kręcić makowca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak palisz w retortowym orzechem??

A na stronie wygląda to w ten sposób: http://www.eko-groszek.org/index.php/zamowienie

 

Próbował ktoś tego ekogroszku czerwonego??

 

Kurcze ja jestem załamany obecnym stanem rzeczy w mojej kotłowni: palnik brucer 35kW zabiera mi do ogrzania domku 300m2 w tej chwili 50kg na dobę tego czegoś w czerwonym worku http://ekogroszekpakowany.pl/oferta-1m.html

a na dodatek spiek się jak cholera i popiołu mam z 125kg jakieś 25kg i to konkretnej szlaki.

Normalnie z torbami mnie puści ten piec, nie wyobrażam sobie starszych ludzi korzystających z tego typu urządzeń.

 

Ostatnie 750kg spaliłem w 14 dni może ktoś coś podpowiedzieć bo ja już nie mam siły??

 

ja palę w przerobionym górniaku

jak ktoś narzeka na kwk wesoła to ma źle nastawy na kotle albo to co posiada nie jest kwk wesoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...