Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ma ktoś panele fotowoltaiczne? Proszę o opinie.


Kolores

Recommended Posts

Jak się czyta wasze posty to wypadało by tylko zacząć uczyć się przetrwania w dziczy. Musowa wyprowadzka od cywilizacji prądu itd itp... Macie jakąś fobie. A temat miał być o PV ;( Tym czasem zeszło wszystko na proroctwa o tym co zrobi rząd za 10 czy 20 lat....

 

My nie mamy fobii....

My lubimy po prostu coś robić a nie tylko czekać aż nam dadzą...

Weź tylko pod uwagę że całą cywilizacja jaka ciebie otacza powstała tylko dlatego że na przestrzeni lat zawsze znalazł się ktoś co chciał coś robić...:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wy mnie nie zrozumieliście. :) Umiem sobie naprawić kosiarkę, uprawiam w tunelu warzywka, ognisko rozpalę i ogólnie też uważam że facet czy człowiek ogólnie powinien umieć przetrwać na łonie natury. Bardziej chodziło mi o te proroctwa związane z PV i siecią jako magazyn zastępującą aku.

 

Puki co jest, i to nawet korzystnie więc po co się martwić na zapas? jak karzą dawać tyle że się opłacać nie będzie, to pomyślimy o magazynowaniu własnym.

 

Takie same wróżenie można szerzyć o węglu, gazie itp.... Sami wykopiecie z ziemi?

 

Jeżeli o mnie chodzi to jestem zwolennikiem PV i takie mam w planie założyć w swoim domu.

 

Pozdrawiam Emanuel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dostałem od niego wycenę na 40 sztuk cel 1.2V/200Ah Ni-Fe.

Jedna cela kosztuje 400 zł netto."

 

WYJĄTKOWO dobra ta cena!

Ale...

16 000zł jednym klockiem to dla mnie za dużo (mam nadzieję, że chwilowo - za dużo).

 

Regeneracja polega na wymianie elektrolitu.

KOH przyłącza CO2 i się zwolna "zatruwa".

48V i 200Ah to 9,6kWh za 16000zł.

Za ile jest Tesla 10kWh?

 

 

Adam M.

Edytowane przez adam_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie krytykuję a Ty chyba dalej nie rozumiesz o czym piszę albo nie czytasz dokładnie. Moja "krytyka" była do wypowiedzi Adama i kilku osób jeszcze, które zrobiły z tego tematu jakąś dyskusje o survivalu :)

 

O AKU pisałem odnosząc się do wcześniejszych wypowiedzi że na dzień dzisiejszy, bardziej opłacalne jest oddać te 20% wyprodukowanej energii do ZE w zamian za magazynowanie jej, niż kupowanie akumulatorów. Jak przyjdzie czas że ZE dowali 50% to będzie można się zastanawiać nad opłacalnością tego czy tamtego.

 

A inwerter przydał by się taki bo jak odetną prąd z ZE przy okazji jakiejś awarii to dobrze by było mieć chociaż w dzień swój prąd ;)

 

Mam nadzieję że się nie obraziłeś, nie krytykuje nikogo tylko wyrażam moją opinię ;) Zresztą jak i wy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak, ale...

Ja się MUSIAŁEM z tym zapoznać praktycznie a Ty nie.

Jasiek miał taki układ i... już nie ma...

Trzeba się z tym zetknąć, aby się przekonać, że to co opisujesz to NAPRAWDĘ JEST surwiwal w dziedzinie PV.

Że aby to działało to trzeba to robić nieco inaczej niż tak, jak Ci pod nos podsuwają!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" na ogrzanie domu będę potrzebował 4000kWh rocznie zakładam system grzejny w postaci kabli COP 1 do tego kupuję 6kW na dach. Co o tym myślicie ? "

 

Myślę, że to nie jest optymalne rozwiązanie.

Drogie i niepewne.

Da się lepiej.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"awaryjność chyba sporo mniejsza"

 

Ty o panelach PV?

https://www.youtube.com/watch?v=b5PB-lLpOgI

https://www.youtube.com/watch?v=HgKV43LM6oU

 

Trzy pierwsze to Tychy Z RÓŻNYCH LAT.

Ale nie tylko w Tychach jest taki klimat... (czwarte np.)

 

TAK!

Jest to bezproblemowe jak ubezpieczone.

A ubezpieczenie tez ubezpieczone - od niewypłacenia ubezpieczenia...

Tylko wtedy koszt jest jakby niestrawny...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie ;) Panele PV trochę wytrzymają, ale poza tym już nie popadajmy w paranoje ;) Owszem klęski się zdarzają ale wtedy trzeba by było domy na kurzej stopce budować co by nas nie zalewało, w innym rejonie bunkry pod ziemia żeby nam dachu wichura nie urwała ;) Rozumiem co chcesz mi przekazać, ale bardziej chodziło mi o awaryjność samego układu niż wytrzymałość na klęski żywiołowe ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje co do kosztów montażu instalacji pv?

Pytanie o instalację taka jak moja, 21 paneli, 3 stringi po 7 paneli podłączone pod 3 jednofazowe inwertery.

W cenę montażu wchodzi stelaż, klemy środkowe i końcowe, kable, zabezpieczenia AC w już umieszczonej rozdzielnicy, dokumentacja do PGE.

Pytam, bo zgłoszenia przychodzą różne, od 2000zł do 10500zł.

Ta najdroższa wycena montażu przekracza wysokość środków wydanych na panele i inwertery:lol:

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tu dyskutujemy to zapytam może ktoś coś mądrego powie ;) Dajmy na to że w na ogrzanie domu będę potrzebował 4000kWh rocznie zakładam system grzejny w postaci kabli COP 1 do tego kupuję 6kW na dach. Co o tym myślicie ? ;)

 

Ja mam dom grzany kablami i myślałem o zrobieniu instalacji fotowoltaicznej która to uciągnie...

Ale już nie myślę ...;)

 

Najpierw to muszę ogarnąć te 2,5kWp jakie posiadam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...