Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oli i Jacka droga do gniazdka


Recommended Posts

Cześć Lidka, nie mam nowych zdjęć od razu mówię, ale żeby nie było tak całkiem źle to pochwalę się nowymi wyborami: zamówiliśmy wkład kominkowy: http://img29.imageshack.us/img29/9785/felixz.jpg i oczyszczalnię ścieków: http://img21.imageshack.us/img21/3715/ryszopisem.jpg

W sumie oczyszczalnia jak każda inna, niezła wizualka:), szkoda że nie z naszego domku:), a odnośnie kominka to zamieniłam klamkę ze srebrnej na czarną, mam nadzieję, że trafnie:). Aha, widziałam pierwsze panele, które naprawdę nam się spodobały, to panele Eggera bourbon jasny. I spotkalismy się z opinią, że drewno na podłogi do nowego domu powinno się kłaść po ok. 2 latach od wybudowania ze względu na możiwą wilgoć (przede wszystkim chodzi o salon na parterze, ale górę też trzeba wziąć pod uwagę), więc nie wiem czy nie stanie na panelach, po kilkunastu latach:) zawsze można zmienić, i pewnie będzie trzeba.

Edytowane przez OlaiJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 355
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Prace w terenie http://img6.imageshack.us/img6/8391/zdjcie0356f.jpg przebiegały bardzo sprawnie, to już ostatnie większe wykopy w terenie, uff. Teraz prace porządkowe, łącznie z ponowną impregnacją domku, a później podłogi, trochę nam się termin wylewek przesuwa, ale jest tyle innych prac, że pośpiechu wielkiego nie ma, tym bardziej, że dół będzie mógł sobie schnąć i schnąć - najpierw skupiamy się na poddaszu, bo tam chcemy zamieszkać, a na spokojnie będziemy sie przymierzać do dołu, a kuchnię trzeba dopracować, żebym mogła w niej takie pyszności przyrządzać;) http://img339.imageshack.us/img339/7505/torcikk.jpg. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Aniu , wkład kominkowy felix 14 kw do płaszcza wodnego. Ja zajmowałam się wyglądem a mąż jakością - tym razem on miał tabuny do przejrzenia, więc odpowiem Ci dokładnie wieczorem na co zwracać uwagę, i zarówno wygląd, cena jak i jakoścć zasłużyły na kupno;), mam nadzieję że się nie zawiedziemy. Na stronie http://www.kratki.pl/ jest więcej modeli. Ten jest bardzo fajny, bo ma bardzo dużą szybę. Odpiszę wieczorem papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, ważne przy wyborze kominka:

1)gwarancja - minimum 5 lat

2)czy jest wbudowany szyber (reguluje ciąg komina)

3)grubość wkładu korpusu

4)wkład powinien być jednoczęściowy

5) ilość kw na powierzchnię domu

Skupiliśmy się na kominkach wyłącznie z płaszczem wodnym. Do zakupu zazwyczaj trzeba jeszcze dodać wężownicę i sterownik kominka. Powodzenia.papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kala, po udanym pewnie urlopie:), oj jak Wam fajnie:), czekamy na wyschnięcie betonu całkowite, będziemy za niedługo układać styropian i zamawiamy właściwe wylewki ale to za jakiś czas, wyskoczyło nam niespodziewane podniesienie poziomu podłogi, więc teraz trochę zastój poza pracami porządkowymi terenu - oczysczalnia nam dała popailić - zasyp podczas wielkiej ulewy:), ale zdążyliśmy całe szczęście:). Teraz impregnacja domku nas czeka od wewnątrz, bo na zewnątrz taka zmienna pogoda że strach. Może jeszcze lato będzie ładne:), więc ja nie mam co nowego pokazywać na zdjęciach. Anutka , witaj, tort niestety zjedzony:), ale jak znów coś przyrządzę apetycznego, to Cię zaproszę wirtualnie:). Trzymajcie się. Pozdrawiam papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć Ola! Gratuluję zakupu kominka - to tak jakby pierwszy mebel, hehe, mnie to szalenie ucieszyło (tzn. gdy my kupiliśmy). I drugie wielkie gratulacje za ogarnięcie terenu - teraz nic tylko sadzić, pielić i plony zbierać:) Torcik oczywiście fantastyczny, pewnie pyszny no i bardzo ładny.. pozdrawiam cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ewa, Jagna, dzięki za odwiedzinki któreś z kolei i pierwsze:). Ewa, jak postępy u Ciebie? Jagna, zajrzałam do Ciebie, dopiero zaczynacie?Drugi dom?Pozdrawiam.

U nas impregnacja wewnętrzna domku trwa. Ostatnio dość spokojnie wszystko się dzieje, ale niestety nie uda mi się pojechać nad morze;(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ewa, fajnie u Ciebie już się dzieje:), Aniu, nie mieszkamy jeszcze, ale robimy wszystko żeby jak najszybciej zamieszkać:), więc wracam z budowy zmęczona bardzo, styropian kładziemy na podłogach - trochę schodzi, podłogówka w poniedziałek i wylewki w czwartek:) wreszcie coś się dzieje!!! i znów tak wygląda mój urlop:), ale następny będzie już w domu:), i jak kasy nie będzie to sobie basen kupię na ogródek i będę tam siedzieć całymi dniami aż do znudzenia:). Fotki robię, ale pewnie wkleję dopiero jak wrócę do pracy, bo tam zostawiłam kabelek;(, a przecież na urlopie tam nie pójdę o nie! co to to nie!:). Pozdrawiam Wszystkich!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no...my właśnie dlatego już się jedną nogą przeprowadziliśmy bo i tak spędzaliśmy tu większość czasu więc tyle się zmieniło, że poza drugim etatem na budowie to jeszcze tu śpimy:)wam też tego życzę jak najwcześniej:)a i też planuję rozłożyć basen jak kasy nie starczy na wyjazd...mam nadzieję że jednak wyjedziemy ale jak coś to alternatywa jest:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...