Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak to jest z tymi dofinansowaniami - czytam i w oczach mi sie mieszaja procenty 40% - 80% dofinansowania...

80% brzmi nieźle jak zrobić aby tyle uzyskać - gdzie szukać kogoś kto by mnie przez to przeprowadził - montaż z dofinansowaniem 80% ??

 

To są inwestycje realizowane przez gminy - środki pochodzą z Regionalnych programów operacyjnych. Gmina powinna wyjść z inicjatywą, przeprowadzić ankiety wśród mieszkańców i starać się o dofinansowanie dla Was.

 

Samemu, indywidualnie niestety będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca sierpnia mam podpisać umowę na użyczenie nieruchomości, celem budowy paneli PV.Cena 3064zł za kompletną instalację 2kW z 1-fazowym inwerterterem. 80 % dofinansowania, przez 5 lat właściciel- gmina, potem za 1zł moje.

 

Ja właśnie wypełniłem ankietę, bo moja gmina też chce skorzystać z tego programu, musi do 26 września złożyć wniosek. Tylko u mnie promują większe instalacje z 3 fazowymi inwenterami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wypełniłem ankietę, bo moja gmina też chce skorzystać z tego programu, musi do 26 września złożyć wniosek. Tylko u mnie promują większe instalacje z 3 fazowymi inwenterami.

 

U nas jest to na etapie podpisywania umów na użyczenie nieruchomości celem montażu instalacji.

U mnie są 2kW jednofazowe i 3kW trójfazowe. Nie można montować większej instalacji niż roczne zużycie prądu. Czyli zużywasz 2400kWh rocznie to możesz mieć instalację 2kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest to na etapie podpisywania umów na użyczenie nieruchomości celem montażu instalacji.

U mnie są 2kW jednofazowe i 3kW trójfazowe. Nie można montować większej instalacji niż roczne zużycie prądu. Czyli zużywasz 2400kWh rocznie to możesz mieć instalację 2kW.

 

U mnie zużycie na podstawie audytu energetycznego to około 7696 kWh/rok plus CWU, mam już prawie 25% dotację na PC z wfosigw. Teoretycznie mo©e złożyć wniosek w gminie na pompę ciepła i fotowoltaikę, ale wolę 25% pewne iż 80% które może być. W każdym razie przewody elektryk mi położył.

 

Informuj jak sprawy się z tym programem maja.

 

Właśnie zobaczyłem, że mieszkasz 30 km ode mnie, tylko ta Wisła.

Edytowane przez PaRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymagali przedstawienia faktury za prąd za cały rok. Jeśli ktoś nie miał przepracowanego całego roku wypisywał ile żarówek, jakie urządzenia elektryczne np lodówka, pralka oraz jakie źródło ogrzewania.

Na wiosnę, około marca ma ruszać montaż. Z zdjęć satelitarnych już sprawdzali czy dachy pomieszczą instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wymagali przedstawienia faktury za prąd za cały rok. Jeśli ktoś nie miał przepracowanego całego roku wypisywał ile żarówek, jakie urządzenia elektryczne np lodówka, pralka oraz jakie źródło ogrzewania.

Na wiosnę, około marca ma ruszać montaż. Z zdjęć satelitarnych już sprawdzali czy dachy pomieszczą instalację.

 

Zastanawiam się jak instalacja będzie u mnie właściwa, mam takie cyfry w OZE :

 

- zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie 7690 kWh/rok plus CWU dla trzech osób to 3000 kWh/rok razem około 11 tyś. ( większość w taniej taryfie G12W, dodatkowo COP około 2,5 - będę miał PC PW Panasonic 7 KW

 

- prąd bytowy jakieś 3000 kWh/rok

 

Prawie wszystkie urządzenia w domu będę miał nowe, z niskim zapotrzebowaniem na energię, źródła światła LED.

 

Nie wiem czy warto pchać się w instalację 7 kW, mam dach płaski więc miejsce mam. Dobrze myślę, że za ewentualną nadwyżkę po roku dostanę jakieś grosze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PaRa, to dofinansowanie nie ma na celu zarabianie, więc nic nie zarobisz. Po drugie, w mojej gminie dostępne są tylko instalacje 2kw i 3kW, większych nie można otrzymać. Na pytanie czy mogę sobie dokupić do otrzymanej instalacji dodatkowe panele, pan z firmy prowadzącej spotkanie nie był w stanie odpowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniesz nic.

 

Przy zużyciu 3000kwh na rok instalacja 7kw nie ma sensu.

Brałbym instalację równą zużyciu lub przewymiarowaną o max 20%

 

Nie dostaniesz nic.

 

3000 kwh to prąd bytowy plus 11 tyś. CO +CWU dzielone przez COP pompy ciepła PW ( zakładam 2,5 ) w sumie daje to wynik 7400 kWh / rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy właśnie w firmie instalację PV o mocy przyłączeniowej 20kW. Mamy klika zakładów i jeżeli ta wyjdzie to założymy to samo w innych lokalizacjach. Z tym, że panele i przetwornice sami sprowadzimy z Chin. Będę pisał co i ile kosztuje. To będzie ongrid. Połowa będzie finansowana z funduszy unijnych. Edytowane przez xtea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. Dokupienie paneli to nie tylko panele. To też wymiana falownika na mocniejszy. Być może całkowitej zmiany projektu instalacji.

 

Chodziło mi o to, że w tej chwili mogę zapisać się na 2kW. Chcę od razu inwerter dla 3kW - będę rozmawiał na dniach przez telefon z firmą odpowiedzialną za montaż. Po 5 latach mógłbym dołożyć za swoje pieniądze kolejny 1kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ofertę za cenę ok 5000 tys mam w projekcie 12 paneli polikrystalicznych o mocy 250wpi, które będą produkować 3kw. Sprzęt ma być fabrycznie nowy i objęty min 5 letnią gwarancją i 3 letnią rękojmą. Zastanawiam się czy taka oferta jest ciekawa i należy starać się o taką dotację ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...