Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oli i Jacka droga do gniazdka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 355
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

lady in red, okna jeszcze niewybrane ale już w wileu miejscach powyceniane, na drewniane jest taka promocja teraz - ile stopni na mrozie tyle procent zniżki, więc jeszcze byśmy spróbowali tam wycenić. Kala, u nas też w zasadzie przerwa, chociaż troszkę się dzieje. Konstrukcja ścianek dzialowych poddasza, ocieplenie poddasza, i za chwilę wszystkie instalacje wewnętrzne. Ogólnie plan jest taki, żeby wykończyć poddasze i tam zamieszkać, czekając aż dom trochę osiądzie i zająć się dołem. Nie wiem, co Ty o tym myślisz?Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kala, łazienka jest, co do kuchni trochę gorzej, ale jestem szczęśliwą posiadaczką urządzenia na prąd do gotowania, więc przez pierwsze miesiące powinno starczyć:), ale w praktyce może okazać się ciut kłopotliwe, no nic, zobaczymy. Takie jest zamierzenie, a co z tego wyjdzie, to się okaże. Co do naszego poddasza, to wklejam com dziś napstrykała:) http://img819.imageshack.us/img819/2254/zdjcie0229z.jpg

 

http://img19.imageshack.us/img19/3117/zdjcie0230wm.jpg

 

Wiele to na tych zdjęciach nie widać, ale zawsze jest, że coś się robi:).Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola....to jeszcze sporo przed Wami.......ocieplenie poddasza, ścianki działowe, podłogi.........przerabiałam to u siebie i wiem ile to pracy:(

U mnie to wszystko robił sam mężuś........więc było czasochłonne i troche to trwało. Ale za to kupe kasy zostało w kieszeni:)

U Ciebie z tego co wiem, też we własnym zakresie wykańczacie???

co będziesz kładła na ścianach na poodaszu???

drewno czy tynki??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, dzięki, u Ciebie pewnie się sporo dzieje?, a przede wszystkim efekty widać, bo u nas się tereaz będzie trochę wlokło:), Bożena, będę uważać:), Kala, na poddaszu będą płyty g-k, nie drewno. A i my większość sami, w sensie: mąż jak może, znajomy teścia i teść. Taka domowa ekipa, a fakt sporo przed nami i efektów na razie wiadomo nie widać, toteż nie wstawiałam nowych fot bo nie było co:). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek piękny, naprawdę miło się patrzy na postępy na budowie. Co do okien, to ja po dużym dylematach wybrałem plastikowe, przyszłość zweryfikuje czy to dobry wybór, ale wydaje mi się, że to raczej kwestia gustów i upodobań niż raczej kwestia typu lepsze-gorsze.

Budowę wystartowaliście w tym samym czasie co ja więc fajnie się przegląda Twój blog.

Pozdrawiam, tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Tomku, mam nadzieję, że wybór okien skończy się w tym tygodniu. Ostatnio trochę mamy zastój budowlany, więc i z deyzjami nam się nie spieszy:), a pamiętam że jak dom się stawiał, to decyzje zapadały błyskawicznie. Też zamierzam podglądać Twój dziennik. A kiedy planujecie przeprowadzkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, Po dłuższej przerwie zaczęło się znów dziać na budowie. I tak wybraliśmy w końcu okna. Na poddaszu tworzą się ścianki działowe, jest coraz cieplej:), elektryka od jutra rusza, więc dziś wytężam umysł gdzie ma co stać:). Trudne to będą decyzje. Chyba lepiej zrobić więcej gniazdek i się nie przejmować, że coś wyglądałoby lepiej w innym miejscu. co Wy na to? Poza tym zawsze można sobie sypialnię przemeblować. Z łazienką gorzej:). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację co do gniazdek ale w sytuacji, kiedy robi to fachowiec to policzy sobie za każdy punkt. Jeśli chodzi o kuchnię to możesz spokojnie poszaleć ;-) Ja nie miałam tego problemu bo mój mąż robił całą elektrykę i nie musiałam się przejmować kosztami robocizny jedynie kosztem kabla ;-) A co d okien to jakie wybrałaś?? Jestem ciekawaa co padł Twój wybór;-)

U mnie zaczęliśmy już kłaść płytę OSB na podłogę i zaczynamy w sobotę kłaść już płyty KG i powoli powoli domek zaczyna wyglądać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...