Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kupiłem już na próbę 1tonę tego rosyjskiego z tej firmy a mają też w ofercie Ledvicki, czy możę zamówić u nich za jednym transportem rówież tego Ledvice?? Cyz poczekać na wyniki spalania tego rosyjskiego http://ekogroszek-sklad.pl/ledvice.html

 

Niech Ci podmienią 5 worków rosyjskiego na Ledvice to przetestujesz oba i wybierzesz ten, który bardziej będzie Ci pasował.

 

Nie ograniczaj się ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szału z "powerem" nie odnotowałem dlatego czekam na wyniki Suspensera.

 

Wg mnie

Zalety:

- węgiel jest suchy jak na tę porę roku

- spala się praktycznie w 100% --> Zero spieków i grudek

- mniej popiołu niż węgiel który mam teraz

- zdecydowanie mniej osadów

 

Wady:

- obawa, że próbki specjalnie są szykowane w lepszej jakości

- duże grudki --> słychać mocniejsze "chrupanie"

- tak jak pisałem wyżej nie odnotowałem jakiejś wyjątkowej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś tą Iskre żółtą na ich stronie poniżej 790zł? Bo w tej chwili znowu podnieśli na 820. Może by skorzystać z tej promocji? Supesner dawaj te wyniki

Jak mają dużo na składach to trzeba wypychać .

i tak się bawią a kupić można tylko przez - złożyć zamówienie to cenę i tak dadzą jaką chcą + 90 zł za każdą tonę transport ;)

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser dawja flot te wyniki. Czekamy na opinię i rekomendację. A gdzie jest ten twój post z zebranymi wynikami? Mógłbyś podlinkowac

 

Podlinkowałem w stopce - przyjrzyj się :yes:

 

Wynik: SVER = 17,28 MJ/kg [pierwszy worek testowy żółtej iskry].

 

Po podliczeniu kosztów jest to nowy lider, ale trzeba by jeszcze potwierdzić, że normalnym klientom jest sprzedawane to samo.

Węgiel super - nie spieka się, więc w automacie działa jak trzeba, ma spory "power" - pięknie się spala długim płomieniem.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlinkowałem w stopce - przyjrzyj się :yes:

 

Wynik: SVER = 17,28 MJ/kg [pierwszy worek testowy żółtej iskry].

 

Po podliczeniu kosztów jest to nowy lider, ale trzeba by jeszcze potwierdzić, że normalnym klientom jest sprzedawane to samo.

Węgiel super - nie spieka się, więc w automacie działa jak trzeba, ma spory "power" - pięknie się spala długim płomieniem.

 

Myślę że nie powinieneś wciągać tego testu do rankingum ,tylko takie worki które z przypadku złapiesz gdzieś na składzie ,w supermarkecie itd. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś tu jest z kotliny kłodzkiej?? a może ktoś wie gdzie w tej okolicy można kupic ekogroszek z Ledvic ???

W tej chwili pale groszkiem z Komorzan, a chciałbym zobaczyc różnice.

A tu pytałeś? Może mają też czeski?

http://klodzko.olx.pl/wegiel-ekogroszek-cena-z-transpotem-495zl-iid-243346220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie), a czy może któreś z Was ma pomysł jak rozwiązać problem z słabym podmuchem dmuchawy. Nadmienię, że wyczyściłem wentylator, przy zwiększaniu mocy słyszę, że nabiera obrotów ale niestety płomień na retorcie się praktycznie nie zmienia. W związku z tym ciężko mi stwierdzić i przetestować ekogroszki pod względem wydajności. Proszę o radę i pomoc. Edytowane przez zagoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wynik: SVER = 17,28 MJ/kg [pierwszy worek testowy żółtej iskry].

 

Po podliczeniu kosztów jest to nowy lider, ale trzeba by jeszcze potwierdzić, że normalnym klientom jest sprzedawane to samo.

Węgiel super - nie spieka się, więc w automacie działa jak trzeba, ma spory "power" - pięknie się spala długim płomieniem.

 

Cena z dostawą poworkowanego węgla to 880zł/tona. Nieźle.

 

Suspenser, tak jak pisałem wcześniej też mam obawy, że to mogą być jakiś ekstra próbki. Tak przesiany węgiel chyba rzadko się zdarza, prawda? Miałeś okazję, przyjrzeć się jak to wygląda w przekroju całej próbki?

 

Jeśli wynik byłby prawdziwy dla większych zamówień (nie próbka) to dla mnie ze względu na popiół i mało zanieczyszczeń opcja jest bardzo interesująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena z dostawą poworkowanego węgla to 880zł/tona. Nieźle.

 

Suspenser, tak jak pisałem wcześniej też mam obawy, że to mogą być jakiś ekstra próbki. Tak przesiany węgiel chyba rzadko się zdarza, prawda? Miałeś okazję, przyjrzeć się jak to wygląda w przekroju całej próbki?

 

Jeśli wynik byłby prawdziwy dla większych zamówień (nie próbka) to dla mnie ze względu na popiół i mało zanieczyszczeń opcja jest bardzo interesująca.

 

niestety zawsze jest jakieś ale.

tego nam nikt nie zapewni ale całe życie nie mozna się bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...