Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli gdy nie ma zacienienia SOLAREDGE nie ma sensu??

A może ktoś słyszał o OTOVO? Ceny maja wyjatkowo konkurencyjne tj.

 

bardzo dziękuję za dzisiejszą rozmowę i przesyłam naszą ofertę dla instalacji na falowniku Fronius oraz Growatt. Obie oferty są poniżej pod dwoma linkami.

Moc: 9,88 kwp

Falownik: Fronius oraz Growatt

Panele: 26 x JA Solar 380W

Proszę kliknąć w poniższy link, aby zapoznać się ze szczegółami oferty:

 

OFERTA FRONIUS (34 641 zł brutto)

 

OFERTA GROWATT (32 015 zł brutto)

 

W przypadku SolarEdge cena brutto to 39 100zł.

 

W ofercie:

panele z listy Tier 1 Bloomberg - najbardziej renomowanego rankingu paneli na świecie,

wysokiej klasy falowniki: SMA, Fronius lub SolarEdge. Fronius jest austriacką firmą, SMA niemiecką, a SolarEdge izraelską. Powyższe firmy działają od wielu lat, mają szybki i profesjonalny serwis oraz obsługę gwarancyjną,

wszystkie wymagane zabezpieczenia AC/DC wraz z okablowaniem,

uziemienie,

potwierdzony projekt z rzeczoznawcą (od września 2020 r. instalacje powyżej 6,5 kWp muszą spełnić dodatkowe wymagania przeciwpożarowe),

gwarancje producenta na panele oraz falownik,

aż 5 lat gwarancji na montaż,

zgłoszenie do Zakładu Energetycznego,

darmowa aplikacja Otovo do monitorowania produkcji energii.

Dlaczego my?

Jesteśmy norweską firmą obecną na rynku od 2016 roku. Skupiamy się na dostarczaniu najwyższej jakości instalacji w najlepszych cenach.

Oferujemy wydłużoną gwarancję na montaż w wysokości 5 lat. Standardem na rynku są 2 lata rękojmi wynikające z przepisów kodeksu cywilnego.

Dodatkowo oferujemy 25 lat gwarancji na uzysk energii od producenta paneli.

Jesteśmy w stanie wykonać instalację w ciągu 4 tygodni od podpisania umowy i wpłacenia pierwszej zaliczki.

Przed każdą instalacją wykonujemy profesjonalny projekt techniczny, potwierdzamy ułożenie paneli i rekomendujemy najbardziej efektywne rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SE nie ma sensu, nawet jest niewskazany bo przy dobrym nasłonecznieniu nie osiągnie takiego wyniku jak klasyczny inwerter. Jako posiadacz fronius chyba poleciłbym growatta- skoro nie widać różnicy to po co przepłacać, u mnie różnica nie była aż tak istotna. Nie wiem jak griwatt ale fronek, szczególnie te o wyższej mocy noszą opinie hałaśliwych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdy nie ma zacienienia SOLAREDGE nie ma sensu??

A może ktoś słyszał o OTOVO? Ceny maja wyjatkowo konkurencyjne tj.

 

bardzo dziękuję za dzisiejszą rozmowę i przesyłam naszą ofertę dla instalacji na falowniku Fronius oraz Growatt. Obie oferty są poniżej pod dwoma linkami.

Moc: 9,88 kwp

Falownik: Fronius oraz Growatt

Panele: 26 x JA Solar 380W

Proszę kliknąć w poniższy link, aby zapoznać się ze szczegółami oferty:

 

OFERTA FRONIUS (34 641 zł brutto)

 

OFERTA GROWATT (32 015 zł brutto)

 

W przypadku SolarEdge cena brutto to 39 100zł.

 

Jutro wyślę zapytanie i zobaczymy :)

Ceny stanowczo za niskie w sensie mało realne jak na firmowy montaż.

Cena z sufitu a dokładnie to cena z satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny podzespołów są teraz tanie, szczególnie panele. Ja rok temu kupowałem po 550zl/szt, pół roku temu były już po 600 i więcej a dziś po 415zl/szt. No i sztuczne zawyżanie ceny ze względu na "mój prąd" nie jest już tak pospolite.

 

Dokładnie. Jak widzę te dzisiejsze kalkulacje, to juz wiadomo, że de facto dotacja z programu mój prąd trafiała pośrednio do wykonawcy, a nie do inwestora. Chyba że faktycznie ceny poleciały o te 10-20%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak widzę te dzisiejsze kalkulacje, to juz wiadomo, że de facto dotacja z programu mój prąd trafiała pośrednio do wykonawcy, a nie do inwestora. Chyba że faktycznie ceny poleciały o te 10-20%...

 

Słuszna uwaga, w sumie może korzystniej byłoby nie czekać i skorzystać ulgi termo innych dofinansowań tym bardziej że nowa odsłona ma nie byc gotówkowa tylko w formie pożyczki i to dopiero od czerwca, do czerwca wykonawcy raczej nie będą jak koń na ruskiej diecie nic nie jedli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z nimi (Otovo) i działaja trochę na zasadzie UBERA:) w fotowoltaice. Umowy z podwykonawcami, bez przedstawicieli, realizacja na podstawie zdjęc satelitarnych, chyba że jakiś skomplikowany dach to wtedy podobno ktoś podjeżdża. Wchodzą na rynek wiec ceny atrakcyjne, firma norweska która działa w różnych krajach (podobno notowani na norweskiej giełdzie).

Sam nie wiem co o tym myśleć... lokalny instalator na 36500 zł (panel Sunlink 365 wp full black i inwerter Sofar 11 ktl-a) oraz oferta takiego OTOVO (380 W, JA Solar, JAM60S20 380/MR i Growatt, MOD 11KTL3-X).

 

Jak będa robić w miarę i jakoś będzie ok to troche namieszają w tej branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z nimi (Otovo) i działaja trochę na zasadzie UBERA:) w fotowoltaice. Umowy z podwykonawcami, bez przedstawicieli, realizacja na podstawie zdjęc satelitarnych, chyba że jakiś skomplikowany dach to wtedy podobno ktoś podjeżdża. Wchodzą na rynek wiec ceny atrakcyjne, firma norweska która działa w różnych krajach (podobno notowani na norweskiej giełdzie).

[...]

Jak będa robić w miarę i jakoś będzie ok to troche namieszają w tej branży.

Żeby była jasność, spółka notowana od jednego dnia na giełdzie. Trochę mnie odstrasza porównanie do ubera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internetowa wycenia instalacji by OTOVO na podstawie zdjęć satelitarnych

Panele Premium - dach ok. 35 stopni, dachówka

12 x 380 Wp = 4560 Wp - 19.381 PLN czyli ok. 4.250 PLN / kWp

17 x 370 Wp = 6290 Wp - 25.475 PLN czyli ok. 4.050 PLN / kWp

26 x 375 Wp = 9750 Wp - 35.984 PLN czyli ok. 3.690 PLN / kWp

 

Na płaskim dachu z pokryciem papą:

12 x 380 Wp = 4560 Wp - 19.762 PLN czyli ok. 4.333 PLN / kWp

17 x 375 Wp = 6375 Wp - 25.838 PLN czyli ok. 4.053 PLN / kWp

18 x 375 Wp = 6750 Wp - 26.788 PLN czyli ok. 3.968 PLN / kWp

 

INFO ze strony OTOVO

Pracujemy głównie na panelach JA Solar, LONGi i Canadian Solar - markami, które znajdują się w czołówce zestawienia producentów modułów Tier 1 prowadzonego przez Bloomberg.

 

Są to firmy obecne od lat na rynku paneli słonecznych; oferują stabilną i długą gwarancję.

 

Falownik, upraszczając, zamienia prąd stały (DC) na prąd zmienny czyli AC.

 

Pracujemy tylko na najlepszych falownikach. Przy wyborze kierowaliśmy się ich wydajnością, gwarancjami, możliwościami serwisu oraz opiniami specjalistów. Stąd poniższa lista renomowanych modeli falowników:

 

Fronius - Eco i Symo

 

SMA Sunny Tripower i Core 1

 

SolarEdge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co drugi nowy niemiecki prosument instaluje magazyn energii

W ubiegłym roku w Niemczech zainstalowano rekordowy wolumen domowych magazynów energii. 2020 był również najlepszym rokiem w historii niemieckiego rynku fotowoltaicznego jeśli chodzi o inwestycje w najmniejszym, prosumenckim segmencie instalacji o mocy do 10 kW.

 

Niemieckie stowarzyszenie branży solarnej Bundesverband Solarwirtschaft eV (BSW) informuje, że w ubiegłym roku w Niemczech przybyło 88 tys. domowych magazynów energii. Niemal co drugi nowy niemiecki prosument montujący instalację fotowoltaiczną od razu zdecydował się na zakup domowej baterii.

 

W efekcie na koniec grudnia 2020 roku liczba magazynów energii za naszą zachodnią granicą wzrosła do 270 tysięcy, a według szacunków, na które powołuje się BSW, w kolejnych latach pojemność baterii zwiększy się z obecnego, skumulowanego poziomu 2,4 GWh do 18 GWh w roku 2030.

 

BSW podkreśla przy tym korzystne zmiany, które zostały wprowadzone w niemieckiej ustawie o OZE i które umożliwiły zwiększenie poziomu autokonsumpcji energii z fotowoltaiki niewymagającej płacenia tzw. opłaty EEG, z której finansowane są koszty dopłat dla producentów zielonej energii. Ten obejmujący prosumentów mechanizm jest nazywany w Niemczech „słonecznym podatkiem”.

 

Od początku 2021 r. można w Niemczech skonsumować, bez naliczania opłaty EEG, do 30 MWh energii elektrycznej z PV w skali roku w porównaniu do 10 MWh wcześniej.

 

BSW wskazuje przy tym na potrzebę zniesienia kolejnych barier, które stoją na przeszkodzie w rozwoju energetyki prosumenckiej w Niemczech. Wśród nich jest podwójne naliczanie opłat jeśli chodzi o energię pobieraną i oddawaną przez magazyny energii.

.....

 

https://www.gramwzielone.pl/magazynowanie-energii/104841/co-drugi-niemiecki-prosument-instaluje-magazyn-energii

 

Ciekawy artykuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie panele do 190cm polecacie ?

 

Pogooglowałem trochę i znalazłem:

 

JINKO JKM395M-6RL3

czy

JA SOLAR JAM60S20-385 MR BF

JA Solar słabsze, ale mają technologie PERC (faktycznie warte to coś? )

z drugiej strony JINKO mocniejsze i producent deklaruje sprawność na podobnym poziomie pomimo braku wspomnianego PERC'a.

 

Panele mają służyć do rozbudowany istniejącej instalacji, więc w grę wchodzi zakup samych paneli. Jaka obecnie cena jest dobrą ceną za panele 385 / 395 ?

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie panele do 190cm polecacie ?

 

Pogooglowałem trochę i znalazłem:

 

JINKO JKM395M-6RL3

czy

JA SOLAR JAM60S20-385 MR BF

JA Solar słabsze, ale mają technologie PERC (faktycznie warte to coś? )

z drugiej strony JINKO mocniejsze i producent deklaruje sprawność na podobnym poziomie pomimo braku wspomnianego PERC'a.

 

Panele mają służyć do rozbudowany istniejącej instalacji, więc w grę wchodzi zakup samych paneli. Jaka obecnie cena jest dobrą ceną za panele 385 / 395 ?

 

Dzięki za pomoc!

A masz takiej samej mocy już zamontowane? Że poszukujesz o tak dużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wyślę zapytanie i zobaczymy :)

Ceny stanowczo za niskie w sensie mało realne jak na firmowy montaż.

Cena z sufitu a dokładnie to cena z satelity.

 

 

Montaż na dachu kąt ok 30st, Inwerter Sofar Solar 11KTL-X i panele HALF CUT SunLink 345W 28szt cena z montażem 31tys. Montaż za tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie panele do 190cm polecacie ?

 

Pogooglowałem trochę i znalazłem:

 

JINKO JKM395M-6RL3

czy

JA SOLAR JAM60S20-385 MR BF

JA Solar słabsze, ale mają technologie PERC (faktycznie warte to coś? )

z drugiej strony JINKO mocniejsze i producent deklaruje sprawność na podobnym poziomie pomimo braku wspomnianego PERC'a.

 

Panele mają służyć do rozbudowany istniejącej instalacji, więc w grę wchodzi zakup samych paneli. Jaka obecnie cena jest dobrą ceną za panele 385 / 395 ?

 

Dzięki za pomoc!

 

Jeżeli mają pracować jako dołączone szeregowo do innych to ważny jest prąd Imp a tu akurat jasolar ma trochę lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...