Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prośba o doradzenie wyboru źródła ogrzewania


ponds79

Recommended Posts

Nieprawdziwe jest natomiast Twoje twierdzenie, że trudno jest zbudować dom energooszczędny i że w tym domu będzie się miało drogą CWU

 

Przed pierwszą swoją budową trudno a po budowie łatwiej. Jednak zdecydowana większość buduje pierwszy i ostatni raz. A co do CWU to albo masz drogą bezobsługową na prąd czy gaz albo palisz w piecu co też nie jest tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mylisz się.

Mam PC, powietrzną. A że wkurza mnie brak możliwości podania dokładnie ilości pobieranego przez nią prądu, wykorzystam licznik jaki miałem do rozliczeń z sąsiadem i poproszę elektryka o jego podłączenie. Wiem jedno: są to tak małe koszty, że pomimo 300 l. zasobnika, który z powodzeniem mógłby być ładowany tylko w taniej taryfie (mam ją też w weekendy), nie chce mi się zakładać programatora.

 

 

A to zmienia postać rzeczy.

 

 

Powietrzna PC, system ogrzewania (prąd) plus extrasy związane z energooszczędnością (w tym wentylacja z odzyskiem ciepła) nie przekroczyły kosztów Twojej PC. Bo gdzieś napisałeś, że dałeś 30 kPLN ? Rozumiem, że bez ogrzewania podłogowego liczonego po 100 zł/m.kw. ?

 

26 czy 28 za całość, dokładnie nie pamiętam i oczywiście bez podłogówki (nie przesadzaj z tym 100zł za metr). Nie potrzebnie robiłem odwierty bo dodatkowo 4-5tyś. zostałoby w kieszeni.

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d

o momentu aż twoja PCi odmówi współpracy i będziesz zmuszony zamówić kolejną i zaciągnąć na nią kolejny kredyt

Czy czasem nie lepiej będzie wymienić jakąś część?

Czy kocioł na paliwo stałe którymi tak się podniecasz jest wieczny?

 

"dom energo-oszczędny to tylko bardziej przemyślana konstrukcja która w końcowym efekcie okaże się tańsza od fikuśnych bardzo wyszukanych form architektonicznych w zwykłych 7-litrowcach"

 

Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Nie każdy projekt nadaje się na energooszczędny i to nie znaczy że wszyscy mają budować tylko te z taką możliwością.

 

"ja zbudowałem już jeden zwykły i jeden energo-oszczedny"

 

A dlaczego pierwszy nie był energooszczędny?

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS ten kocioł co planuje u siebie to z cała pewnością przeżyje twoją PCI, i nie będzie potrzebował wymian glikolu, serwisowania, prądu do sprężarki

 

Dobre bajki opowiadasz i tyle. Czytając twoje posty widzę, że znasz się na pompach jak cholera.

 

poprzestawiać trochę okna

 

Nie miałem takiego zamiaru. Czy to oznacza, że źle zrobiłem?

 

bo w tamtych czasach węgiel kupowało się po 200zł/tona, miał po 100zł/tona OO po 0,7zł/litr a styropian po 300zł/m3

 

No widzisz czasy się zmieniają i może za trzydzieści lat będzie się budowało tylko pasywniaki, ja jednak nie wiem czy tego dożyję a ty chyba tym bardziej skoro tak dawno go budowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że wydałeś więcej niż inni żeby płacić wyższą ratę kredytową to już wyłącznie twoje zmartwienie, tak samo jak serwisowanie twojej PCi będzie też tylko twoim zmartwieniem

 

owce są po to żeby je strzyc

 

Jak ze mnie jest owca to z ciebie kompletny baran. Napisałem już ci kiedyś, że nie ma żadnego serwisowania PCi i nie zamierzam tego robić. A wydałem tyle ile powinno się wydać na taki system. Dlaczego nie czepiasz się jak rzep psiego ogona tych co kupują pompy za 30tyś? Boisz się, że twój archaiczny, upierdliwy i smrodzący sąsiadom kocioł przestanie się sprzedawać?

A teraz policzmy. Ja wydałem 28tyś a ty ile wydasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nie wiem o co ci chłopie chodzi z tym kredytem.

Policzmy to tak.

Gaz-200 metrów do doprowadzenia+ przyłącze+kocioł+opłaty stałe(u mnie 60zł miesięcznie)-odpuściłem bo cenowo wyszło by podobnie a haraczu nie zamierzam płacić.

Prąd-nie budowałem domu energooszczędnego bo wolałem nie zmieniać projektu więc rachunki były by dość duże

Kocioł na jakieś paliwo stałe-5tyś za kocioł+5 za komin + dodatkowe metry na opał (dlaczego nikt tego nie liczy a liczy metry np. przedpokoju?) Wiata? A w dupie mam łażenie zimą po opał. Ale dajmy że nie będę tego liczył i wyjdzie 10 tyś.

Za pompę dałem 10tyś i za odwierty 10. Resztę kotłowni trzeba mieć podobnie. Więc różnica wyjdzie 10tyś.

10tyś kredytu na trzydzieści lat to odsetki raptem 20zł miesięcznie! Warto zapłacić za bezobsługowość?

I to by wyszły tylko w tym jednym konkretnym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz mpoplaw, można? można.

Piczman, liczyłeś w tym komin i chociaż głupie dwa metry na opał?

Ale przyjmując, że tak to ja wydałem tylko 10tyś. więcej i od tej kwoty odsetki kredytu na 30lat to 20zł miesięcznie i to próbuję mu wytłumaczyć. Nie mam nic do ludzi co wybrali kotły. Ja po prostu chciałem mieć system bezobsługowy. Wybrałem pompę i na 1000% zrobił bym to drugi raz. Wiesz, teraz to nie ja bym chciał przejść na piec a raczej moi koledzy z pieca na pompę. Podejrzewam, że czasami wiesz o czym mówię.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Twój pomysł jest tu najlepszy.

Można mieć pompę ciepła w rozsądnych kosztach załatwiając CO i CWU jednym urządzeniem zajmującym niewiele miejsca.

 

Ale można tez taniej czyli ,,,Ekogroch !

 

Jest tak bezobsługowy i czysty że aż się nim nie chce palić w lecie ,,,

 

No to sruu solarek za 10 kafli i mamy już nie tak tanio !

 

Pelletu nie opisuję bo to prawie to samo.

 

Śmieciuch ?

To już całkiem odpada bo etat palacza i syf wieczny w domu.

Prąd?

No da się to tanio zainstalować ale potem "podobno" najdrożej.

 

I można by tak bez końca :)

 

a o gazie cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz mpoplaw, można? można.

Piczman, liczyłeś w tym komin i chociaż głupie dwa metry na opał?

Ale przyjmując, że tak to ja wydałem tylko 10tyś. więcej i od tej kwoty odsetki kredytu na 30lat to 20zł miesięcznie i to próbuję mu wytłumaczyć.

 

Nad pompą się długo zastanawiałem, teraz dalej myślę nad zmianą ale jak już to wepnę kocioł elektryczny przepływowy .

Mam tak małe potrzeby że różnica wyjdzie kilka set zł rocznie.

Bezobsługowość to w dzisiejszych czasach podstawa niestety ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby mieć PCi trzeba poświęcić kawałek ogrodu, a to są bardzo konkretne koszty, dla przykładu u mnie w okolicy działki sprzedają po 200zł/m2, za byle jakie DZ wychodzą kwoty 50-100 tyś, tego nasz akwizytor nie widzi ale za to widzi że trzeba poświęcić kawałek piwnicy dla kotłowni i nie wiadomo czemu szacuje ten koszt na ekstra 10 tyś

 

Widzę że skleroza bo już raz na ten temat pisaliśmy, ale co tam.

Nikt nie kupuje działki tylko po to by rozłożyć na niej kolektor. Jest duża to fajnie bo zapłaciłem więcej za działkę ale taniej wyjdzie mnie kolektor. Nie ma dużej, żaden problem zrobię odwierty albo pompę powietrze-woda. Jest gaz i małe przesyłowe tys fajnie. Nie ma gazu a nie zależy mi specjalnie na jakimś konkretnym projekcie buduję dom energooszczędny i grzeję prądem. Ale jest jedna niepodważalna cecha tych wszystkich rozwiązań-BEZOBSŁUGOWOŚĆ!!!

Tego żaden kocioł na paliwa stałe ci nie zapewni!

I jeszcze jedno. Czy uważasz, że ludzie zakładający piece kupują mniejsze działki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c

o do bez-obłsługowości, mój pierwszy domek zasila dalkia łodź, poprzez zwykły kociołek węglowy kilka ciepłociągów i wymienników ciepła, robi to już 15lat całkowicie bezawaryjnie i bez-obsługowo, koszt takiego rozwiązania na dzień dzisiejszy to 46zł/GJ, a na tym forum są userzy podłączeni do lokalnych kotłowni za jeszcze niższe stawki, i też nie noszą opału, nie potrzebują komina, nie muszą amortyzować kociołka

 

Stary o czym ty piszesz? 99,9% ludzi nie ma takiej możliwości! Często budują domu na nieuzbrojonych działkach! Dyskusja z tobą nie ma żadnego sensu.

Piczman zrozumiał że lepiej jest czasem więcej zapłacić za bezobsługowość i chce grzać prądem a nie odwrotnie!

Koniec dyskusji bo to do niczego nie doprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...