Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

basen ogrodowy INTEX


Recommended Posts

Witam !!!

Mamy basen 5 na 5 od 8 lat na początku składalismy straszne dużo roboty i ledwo co z mężem do domu wciaglismy a było w kostkę poskładane potem u kogoś był na zimę nie poskładany pół wody bez przykrycia jacyś ludzie mieli.Od tamtej pory przez 9 lat nie składamy na piachu na folii wytrzymał do dzisiaj póki co i działa przetrzymać - 25 stopni kiedyś było i jest :)

Pozdrawiam Agnieszka z Śląska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 weeks później...

Witam serdecznie.

Co roku basen na wiosnę rozkładamy, podłączając kolektor słoneczny do ogrzewania, pompę i zestaw filtrów. Na jesień całość jest dokładnie myta (przydaje się odkurzacz mogący wciągać wodę), suszona. Następnie basen zasypujemy mąką ziemniaczaną, składamy do skrzyni i w takim stanie czeka na następny sezon. Czas rozkładania ok. 3h (trzeba wyczyścić mąkę i podłączyć wszystko na nowo), natomiast składania jakieś 2h. W tym momencie ma 9 lat - trochę wypłowiał i trzeba było słupki przemalować - pojawiła się rdza. Poza tym jest w stanie idealnym. Sąsiad ogólnie olewa pielęgnację, zostawia wodę na zimę, na wiosnę czyści z glonów. Wymienia całość mniej więcej co dwa lata. Trzeba tylko wybrać metodę.

 

Pozdrawiam i życzę wiele radości z korzystania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
ale babola walnęli z tymi basenami , boki fajne wzmacniane ale dno zwykły nylon bez wzmacniania i wytrzymały tyle co kondon , dzieciak chwilę się potaplał i 4 dziurki w dnie , pokleiłem zobaczymy na ile to pomogło ale 6,5 kubika wody poszło w trawę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale babola walnęli z tymi basenami , boki fajne wzmacniane ale dno zwykły nylon bez wzmacniania i wytrzymały tyle co kondon , dzieciak chwilę się potaplał i 4 dziurki w dnie , pokleiłem zobaczymy na ile to pomogło ale 6,5 kubika wody poszło w trawę

 

Radzej tego nie skleisz, ile razy probowalem to odlazi, ani matowienie papierem sciernym ani odtluszczanie nic nie pomoglo. Teraz kupilem latki do nylonu, zobacze czy zadziala ale czarno to widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
Radzej tego nie skleisz, ile razy probowalem to odlazi, ani matowienie papierem sciernym ani odtluszczanie nic nie pomoglo. Teraz kupilem latki do nylonu, zobacze czy zadziala ale czarno to widze

 

właśnie łatkami do nylonu to le[piłem , woda jeszcze trzyma , zobaczymy jak zaczniemy się taplać , firma intex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
Od sześciu lat użytkuję basen intexa i myślę, że posłuży jeszcze kilka.

 

ALE!!!

Kolega sprzedaje te baseny i mówi, że w pogoni za ceną zeszli z grubością ścianek! Trzeba zwracać na to uwagę.

 

 

jak to gadają , panie kiedyś to była jakość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
A na czym postawiłeś ten basen?

 

 

tu nie chodzi na czym postawiłem bo myślę że nawet jak bym postawił na duuużej szybie było by to samo , nie wiem jak w twoim ? basenie z dnem ale w tym moim dno jest z winylu bez jakiego kolwiek wzmocnienia , wzmocnienie jest tylko w bokach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Podepnę się pod temat, może ktoś poradzi. Mam od maja okrągły basen INTEX 488x122. rozłożenie go to była bajka, 30 minut w 2 osoby i był gotowy. Myślałem że złożenie to będzie pestka. Jednak za cholerę nie mogę rozmontować tego elementu na zdjęciu poniżej. montowałem go, wiem że są te elementy na "klik". Jest dziurka w która wchodzi bolec i się zatrzaskuje. rozebrać tego jednak za nic nie mogę, trochę siły mam, zresztą we 2 osoby demontowaliśmy i nie daje rady, nie to że cos się zastygło, po prostu okręgu nie da się rozszczelnić, miejsca brak na wyjęcie pierwszego elementu.

 

img_20181001_123812.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 3 weeks później...

Ale czas szybko leci.

10 lat temu kupiłem basen (niestety nie pamiętam czy Intex czy Bestway) i ma się dobrze.

Basen jest na stelażu metalowym,taka blacha falista dookoła.Jest wkopany na ok.40cm w ziemię,opalowany dookoła i jest zrobiona drewniana banda,na której można nawet usiąść.Drabinka jest zbędna.Na zimę wypompowuję wodę (obecnie jest ona przepompowywana do zbiornika wody do spłukiwania w WC). Przez deszcze i śnieg zawsze nagromadzi się woda która w zimie zamarza.Wiosną jest wypompowana (też do użytku w WC),basen jest myty i napełniany ok.czerwca.Tak funkcjonuje już 10 rok.2 lata temu wymieniłem folię w środku,koszt ok.150zł.Ewentualne dziurki zaklejam folią samoprzylepną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...