Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale proszę Cię... jeden optymalizator i 6 modułów ? I tylko dwa w instalacji?

Podlinkowałem Ci dokument PDF z optymalizatorami SE, na jego końcu masz wymaganą minimalną i maksymalną ilość modułów w stringu.

Zapoznaj się z tym, bo szkoda, żeby użytkownik z takim stażem pisał takie głupoty...

 

Weź poczytaj a dopiero pisz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nieczytelne, bo system nie ruszy. Przyswój to w końcu.

 

System SE przy nasłonecznieniu ruszy z jednym optymalizatorem i np. ośmioma modułami.

Wystarczy jeden optymalizator na jeden string.

 

W przypadku ośmiu modułów system może być używany z czterema modułami zwróconymi w jednym kierunku i czterema modułami zwróconymi w drugim kierunku. W tym przypadku, aby zmaksymalizować wydajność, należy użyć dwóch wejść dla jednego kierunku i dwóch dla drugiego.

Czyli jeden optymalizator rusza z 4 modułami od wschodu, potem działa od zachodu z 4 modułami ten sam optymalizator.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś bardziej merytorycznie?

Jak ma działać falownik SE z podpiętymi 2 , czy nawet 6 optymalizatorami ?

Przecież nawet optymalizatorów M1600 musi być minimum 8 w łańcuchu

 

System przy nasłonecznieniu ruszy z jednym optymalizatorem i np. ośmioma modułami.

Wystarczy jeden optymalizator na jeden string.

 

Wiesz, który falownik ruszy? Jednofazowy Compact

Nie wiem, po co się tu udzielasz- chcesz komuś zaszkodzić ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy można przenieść bycie prosumentem na inną lokalizację? Przykładowo robię teraz na mieszkaniu bieda instalację do końca marca by zostać prosumentem. Za jakiś czas buduję dom. Czy mogę "przenieść" tą instalację do nowej lokalizacji, żeby tam być prosumentem. Czy prosument jest przypisany do adresu?

 

Jak chałupy nie skończyłeś to postaw instalację na gruncie tej działki przy płocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli miękniesz pomału.

 

Nie, nie mięknę, bo ten rodzaj instalacji to mały promil i mała moc.

Po drugie, nadal widzę Twoje bzdury, że do SE można podpiąć 2 optymalizatory po 6 modułów każdy, albo 6 opty po 2 moduły każdy.

Daj mi przykład takiej konfiguracji.

Jaki falownik, jakie optymalizatory, jakie moduły

 

I Ty jeszcze masz czelność pisać "poczytaj, dopiero pisz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś łopatologicznie podać max terminy na wymianę licznika wskazane w prawie, bo niby 30dni max ale licząc od kiedy:

1)od dostarczenia dokumentów do ZE,

2)od wydania potwierdzenia rozpatrzenia wniosku(to podobno przysyłają i podają w nim termin wymiany)

3)czy od jeszcze innego terminu.

 

Pytam, bo ZE są zawalone wnioskami, które opracowują wedle dat otrzymania, a mają ponoć tylko 7dni na poinformowanie od błędach licząc od wpłynięcia wniosku więc jesli nie "obejżą: wniosku w ciągu tygodnia od otrzymania to w teorii jest on uznany za idelanie zrobiony...

 

Jak to w końcu jest obecnie wedle przepisów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się da dla chcącego nic trudnego jak to się mówi polak potrafi. Ale dla mnie to jak by do merca e klasy wsadzić silnik od malucha niby Mercedes a nie mercedes. Osobiście posiadam SE 5kWp i pod każdym panelem jest optymalizator. Mimo że panele mam REC dzielone na połowę i każda niby oddzielnie działa przy przycienieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha, ha - serio, teraz mnie rozbroiłeś :)

Wklejasz diagram, który pokazuje zasadę działania systemu SE i pokazujesz to jako działający system?

Ty chyba już trollujesz.

Wklejałem Ci tabelkę z optymalizatorami, gdzie jest jasno pokazane ile minimum trzeba, aby system działał.

Jak ma działać falownik SE, skoro on wymaga 380V (niektóre modele 750V), a pojedynczy optymalizator da mu max 80V (ale 30-40 dla optimum wykorzystania mocy panela)?

Ty sobie zdajesz sprawę, ze SolarDesigner nie przepuści takiej konfiguracji, jak na grafice ?

A teraz małe zadanie dla Ciebie - skontaktuj się z kimś, kto projektuje instalację w SD i zapytaj się go, co to oznacza, kiedy SD nie przepuszcza konfiguracji.

 

Jeśli nie potrafisz zajrzeć do DTR, sprawdzić tego na SD, ale wierzysz w obrazki z neta, to Twoja wiedza wygląda dokładnie tak, jak rozpocząłeś swoje wywody :

Mi się wydaje...

 

Nadzieja w tym, że nie skrzywdzisz nikogo sprzedając mu taką instalację.

Mam wrażenie, że w kominkami, kotłami radziłeś sobie lepiej...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obrazku widać 4 moduły z dwoma optymalizatorami.

Ile widzisz modułów na ekranie z monitoringiem? :)

Cztery ?

 

Cztery moduły są, bo nikt nie będzie tyle rysował. :no:

Na tym drugim masz cały dach, teraz lepiej?

Ile widzisz modułów na ekranie z monitoringiem?

Cztery ?

Widzisz tyle ile jest optymalizatorów.. Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten jeden model falownika 1-f

 

A teraz poproszę o dowód, że się da konfigurację 2 opty x 6 modułów, albo 6 opty x 2 moduły każdy

 

power-optimizer-top-banner-us.jpg

 

Cztery moduły są, bo nikt nie będzie tyle rysował. :no:

Na tym drugim masz cały dach, teraz lepiej?

Widzisz tyle ile jest optymalizatorów..

 

No to jaki dowód przedstawiłeś na swoje twierdzenie poniżej?

 

System SE przy nasłonecznieniu ruszy z jednym optymalizatorem i np. ośmioma modułami.

Wystarczy jeden optymalizator na jeden string.

...

Czyli jeden optymalizator rusza z 4 modułami od wschodu, potem działa od zachodu z 4 modułami ten sam optymalizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...