Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tyle samo, co 34 kW przy zabezpieczeniu przedlicznikowym 3 x 40 A.

 

Nie idź tą drogą bo sam dołączasz do tych co tu siedzą te owe 6 lat.(Twoje słowa cyt. śmieci, śmieci i końca nie ma) lepiej załóż wątek i czekaj na zainteresowanych.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.

 

Chcę instalację 3kW. W miarę ogarnięty jestem manualnie. Sam zmontuje. Instalacja offgrid. Panele na stałe podłączone do 3 grzałek po 1kW. Żadnego podpinania do instalacji elektrycznej w domu. Po prostu panele --> kabel --> grzałka.

 

Da radę za 8000 pln to ogarnąć?

 

Do grzania wody to cieczowe ...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę instalację ... do grzałek po 1kW. ... Da radę za 8000 pln to ogarnąć?

 

3 panele solarne po 2m2 to 3 tyszł. Do tego grupa pompowa ze sterownikiem 1 tyszł. Troszkę rurek otulin, złączek 1tys zł i zbiornik z 2 weżownicami 300litrów za ok. 2 tys. i ewentualnie grzałka elektryczna 2kW za 100zł. Jeszcze zapomniałem o glikolu za ok. 300zł.

Razem mamy 7,4tys. Tak więc zmieściłeś się.

Oczywiście robota własna i ceny ponaciągane do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skromne pytanie dotyczące inwerterów i optymalizatorów mocy.

 

Chcę zainstalować inwerter 3-fazowy ale moja instalacja będzie nie większa niż około 3kWp (brak miejsca). Nie ma zbyt wielu 3-fazowych inwerterów na taką moc. Chcę dodatkowo zainstalować optymalizatory mocy w celu maksymalizacji produkcji. Zwykle czytam, że optymalizator mocy np. firmy solaredge współpracuje z inwerterem bez mppt tej samej firmy. Niestety jej inwertery zaczynają się od 4kWp.

Nie bardzo mogę znaleźć informację czy można połączyć optymalizator mocy np. solaredge z inwerterem innej firmy i np. wyłączyć mppt w tym inwerterze. Albo, że np. nie ma problemu, mppt po prostu nie będzie działał itd.

 

Czy zna ktoś jakieś konkretne przykłady takich połączeń albo opisy w sieci które przeoczyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...