Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brak wentylacji w łazience


Recommended Posts

Witam serdecznie , mam problem w domu ( na razie stan surowy) nie mam wentylacji w dolnej łazience murarze zapomnieli wstawić pustaki wentylacyjne w ścianę . Jest tylko okno z nawiewnikiem . Proszę podpowiedzcie , co zrobić .

 

Czy jest szansa , żeby ta wilgoć z łazienki była usuwana na zew. przez wentylację w salonie ( łazienka wychodzi na otwartą kuchnię z salonem, jest tam kominek z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz , i jeden przewód wentylacyjny , w kuchni 2 przewody wentylacyjne w ścianach ( okap i kratka))

, gdyby np . podciąć drzwi ???

 

Czy może na suficie założyć kratkę , przebić strop i rurę PCV wyprowadzić przez poddasze użytkowe ( nad łazienką mam garderobę) na wentylowany strych lub ponad dach???

I jeszcze jedno . Jeżeli pralnia sąsiaduje z łazienką , można je podłączyć pod jeden przewód w kominie?? ( tak niestety mam)Pozdrawiam Dorota

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyrzut na zewnątrz- nawet z wentylatorem- licz się z przemrożeniami do wewnątrz pomieszczenia! Nie można podłączać dwóch pomieszczeń pod jeden kanał. Jeśli stan surowy to na spokojnie nie spiesząc się przemyśl dostawienie kanału lub instalację rekuperacji. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witajcie,

 

Jetsem na etapie układania rurek od podłogówki i "zorientowałem się" , że nie ma wentylacji w łazience.

 

Łazienka na parterze, komin z dwoma kanałami wentylacyjnymi oddalony kilka metrów obsługiwać ma według projektu mały kibelek i kotłownie. Jak to rozwiązać?

Nad łazienką jest użytkowe poddasze bez żadnych łazienek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
no właśnie,a ja w projekcie też mam tak wyprowadzoną wentylację i teraz mam problem jak to wykonać.Trzeba było wcześniej pomyśleć,wiem,zbyt póżno trafiłem na to forum.No nic,szukam dalej rozwiązania,a może coś jednak podpowiecie jak to rozwiązać z tymi kominkami i rurami spiro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zibik_eng
no właśnie,a ja w projekcie też mam tak wyprowadzoną wentylację i teraz mam problem jak to wykonać.Trzeba było wcześniej pomyśleć,wiem,zbyt póżno trafiłem na to forum.No nic,szukam dalej rozwiązania,a może coś jednak podpowiecie jak to rozwiązać z tymi kominkami i rurami spiro.

 

Zwrócić się do projektanta aby doprojektował POPRAWNIE wentylacje grawitacyjną tj KOMIN lub obciążyć kosztami wykonania takiego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...