Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ranking paliwa typu ekogroszek.


Mattin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

czy ktoś tu jest z kotliny kłodzkiej?? a może ktoś wie gdzie w tej okolicy można kupic ekogroszek z Ledvic ???

W tej chwili pale groszkiem z Komorzan, a chciałbym zobaczyc różnice.

 

daleko do czech nie masz. Karnij się choćby do Broumova, przy dworcu kolejowym masz skład opału, popytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już chciałem pochwalić się SVER ok. 18MJ/kg w górniaku miałowym na miale po 580 za tonę, ale po korektach względem ilości wody w nim zawartej wyszło 16,57 / kg ( waga suchego + podpałka ). Gdyby policzyć zawartą w nim wodę w czasie zakupu, bo za nią też płaciłem to byłoby tylko 15,4 MJ / kg, a więc koszt 1 kWh 0,13 - 0,14 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości. Po ile u Ciebie na składzie można kupić czeski?? Unas (okolice Świeradowa) na składzie tona, nie chcą powiedzieć jakiego, 480zł - workowany, mokry.

We Frydlancie 380zł/tona workowany, suchuteńki, skład trzyma cały opał pod zadaszeniem - węgiel Ledvice.

 

hej, u mnie na komorzany najtaniej po 460 zł a jeśli bierzesz min 5 ton to za 430 zł i to na prawde uczciwy sprzedawca, bo spotkałem się już z wieloma krętaczami. niestety nie workują.

ostatnio się pojawił ECOLATVEK workowany po 25 kg to ok 16 zł za worek.

 

Kurcze, jakbym tu koło siebie miał po 380zł i to chętnie bym kupił pare ton, oczywiście jeśli by się dobrze palił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie), a czy może któreś z Was ma pomysł jak rozwiązać problem z słabym podmuchem dmuchawy. Nadmienię, że wyczyściłem wentylator, przy zwiększaniu mocy słyszę, że nabiera obrotów ale niestety płomień na retorcie się praktycznie nie zmienia. W związku z tym ciężko mi stwierdzić i przetestować ekogroszki pod względem wydajności. Proszę o radę i pomoc.

 

Witam. Jeżeli słyszysz, że wiatrak przyspiesza, to albo masz zanadto zamkniętą przysłonę, albo klapka ( przepustnica) dmuchawy się zablokowała w jakimś położeniu, albo trzeba wyczyścić kanał powietrzny pod retortą i dysze. Poza tym jak palisz głęboko w retorcie( bez właściwego kopczyka) to też może być taki objaw - Ty dmuchawę w górę a palić się nie ma co. Może też być wina węgla, niektóre spiekają się przy dyszach i nie przepuszczają powietrza z dmuchawy. Wszystkie te rzeczy oblukaj na spokojnie i rozwiązanie się znajdzie. Pozdrawiam - Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeżeli słyszysz, że wiatrak przyspiesza, to albo masz zanadto zamkniętą przysłonę, albo klapka ( przepustnica) dmuchawy się zablokowała w jakimś położeniu, albo trzeba wyczyścić kanał powietrzny pod retortą i dysze. Poza tym jak palisz głęboko w retorcie( bez właściwego kopczyka) to też może być taki objaw - Ty dmuchawę w górę a palić się nie ma co. Może też być wina węgla, niektóre spiekają się przy dyszach i nie przepuszczają powietrza z dmuchawy. Wszystkie te rzeczy oblukaj na spokojnie i rozwiązanie się znajdzie. Pozdrawiam - Jacek

 

Dzięki za radę.

Kopczyk zawsze staram się utrzymywać na odpowiednim poziomie (tzn. około 3-4cm). Przepustnica też była w porządku, ale od 5 lat jak ktoś (czyli ja) nie czyści retorty to takie są tego skutki. Nawet nie wiedziałem że palenisko można odkręcić, ale od czego jest instrukcja... Kanały powietrzne były tak zapchane, że nie miało skąd dmuchać. I ciekawe w tym wszystkim jest to że problem dmuchawy wynikł po paleniu super węglem z Leroy-a „Czarnym Janem”. Na szczęście odkręciłem palenisko, przedmuchałem retortę i wyssałem popiołu i drobnych spieków z dna kanału powietrznego całe cztery odkurzaczowe worki. Teraz juz jest super i w końcu mogę się cieszyć moim super EKO-JET-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zamówiłem za 790zł 1 tonę.

To taka większa próba. Dam znać jak to wygląda przy całej palecie.

Też właśnie zakupilem tonę za to 790zł. Tylko mam pytanko czy po zamówieniu na ich stronie przychodzi jakieś potwierdzenie na maila? Bo ja nic nie dostałem i teraz nie wiem czy przyjęli zamówienie? A i jak u nich z płatnością? Bo żadnej instrukcji nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...