Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Mam pytanie do Was.

Zapisałem się na te panele z gminy, jest to instalacja o mocy 2kW z inwerterem jednofazowym. Roczny pobór prądu to około 2600kWh. Mam w domu instalację trójfazową. Czy nie będzie problemu, że inwerter jednofazowy a instalacja trój? Za około 4200zł z tego programu jest instalacja 3kW i inwerter trójfazowy. Co polecacie wybrać?

 

Długo trwały u Ciebie formalności ? Może prowadzi to ta firma http://eltrix.biz/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie do Was.

Zapisałem się na te panele z gminy, jest to instalacja o mocy 2kW z inwerterem jednofazowym. Roczny pobór prądu to około 2600kWh. Mam w domu instalację trójfazową. Czy nie będzie problemu, że inwerter jednofazowy a instalacja trój? Za około 4200zł z tego programu jest instalacja 3kW i inwerter trójfazowy. Co polecacie wybrać?

 

Ja bym brał trójfazowy. Produkcja rozłożona na 3F i w dodatku bilansowanie międzyfazowe. Nie trzeba przepinać urządzeń na 1 fazę i ją niepotrzebnie obciążać. Druga i najbardziej istotna zaleta 3F to, to że np. na fazie L1 produkujesz 2 kWh ,a bojler ci pracuje na L2. z mocą 2 kW ,to przy braku bilansowania międzyfazowego nie wykorzystujesz wyprodukowanej energii tylko oddajesz do sieci a następnie korzystasz z opustów. Nie masz zużycia własnego. Instalacja 3F załatwia ten problem. Osobiście nie jestem pewien czy są tak małe inwentery 3F. Z tego co pamiętam to 3F zaczynały się u niektórych producentów od 4 kW a SMA od 5 kW

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PaRa, w mojej gminie programem zajmuje sie Mazowiecka Agencja Energetyczna . Deklaracje skladalismy w kwietniu tego roku. Do końca grudnia ma być rozstrzygnięty przetarg .

Montaż koniec pierwszego kwartału lub raczej drugi kwartał.

Voymar tak samo myślę po przeczytaniu całego wątku. Tylko mnie utwierdzasz w wyborze. Jutro lecę do gminy, zobaczę czy da się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udałem się dziś do gminy. W ostatniej chwili (za pół godziny pani miała wysyłać listę) zmieniłem wniosek na trójfazowy inwerter, 3060W mocy i 9 szt. paneli. Dziwne, że przy mocy 3kW tylko 9 szt. paneli. To 340W na panel - bardzo dużo. Znalazłem w necie takie:

 

http://sunsol.pl/produkty/panele-fotowoltaiczne/Sunpower_panele_fotowoltaiczne/Sunpower_seria_X21_345W

 

Możliwe, że na takim dobrym sprzęcie by to było robione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PaRa, w mojej gminie programem zajmuje sie Mazowiecka Agencja Energetyczna . Deklaracje skladalismy w kwietniu tego roku. Do końca grudnia ma być rozstrzygnięty przetarg .

Montaż koniec pierwszego kwartału lub raczej drugi kwartał.

Voymar tak samo myślę po przeczytaniu całego wątku. Tylko mnie utwierdzasz w wyborze. Jutro lecę do gminy, zobaczę czy da się zmienić.

 

Dziś odezwał się do mnie człowiek z firmy, która prowadzi w mojej gminie projekt, ma przyjechać we wtorek i sprawdzić czy będzie można zainstalować instalację, i jeśli tak to jaką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał trójfazowy. Produkcja rozłożona na 3F i w dodatku bilansowanie międzyfazowe. ...

 

Czy na 100%. Bilansowanie międzyfazowe określa chyba ustawa, a ta nie przewidziała bilansowania. No chyba, że coś przeoczyłem.

ENEA dzwoniła ok 2 miesiące temu, że przyślą nową umowę listem poleconym i do dziś cisza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na 100%. Bilansowanie międzyfazowe określa chyba ustawa, a ta nie przewidziała bilansowania. No chyba, że coś przeoczyłem.

ENEA dzwoniła ok 2 miesiące temu, że przyślą nową umowę listem poleconym i do dziś cisza!

 

htthttp://gramwzielone.pl/trendy/23172/opusty-bilansowanie-trojfazowe-i-energia-bierna-jak-prosumentow-rozliczy-tauronp://gramwzielone.pl/energia-sloneczna/22359/bilansowanie-miedzyfazowe-w-ustawie-o-oze-czy-rozwiaze-problem-niektorych-prosumentow

http://gramwzielone.pl/trendy/21896/ustawa-o-oze-bedzie-bilansowanie-miedzyfazowe-dla-prosumentow

http://gramwzielone.pl/trendy/21995/ustawa-o-oze-zmiany-w-propozycji-dotyczacej-bilansowania-miedzyfazowego

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany poniższymi panelami to pisać na priv.

rec2.jpg

rec1.jpg

rec3.jpg

rec4.jpg

http://www.recgroup.com/sites/default/files/documents/ds_rec_peak_energy_blk2_rev_e_eng.pdf

Panele nowe fabrycznie zapakowane, dostępne 47 sztuk, z czego biorę dla siebie 21 sztuk a pozostałe 26 sztuk mogę odstąpić po kosztach.

Cena jednego panela to jakieś 400zł.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany poniższymi panelami to pisać na priv.

[ATTACH=CONFIG]367320[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]367318[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]367321[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]367323[/ATTACH]

http://www.recgroup.com/sites/default/files/documents/ds_rec_peak_energy_blk2_rev_e_eng.pdf

Panele nowe fabrycznie zapakowane, dostępne 47 sztuk, z czego biorę dla siebie 21 sztuk a pozostałe 26 sztuk mogę odstąpić po kosztach.

Cena jednego panela to jakieś 400zł.

 

Za 400. Rec dobre. Na ile lat dajesz gwarancję. Ja dziękuję. Wolę dać 2x więcej i mieć spokojny sen.

1) Po co zamawiałeś 47 skoro potrzebujesz 21

2) Każdy panel ma numer fab.co by się nie okazało że służby mundurowe każą ściągać.

3) Wybacz ale w okazje nie wierzę i nigdy nie korzystam, no ale ja to ja.

4) Ich wygląd nie przypomina REC -wystarczy wygoglować i widać, naklejka jak najbardziej REC i chyba tylko naklejka. Cena REC to ok 800 netto

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 400. Rec dobre. Na ile lat dajesz gwarancję. Ja dziękuję. Wolę dać 2x więcej i mieć spokojny sen.

1) Po co zamawiałeś 47 skoro potrzebujesz 21

2) Każdy panel ma numer fab.co by się nie okazało że służby mundurowe każą ściągać.

3) Wybacz ale w okazje nie wierzę i nigdy nie korzystam, no ale ja to ja.

4) Ich wygląd nie przypomina REC -wystarczy wygoglować i widać, naklejka jak najbardziej REC i chyba tylko naklejka. Cena-ok 800 netto

 

Jeśli nie jesteś zainteresowany to po co w ogóle nosa wtykasz. Panele są za granicą jeszcze i muszę się określić do końca tygodnia ile sztuk zamawiam. 21 jest dla mnie na własną instalację. Panele są nowe, płacę za całość karta kredytową i od chwili zakupu zaczyna biec 10 letnia gwarancja producenta.

W poprzednim poście nawet wkleiłem pdf ze strony REC i nawet się nie wysiliłeś aby sprawdzić o które panele chodzi.

Propozycja jest tylko i wyłącznie grzecznościowa dla osób, które realnie myślą o instalacjach pv, czyli koszty i zyski. Długo czekałem na taka okazję zakupu i dlatego z niej skorzystam. Pozostałe 26 sztuk jest dla chętnej osoby, przyjedzie to wtedy jednym transportem.

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie jesteś zainteresowany to po co w ogóle nosa wtykasz. Panele są za granicą jeszcze i muszę się określić do końca tygodnia ile sztuk zamawiam. 21 jest dla mnie na własną instalację. Panele są nowe, płacę za całość karta kredytową i od chwili zakupu zaczyna biec 10 letnia gwarancja producenta.

W poprzednim poście nawet wkleiłem pdf ze strony rec i nawet się nie wysiliłeś aby sprawdzić o które panele chodzi.

Propozycja jest tylko i wyłącznie grzecznościowa dla osób, które realnie myślą o instalacjach pv, czyli koszty i zyski. Długo czekałem na taka okazję zakupu i dlatego z niej skorzystam. Pozostałe 26 sztuk jest dla chętnej osoby, przyjedzie to wtedy jednym transportem.

 

powodzenia - 400PLN i jeszcze z transportem SUPER

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia - 400PLN i jeszcze z transportem SUPER

Słuchaj, chyba wytłumaczył co i jak, więc w czym problem? Skoro jest gwarancja producenta i fakturę może też wziąć od razu na 2 osoby to chyba wszystko ok?

Człowiek chce się podzielić to chyba dobrze.

Jesteś pewien, że to jakieś kradzione lub podróbki muszą być? Na mój gust jeśli kupuje za granicą, to cena 2x niższa jest czymś normalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź naiwny. Jeśli by tak było to nikt by w Polsce nie kupował...

 

Ja dokładnie tak zrobiłem- cała instalacja kupiona na zachodzie i zamontowana przez sprzedawcę. Tylko odbiór robił polski elektryk.

Dziś wiem, że słabo handlowałem bo mogło być jeszcze taniej.

Mówię o panelach Viessmana i falownikach Schuco.

W sąsiedniej gminie jest program unijny gdzie całość towaru jedzie z Czech, a montują Słowacy lub na odwrót- montują Czesi, a towar ze Słowacji.

Różnice w cenach kolosalne, ale o tym pisałem rok temu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile taniej niż Polsce? 50%?

Tak jak pisałem wcześniej było to ponad 35% taniej.

Mówimy tu o konkretnej instalacji, na konkretnych podzespołach, a nie o zamiennikach lub równoważnikach niewiadomego pochodzenia.

Jeśli chodzi o gwarancje np Schuco to zero problemów. Wiem bo reklamowałem falownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, chyba wytłumaczył co i jak, więc w czym problem? Skoro jest gwarancja producenta i fakturę może też wziąć od razu na 2 osoby to chyba wszystko ok?

Człowiek chce się podzielić to chyba dobrze.

Jesteś pewien, że to jakieś kradzione lub podróbki muszą być? Na mój gust jeśli kupuje za granicą, to cena 2x niższa jest czymś normalnym.

 

BEZ KOMENTAŻA- tylko później nie płaczcie na forum że uzyski słabe , serwisu nie ma i nie sprawdza kamerą mikropęknięć, a jak sprawdza to trzeba płacić, awarie itp. Jaka cena taki produkt.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...