Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich.

Jaki jest okres oczekiwania na wypłatę dotacji?. U mnie minęło 3 1/2 miesiąca od złożenia wniosku i cały czas weryfikacja.

 

Ja czekałem ok.10 tygodni.[złożone w kwietniu] Tutaj masz zatwierdzone wnioski przez ministra klimatu.https://www.gov.pl/web/klimat/lista-zaakceptowanych-projektow-w-ramach-programu-moj-prad-w-ramach-ii-naboru

 

Jak się tu znajdziesz,to chwila i na koncie pieniążki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem ok.10 tygodni.[złożone w kwietniu] Tutaj masz zatwierdzone wnioski przez ministra klimatu.https://www.gov.pl/web/klimat/lista-zaakceptowanych-projektow-w-ramach-programu-moj-prad-w-ramach-ii-naboru

 

Jak się tu znajdziesz,to chwila i na koncie pieniążki.

 

To by się zgadzało moja lista z 14.05.2020, e-mail 17.05.2020, kasa na koncie 18.05.2020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie był przedstawiciel i podpisałem umowę na montaż paneli domek jednorodzinny SA4kw 12 paneli instalacja na gruncie wycenili 22 500zł potem mam dostać zwrot 5000 z uni i przy rozliczeniu z fiskusem 17% w efekcie po zwrotach to mnie będzie kosztować 15000 czy to dużo ?

 

bardzo drogo

u mnie to wyszło 17900 po odliczenaich 10200 do 25 000 to jeszcze daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie był przedstawiciel i podpisałem umowę na montaż paneli domek jednorodzinny SA4kw 12 paneli instalacja na gruncie wycenili 22 500zł potem mam dostać zwrot 5000 z uni i przy rozliczeniu z fiskusem 17% w efekcie po zwrotach to mnie będzie kosztować 15000 czy to dużo ?

 

Chyba dałeś się wkręcić przez marketingowca. Cena za 1kW wysoka, nawet jak na grunt.

Te 5000 zł zwrotu to on Ci wkręcił, że z Unia zwróci? Nawet nie wyjaśnił dokładniej co i jak program Mój Prąd? Kto załatwi formalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie był przedstawiciel i podpisałem umowę na montaż paneli domek jednorodzinny SA4kw 12 paneli instalacja na gruncie wycenili 22 500zł potem mam dostać zwrot 5000 z uni i przy rozliczeniu z fiskusem 17% w efekcie po zwrotach to mnie będzie kosztować 15000 czy to dużo ?

Średnia cena w Warszawie z tego co słyszę od znajomych za full usługę instalacji to koszt ok 5000 zł za kwp czy to drogo czy tanio pojecie względne.

Jeśli umowa podpisana była poza biurem firmy masz możliwość rezygnacji z umowy w ciągu 14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia cena w Warszawie z tego co słyszę od znajomych za full usługę instalacji to koszt ok 5000 zł za kwp czy to drogo czy tanio pojecie względne.

Jeśli umowa podpisana była poza biurem firmy masz możliwość rezygnacji z umowy w ciągu 14 dni.

 

tak dla łosi może i 5 tys, dla normalnych od 3600 do 4400 za 1 kwp w zależności od mocy całej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się tak licytujemy. :)

Dokładam 5.85kWp do mojej naziemnej instalacji i będzie mnie to kosztowało 9850 zł. Bez żadnych dotacji i z 23% VAT.

Nie wiem czy będę mógł to odliczyć z podatku więc tego w cenie nie uwzględniam.

 

A dlaczego miałbyś nie odliczyć od podatku ?

Na razie niczego nie odwołano w tym zakresie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o faktyczny uzysk kWh. W systemie od mojego instalatora (Hoymiles) wskazuje, że w maju i czerwcu wyprodukowałem 689 kWh, natomiast w rachunku z Tauron 533 kWh. Czy w waszych podsumowaniach też są takie spore rozbieżności?

 

Oczywiście ,że są...Przecież zużywasz jeszcze prąd na bieżąco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...