Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Dla potomnych.

Miałem dwa liczniki w Tauronie Apator Norax 3 w obydwu licznikach ustawione sumowanie arytmetyczne. W Tauronie bilansowanie międzyfazowe to fikcja. Jak do tego dołożyć rozliczenie wg proporcji w taryfach to Tauron uchodzi za najbardziej złodziejski ZE w Polsce w zakresie mikroinstalcji.

 

od 3 lat już o tym trąbimy https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3312676&highlight= , ale warto przypominać, bo sporo nowych prosumentów nie jest w temacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zainstaluj sobie "per" nie wiem co to jest ale brzmi zajebiście.

Nie wiem co mnie czeka po DOMOWNIK-u FORUM (ale przybliżę się do tego), zainspirowałeś mnie do napisania dla samego pisania, ale ja z sensem dla odmiany. Dzięki za inspiracje OLIMP-e.

Edytowane przez giman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma szablonu pod każdy dom.

Dobór części składowych odbywa się pod konkretna inwestycję, co nie zmienia faktu, że jest wielu fanów wśród instalatorów na SE, bo droższa instalacja = większy zysk, a często to przerost formy nad treścią.

Jeśli już to jeden na 2/4 panele.

 

Dzięki. Jak przyjdzie czas instalacji (za ok 1-1,5 roku) to wtedy będę musiał znaleźć dobrego instalatora i się zdać na niego :)

Teraz robi sąsiad i tak rzuciłem to pytanie dla orientacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mnie czeka po DOMOWNIK-u FORUM (ale przybliżę się do tego), zainspirowałeś mnie do napisania dla samego pisania, ale ja z sensem dla odmiany. Dzięki za inspiracje OLIMP-e.

on już tak ma :rolleyes:.

ELITA FORUM od bodaj 1000 do 2800 postów, to są stare opisy i są raczej oderwane od rzeczywistości, teraz zielone kratki... zbierane za pomoc, klikane gwiazdkami pod postem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Szybkie i konkretne pytanie. Czy może mi ktoś wskazać moduły zgodne z moimi na dachu (Longi LR6-60PE 310M)?

longi LR6-60PE 310M.jpg

 

Mam 8 sztuk i chciałbym dokupić 3-4 aby podnieść moc instalacji. Obecnie jest 2,48kWp mam falownik Fronius 3kW. Chciałbym gdzieś w okolicach 3,5-4 kWp mieć w panelach. Będę super wdzięczny za wskazanie konkretnego modelu. Na oferty też jestem otwarty ;)

 

Nie jestem specjalistom więc po polsku proszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Szybkie i konkretne pytanie. Czy może mi ktoś wskazać moduły zgodne z moimi na dachu (Longi LR6-60PE 310M)?

[ATTACH=CONFIG]442099[/ATTACH]

 

Mam 8 sztuk i chciałbym dokupić 3-4 aby podnieść moc instalacji. Obecnie jest 2,48kWp mam falownik Fronius 3kW. Chciałbym gdzieś w okolicach 3,5-4 kWp mieć w panelach. Będę super wdzięczny za wskazanie konkretnego modelu. Na oferty też jestem otwarty ;)

 

Nie jestem specjalistom więc po polsku proszę ;)

 

A pytałeś w hurtowniach czy nie mają ich jeszcze? Np a Keno?

http://keno-energy.com/index.php?go=produkt&Indeks=LR6-60PE%20310M

Albo wrzuć zapytanie na grupę Fotowoltaika. Często się odzywają ludzie, którzy mają na magazynie parę - paręnaście sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Szybkie i konkretne pytanie. Czy może mi ktoś wskazać moduły zgodne z moimi na dachu (Longi LR6-60PE 310M)?

[ATTACH=CONFIG]442099[/ATTACH]

 

Mam 8 sztuk i chciałbym dokupić 3-4 aby podnieść moc instalacji. Obecnie jest 2,48kWp mam falownik Fronius 3kW. Chciałbym gdzieś w okolicach 3,5-4 kWp mieć w panelach. Będę super wdzięczny za wskazanie konkretnego modelu. Na oferty też jestem otwarty ;)

 

Nie jestem specjalistom więc po polsku proszę ;)

 

całkiem porównywalne przede wszystkim prądowo są longi 315 Imp to 9,36 i w Krk dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera znowu ten fejsbuku. Jak jak nie lubię tego ...

 

Dobra doedukowałem się trochę poprzez:

http://www.instsani.pl/514/niedopasowanie-pradowe-paneli-pv

 

I zrozumiałem, że V się sumuje a A bierze najniższe z ca łego stringa.

 

Idąc tą droga wydedukowałem, że coś takiego faktycznie będzie dobre (Longi LR6-60HPB-315M:

 

https://mayster.pl/wp-content/uploads/LR6-60HPB-315M-FB-KARTA-KATALOGOWA-PL.pdf?v=e21f3cf070f0

 

 

 

Jedyne co budzi moją wątpliwość to prąd obwodu zamkniętego . W moich jest 10.02 a tutaj 9.94 (STC) i odpowiednio 8.08 vs 8.01 w NOCT.

 

Na co ta różnica może wpływać?

Edytowane przez songoku_xxx
dopiski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, od jakiegos czasu sie zastanawiam nad fotowoltaika a teraz jak roboty nie ma to nudy i pomyslalem ze sam bym sobie zamontował to na dachu. Jakie podstawowe informacje potrzebne zeby zainstalowac samemu fotowoltaike?

Przeczytaj ten wątek od początku to znajdziesz wszystkie potrzebne informacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życia mu nie braknie na to?

 

bez przesady...przeczyta część, jak zrozumie, to już nie będzie zadawać pewnych pytań, tych których najbardziej irytują bardziej doświadczonych w temacie.....

wiesz, po iluś tam latach na forum, nie chce się po raz n-ty odpowiadać na podstawy...i dotyczy to każdej tematyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...