Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Licznik wymienili Ci 10 grudnia więc dostaniesz najpierw FV do 10 grudnia (rozliczenie końcowe) i następną jak masz półroczne za okres od 10 do 31 grudnia już dwukierunkową. Tą pierwszą powinieneś dostać na dniach a następną na początku lutego. W PGE mają wolne drukarki i dlatego to trwa z reguły dobry miesiąc;)

 

P.S. Psioczyłem na czas wystawiania FV a tu bum. O 19,30 mail z fakturą.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze "wiaty" pv jakoś "uszczelniacie"?

Czy tylko moduł do modułu, a między leje się woda?

Jutro zaczynam przykręcać moduły pv do już gotowego stelaża na gruncie.

Stąd pytanie.

Trwa to u mnie. Trochę innej roboty, a termin przedłużono o 3 miesiące, więc olałem sprawę z czasem gotowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na termin montażu przeglądam youtube

i trafiłem na informacje, że aby falownik był w stanie wysyłać energię poza licznik to musi od podbić napięcie o +5V względem obecnego w sieci. Na teraz obserwuję wskazania napięcia na 3 fazach mojego licznika APATOR3 i wygląda to następująco: max napięcie na 3 fazie w piękny chłodny i mega słoneczny dzień tak jak dziś dochodzi do 246,5V- na pozostałych fazach do max 243V. Czy wedle Was w takich warunkach instalacja fotowoltaiczna 3 fazowa będzie produkowac i wysyłać nadmiar w sieć?

 

Niestety mam po sąsiedzku kilka instalacji i z tego też powodu obserwuję napięcie na sieci.

 

Oczywiście jesli pojawiać się będa napięcia w sieci powyżej 253V polecane jest wzywanie pogotowia energetycznego, aż do chwili gdy obniżą napięcie.

Edytowane przez Dariusz1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej u mnie plany bez szaleństw: panele 3,75kWp na falowniku 3 fazowym FoxESS T3 o mocy nominalnej AC 3000W, a max AC-3300W.. Tyle to powinno dać radę ale nim firme wpuszczę chcę poznać praktyczne informacje, bo firma jak firma najchętniej to zamontuje tyle na ile ktoś ma kasy i przy napięciu 251V na stałe bo kasa się liczy. Często wynik impedancji pętli zwarcia to "wisz panie bedzie działać" albo "bedziesz pan zadowolony". Zaufanie firmie to jedno, a wiedza własna(choćby z forum) to drugie, bo przynajmniej nie wcisną ciemnoty.

Z tego też powodu pytam tu bardziej rozeznanych i obserwuję napięcia w sieci na poszczególnych fazach wskazywanych przez licznik operatora.

Edytowane przez Dariusz1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie napięcia też wysokie podobnie jak u Ciebie.Po kilku dniach od złożenia wniosku wczoraj wymienili licznik.Dziś rano odpaliłem, słonko świeciło cały dzień.Między godz.10 a 14 ok falownik zaliczył około 12 wyłączeń (wys.napięcie) wykres produkcji wygląda jak przekrój poprzeczny jeża:j.Mimo to utłukło 21 kw.

PV 9.96kw

Edytowane przez Kolo..9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie napięcia też wysokie podobnie jak u Ciebie.Po kilku dniach od złożenia wniosku wczoraj wymienili licznik.Dziś rano odpaliłem, słonko świeciło cały dzień.Między godz.10 a 14 ok falownik zaliczył około 12 wyłączeń (wys.napięcie) wykres produkcji wygląda jak przekrój poprzeczny jeża:j.Mimo to utłukło 21 kw.

PV 9.96kw

Będziesz zgłaszał wysokie napięcie i wnioskował i obniżenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoń, dokumentuj, pisz zgłoszenia, a w ostateczności jak podskoczy ponad 252V(cuda z falownikiem będą) dzwoń na ich pogotowie to sie ktoś tam ogarnie w końcu. Ja czekam na montaz i jak cos to zgłoszenie za zgłoszeniem i ewentualnie telefony na pogotowie energetyczne i niech kombinują. Ponoć same prośby nieskutkują.

 

Jakie miałeś przed montażem napięcia w ładny dzień w okolicach godzin max nasłonecznienie gdy były ładne dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudziłem się z ręką w nocniku, chciałbym zamontować instalację PV, znalazłem taką ofertę na OLX, PSB Energy, chyba wiarygodna firma ?

Panele Jinko JKM 385M-6RL3-B FULL BLACK - całe czarne

-gwarancja mechaniczna 12 lat

-gwarancja na uzysk paneli 25 lat

(przez ten okres wydajność nie spadnie poniżej 84,80%)

 

Inwerter FoxESS FOX

-gwarancja mechaniczna 12 lat

-dział gwarancyjny w Polsce

-dedykowana aplikacja w języku polskim

 

Konstrukcja montażowa marki Corab

 

Zabezpieczenia AC + DC marki Citel

 

Zabezpieczenie PPOŻ automatyczne FoxESS oraz dokumentacja,

I tu moje pytanie czy podzespoły które są w ofercie to jest to co kupilibyście na swój dach ?

Edytowane przez Małkociniak
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudziłem się z ręką w nocniku, chciałbym zamontować instalację PV, znalazłem taką ofertę na OLX, PSB Energy, chyba wiarygodna firma ?

Panele Jinko JKM 385M-6RL3-B FULL BLACK - całe czarne

-gwarancja mechaniczna 12 lat

-gwarancja na uzysk paneli 25 lat

(przez ten okres wydajność nie spadnie poniżej 84,80%)

 

Inwerter FoxESS FOX

-gwarancja mechaniczna 12 lat

-dział gwarancyjny w Polsce

-dedykowana aplikacja w języku polskim

 

Konstrukcja montażowa marki Corab

 

Zabezpieczenia AC + DC marki Citel

 

Zabezpieczenie PPOŻ automatyczne FoxESS oraz dokumentacja,

I tu moje pytanie czy podzespoły które są w ofercie to jest to co kupilibyście na swój dach ?

 

Godne uwagi, jeśli w dobrej cenie to brać i montować by zdążyć przed "zachodem Słońca"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...